Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Perse prinderit shqiptare?

prej Thu 25 Nov 2010 - 3:25
Perse prinderit tane mundohen gjithmone te kontrollojn jeten tone?
Kjo ndodh shume vetem tek prinderit shqiptare!
Perse ato e kane shume te veshtire te na lejne ne te drejtojme jeten tone ashtu sic duam ne??

Cfare mendoni ju rreth ketyre pyetjeve??


Perse prinderit shqiptare? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: Perse prinderit shqiptare?

prej Thu 25 Nov 2010 - 9:42
Kjo ndodh sepse kemi qene te mbyllur ne mentalitet, por jo se kjo do te thote te prapambetur ne kulmin e fjales!...


Perse prinderit shqiptare? 6ds9w0
Amelia
Amelia
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 6705
<b>Hobi</b> Hobi : Ngacmimet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi torte
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2010

default Re: Perse prinderit shqiptare?

prej Tue 14 Dec 2010 - 21:30
e tera kjo eshte ceshtje mentalitetiAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Perse prinderit shqiptare?

prej Tue 14 Dec 2010 - 22:28
Kjo eshte e vertete....Prinderit e mi edhe pse e rritur akoma me trajtojne ne menyren e tyre te perkujdesjes...nuk di pse po nese sdo ta benin nje gje te tillle do ndihesha keq...Ne e kemi ne gen perkujdesjen e moslenien e femijes te pavarur mbase mentaliteti ,mbase varferia na ka bere qe deri ne moshe madhore femija te jete akoma nen tutelen e prindit..
Gjeja me e veshtire ne kete bote eshte te jesh "prinder" ne radhe te pare. Nuk eshte vetem te jesh shqiptar apo i huaj, s'ka prinder ne bote qe s'deshiron te kontrolloj jeten e femijes se vet. Nga dashuria e madhe qe ka prinderi ndaj femise, humbet ne disa faza jete, qe i ka perjetuar dhe don qe femija mos te gaboj, ose mos te heq ato qe kane hequr prinderit, ndaj sulmojne femijen.
Dashuria nuk shfaqet vetem me fytyren e saj, te embel dhe engjellore, por edhe me rreptesine dhe vendimet.

Fundja personalisht s'e gjej aq te keqe, qe prinderit te te kontrollojne jeten deri ne nje far kohe, se pjekuria nuk arrihet, sapo zbulon vetveten.

Mosha adoleshente merr hov me shpejt dhe nuk para mendon shume, por kerkon te ece me kembet e veta. Kjo gje e mire, por ambjenti, shoqeria, jeta e sotshme nuk te ben te jetosh aq lire.
Femija eshte gjithcka ne kete jete dhe prindi kerkon me te miren per te... Rolling Eyes


Perse prinderit shqiptare? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Perse prinderit shqiptare?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi