Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Velayati: Sulmi ndaj Sirisë është edhe ndaj Iranit

prej Sat 26 Jan 2013 - 21:51
Velayati: Sulmi ndaj Sirisë është edhe ndaj Iranit

Një zyrtar i lartë iranian ka thënë se vendi i tij vlerëson se çdo sulm i mundshëm ndaj Sirisë llogaritet edhe si sulm ndaj Iranit.

Agjencia e lajmeve Mehr ka cituar Ali Akbar Velayati, këshilltar i liderit suprem Ayatollah Ali Khamenei, të ketë thënë se regjimi i Sirisë luan një “rol kyç në rajon për promovimin e politikave të rezistencës”.

Tehrani e sheh Damaskun si pjesë të një opozite kundër Izraelit dhe ndikimit të perëndimit në Lindje të Mesme.

Që nga shpërthimi i konfliktit në Siri, Irani vazhdimisht i ka dhënë mbështetje Presidentit të Sirisë Bashar al-Asad.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi