Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!

prej Thu 24 Jan 2013 - 1:03
Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!  Luan-300x234Duket se presidenti sirian, Bashar al Assad ka gjetur një mënyrë të re për të mbushur gropën e krijuar pas dezertimeve të shumta në ushtri. Ai ka krijuar një njësi paramilitare, të quajtur “Luaneshat e Mbrojtjes Kombëtare” e cila ka në përbërjen e saj vetëm gra. Ato janë rekrutuar për të luftuar rebelët dhe janë trajnuar në një kamp në qytetin e Homsit. Ato bëjnë pjesë në Forcën Kombëtare të Mbrojtjes, e përbërë nga 10 mijë persona, që është edhe forca kyçe e presidentit Assad kundër rebelëve.
Megjithatë shumë njerëz janë skeptikë dhe mendojnë se këto gra të pajisura me kallashnikovë janë një taktikë propagandistike, që ka për qëllim që të detyrojë rebelët të vrasin grate pasi duke parë se si ato i mbajnë armët dhe se si janë trajnuar atom und trë jenë shënjestra të lehta për rebelët./alb-observer.com/
Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!  Luan1Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!  Luan3Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!  Luan4


Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!

prej Thu 24 Jan 2013 - 1:57
engjulli i grave,sa shume ua paska thyar mendjet
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default | Opsione Luaneshat e Sirisë (FOTO+ VIDEO)

prej Thu 24 Jan 2013 - 22:42
Presidenti sirian, Bashar al Assad ka rekrutuar një ushtri me gra në përpjekje për të mbushur gropën e krijuar pas dezertimeve të shumta në ushtri.

Më shumë se 500 gra kanë krijuar një njësi paramilitare, të quajtur “Luaneshat e Mbrojtjes Kombëtare”.

Ato janë trajnuar në një kamp në qytetin e Homsit.

Gratë janë pjesë e Forcës Kombëtare të Mbrojtjes, e përbërë nga 10 mijë persona, që është edhe forca kyçe e presidentit Assad kundër rebelëve.

Kritikët thonë se gratë e armatosura me kallashnikovë janë një taktikë propagandistike, që ka për qëllim që të detyrojë rebelët të vrasë gratë.

Ndërkohë, të tjerë thonë se duke parë se si ato i mbajnë armët dhe se si janë trajnuar, do jenë viktima të lehta për rebelët.
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!

prej Sat 26 Jan 2013 - 10:00
" | Opsione Luaneshat e Sirisë (FOTO+ VIDEO)"
me
"Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in! "

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!  N
Sponsored content

default Re: Luaneshat e Sirisë, ja kush e mbron Bashar Al Asad-in!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi