Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Takim sekret Thaçi-Erdogan

prej Tue 22 Jan 2013 - 19:58
Takim sekret Thaçi-Erdogan Thaci%20erdogan
Në kuadër të vizitës njëditore zyrtare në Ankara, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është pritur nga Kryeministri i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Në takimin e dy kryeministrave është biseduar për procesin e njohjeve të shtetit të Kosovës dhe për mbështetjen e Turqisë në rritjen e numrit të njohjeve, për dialogun Kosovë-Serbi, për thellimin e bashkëpunimit ndërshtetëror në fushën e zhvillimit ekonomik, dhe në fushat tjera me interes të përbashkët

Kryeministri Thaçi në takimin e sotëm në Ankara ka marrë mbështetjen e plotë të Kryeministrit Erdogan që Turqia do të vazhdojë të ushtrojë ndikimin tek vendet e saj mike për rritjen e numrit të njohjeve të reja për shtetin e Kosovës. Thaçi e ka njohur homologun e tij turk me procesin e dialogut ndërshtetëror mes Kosovës dhe Serbisë.

Erdogan i ka dhënë mbështetje të plotë Thaçit dhe qeverisë së Kosovës për zhvillimin e këtij dialogu, duke theksuar se kjo është mënyra më e mirë për zgjidhjen e çështjeve praktike mes Kosovës dhe Serbisë.

Ndërkohë mediet serbe kanë raportuar për një takim "sekret" pasi nuk dihet se çfarë është biseduar në këtë takim që ka zgjatur rreth dy orë dhe më pas duke i`u shmangur deklaratave për gazetarët.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Takim sekret Thaçi-Erdogan J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Takim sekret Thaçi-Erdogan

prej Tue 22 Jan 2013 - 20:17
Takim sekret Thaçi-Erdogan 576011_10150748762278175_1720800565_n
VËLLAU I MADH I SHQIPTARËVE - R E A G O N!

Rexhep Tajjip Erdoğan ka kërcnuar me shpërbërje të Maqedonisë dhe gjithë Ballkanit nëse të drejtat e Shqiptarëve nuk merren parasysh.

Kryeministri turk Erdoğan në një intervistë për kanalin shteteror turk deklaron se Turqia do të mbështesë vellezërit shqiptarë nëse do jetë e nevojshme edhe me trupa ushtarake. Ai shtoi më tej se populli shqiptar ka të drejten e vetevendosjes për krijimin e një shteti të madh Shqiptar, dhe se UCK nuk është organizatë rebele terroriste por vullneti i shqiptarëve për të mbrojtur trojet e tyre.

Erdogan ka kërcnuar me shpërbërje të maqedonise dhe gjithë ballkanit nëse të drejtat e shqiptarëve nuk merren parasysh. Ai shtoi se trupat kombëtare turke janë në gadishmëri dhe do ndihmojnë shqiptaret për çlirimin e trojeve shqiptare. Kjo deklaratë ka bërë që ministrat e jashtëm grek dhe serb të reagojnë ashpër.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Takim sekret Thaçi-Erdogan J5zhxd
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Takim sekret Thaçi-Erdogan

prej Tue 22 Jan 2013 - 20:28
uroj te jete ashtu,por ujqerit qimen e nderrojne,e zanatet nuk i harrojne
Sponsored content

default Re: Takim sekret Thaçi-Erdogan

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi