Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Koka e Vdekjes” kundër islamikëve, hetim për ushtarin që e ka vënë maskën

prej Thu 24 Jan 2013 - 3:02
“Koka e Vdekjes” kundër islamikëve, hetim për ushtarin që e ka vënë maskën Mask-300x208Duket se autoritet franceze nuk e kanë kapërdirë dot faktin se një ushtar I forcave të tyre ushtarake që gjendet në Mali për të luftuar ekstremistët islamikë, kishte vënë një maskë e cila njihet si “Koka e Vdekjes”. Maska skelet e cila që është bërë e famshme në lojën e dhunshme “Call of Duty”, ka shkaktuar zemërim në mbarë opinionin public pasi rreth 2 mijë trupat franceze që janë dërguar në Afrikë kanë shkuar atje në emër të paqes dhe jot ë vdekjes.

Autoritetet ushtarake kanë nisur një hetim për të zbuluar identitetin e ushtarit, që mbante maskën megjithëse si justifikim zyrtar është thënë se aim und ta ketë vënë për tu mbrojtur nga pluhuri i helikopterit. Ushtarët e pranojnë se video- lojërat si “Call of Duty”, i ndihmojnë ata të përsosin taktikat. Vetë princi Harry i Britanisë që shërben në Afganistan është shprehur se ato e kishin ndihmuar për tu bërë përsosur pilotimin e helikopterit./alb-observer.com/
“Koka e Vdekjes” kundër islamikëve, hetim për ushtarin që e ka vënë maskën Mask3“Koka e Vdekjes” kundër islamikëve, hetim për ushtarin që e ka vënë maskën Mask2“Koka e Vdekjes” kundër islamikëve, hetim për ushtarin që e ka vënë maskën Mask1


“Koka e Vdekjes” kundër islamikëve, hetim për ushtarin që e ka vënë maskën Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi