Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Paralajmërim për luftë bërthamore!

prej Wed 23 Jan 2013 - 1:39
Paralajmërim për luftë bërthamore! Bombe-300x187Autoritete e sigurisë së Indisë në Kashmir, njoftuan për një luftë të gjerë e të ashpër.

Me anë të një njoftimi të tyre në gazetën e Kashmirit “Greater Kashmir”, autoritetet e sigurisë në vend, paralajmërojnë popullatën për të qenë në gatishmëri dhe ftojnë autoritet përkatëse të ndërtojnë vendstrehime që të përballojnë sulmet me bomba nga ajri, toka deri dhe armët bërthamore.

Gjithashtu të grumbullojnë sasi të mëdha ushqimi dhe uji për kohë të gjatë.
Ndërkohë nga qeveria e Indisë deri më tani nuk ka një njoftim përkatës, por edhe ndonjë përgënjeshtrim të njoftimit të autoriteteve të Kashmirit.
Duhet theksuar se India dhe Pakistani grinden dhe “luftojnë” prej vitesh për rajonin e Kashmirit, duke patur vazhdimisht ndër kohë probleme serioze përgjatë kufirit me konflikte ushtarake ndër dy vendeve, si dhe që të dy këto vende disponojnë armë bërthamore./alb-observer.com/


Paralajmërim për luftë bërthamore! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi