Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Viktima qan në shpatullën e ekzekutorit (FOTO)

prej Tue 22 Jan 2013 - 19:03
Teheran - Alireza Mafiha (i dyti nga e majta) është 23 vjec. Kjo foto tregon momentet e fundit të jetës së tij. Ai dhe Mohammad Ali Sarvari 20 vjec do të ekzekutohen me varje. Akuza është sulm me vjedhje ‘dhe ofendim ndaj Zotit”.

Fotoja është një dokument dramatik i drejtësisë në Iran dhe ekzekutimeve të tij. Ajo që e bën akoma më të ‘rëndë’ është e qara e Alireza në shpatullën e ekzekutorit të tij, me kapuç që duket se e ngushëllon.

Ajo që ka nxjerrë në dukje vjedhjen e djemve ka qenë një video postuar në Youtube në dhjetor ku djemtë ishin duke vjedhur. Ekzekutimi i të rinjve ka ndodhur në shesh në 20 janar.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi