Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Libri i fundit

prej Sun 31 Jul 2011 - 13:07
Te nderuar anetare !
Cili ka qene libri i fundit, nga cili autor dhe pak a shume cfare tematike ka shtjelluar?
Na e sygjeroni t'a lexojme dhe ne, apo nuk ja vlente dhe aq?

Po filloj me veten... Meqe isha me sezon provimesh nuk kam patur kohe dhe aq shume te lexoj, mirepo ne mes te pauzave qe beja, per t'a rifreskuar trurin, kam rastisur ne nje liber dhe kam lexuar "Kosova mes intrigash", me autor Xhavit Shalen. Autori, me nje nderthurje pothuajse perfekte, fliste per ngjarjet qe e katandisen Kosoven mes viteve dhe ne menyre te cuditshme parashikonte ngjarjet qe do te ndodhnin ne Kosove!
Kush eshte i interesuar per keto dhe te tjera (ia bera sikur ne lajmet e mbremjes), padyshim qe ja vlen t'a lexoni!

Lexim te kendshem.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Mon 29 Aug 2011 - 15:35
Tani po lexoj nje liber me titullin ZAXIR e shkruar nga Paulo Coelho,e sdi kur do e perfundoj se gjith kohen neti ma merr.. Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar 389163


Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Mon 29 Aug 2011 - 16:46
KUSH E SUNDON BOTEN - JIM MARRS po e lexoj aktualisht. Very Happy
T_o_n_i
T_o_n_i
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1274
<b>Hobi</b> Hobi : te dhuroj gjak
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/06/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Mon 29 Aug 2011 - 16:53
Politika e gjuhes ne Shqiperine Socialiste - Arshi Pipa.


Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar 872632Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar 498774
rajmonda
rajmonda
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 168
<b>Hobi</b> Hobi : muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/04/2012

default Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 27 Jan 2013 - 17:28
VITET BLU VIKTOR CANOSINAJ
aurela
aurela
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 85
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne kotec me qenin
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/04/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 27 Jan 2013 - 17:35
ishulli misterioz joules vernes
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 27 Jan 2013 - 17:38
Nje liber psikologjik qe e lash pergjysem ,, me pelqen me shum te lexoj revista dhe gazeta ..
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 27 Jan 2013 - 18:25
numeratorintelefonik te kines grrrr
Rrukie
Rrukie
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 2087
<b>Hobi</b> Hobi : me gjet gjinin e dhelpres hahahah
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kudo
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/05/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 27 Jan 2013 - 18:28
hahahahahaahahahahahahah receten e mjekut hahahah


Nuk jam kaq shume njeri i veshtire sa mendon ti . Jam si kubi i Rubikut .Ne qofte se mundohesh te me zgjidhesh...mbase do dashurohesh me mua....Razz
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 27 Jan 2013 - 18:36
kujtime nga diaspora.S.Demaku
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sat 9 Feb 2013 - 10:55
tema kalon ne chit chat


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar N
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sat 9 Feb 2013 - 10:57
Jam duke lexu "Kercim me 12 zotat "


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar N
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sat 9 Feb 2013 - 17:49
Jam duke lexuar librin Anna Karenina


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 10 Feb 2013 - 1:09
50 Shadows of Gray...Nje liber fantastic dhe shume pasionant...


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar Bar_glitter_crown_bar
Njera Si Asnjera
Njera Si Asnjera
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 29
<b>Postime</b> Postime : 30454
<b>Hobi</b> Hobi : Te realizoj enderrat e mija
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Gjakun e zemres te Mamit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 30/01/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 10 Feb 2013 - 1:23
Po lexoj Shakespeare midsummer night's dream


★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★Ne jete mos i beso askujt .. sepse dhe trendafili i bardhe .. hijen e ka te zeze★ ✿⊱╮ ★ ★ ✿⊱╮ ★

Une nuk jam nje stop gjate rruges. Une jam destinacioni.
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sun 10 Feb 2013 - 1:31
SIMFONI PER DARKEN E QENIT-ARIF MOLLIQI
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Sat 16 Feb 2013 - 17:15
"Libri i fundit"
me
"Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar "

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar N
Valbona
Valbona
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 10075
<b>Hobi</b> Hobi : muzika, piktura, poezia.........
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne mes tingujve .....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 08/07/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Mon 4 Mar 2013 - 17:01
Po lexoj "Tre mjeshter " nga Stefan Cvajg Very Happy


Arti nuk mësohet, se në art nuk ka mësues.
Fantazia e artistit është realitet më i bukur se realiteti i rëndomtë.
Te puthësh në errësirë, të flesh në diell,të hash në qetësi,ja tri budallallëqe.

Life is to short so....KISS slowly,LAUGH insanely,LOVE truly and FORGIVE quickly...
Love doesn't need to be perfect...It just need to be true...
Happiness is a journey...not a destination....
I love it when you hug me ...It's the best feeling in the world..
Hearts will never be practical until they are made unbreakable...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Mon 4 Mar 2013 - 17:02
Ne valet e Universit,Avni Bellaina
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Tue 5 Mar 2013 - 10:11
po lexoj librin ......"Dashuri Diktatoresh" te L.S. Bellousov dhe A.I. Petrushev


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar N
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Thu 25 Apr 2013 - 0:01
dje mbarova ' Mashtrimi i madh ' - Dan Brown...
me magjepsin librat e ktij....perher me len mbresa te vecanta.... Liber fantastik...
sot fillova ' Te fshehtat e Masonerise ' nga laurence gardner...
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Thu 25 Apr 2013 - 0:02
Kurbani nga Edi Rama


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Thu 25 Apr 2013 - 0:08
Shqiptare shkruajti:KUSH E SUNDON BOTEN - JIM MARRS po e lexoj aktualisht. Very Happy

kam lexuar nga Jim Marrs ' Me shum se top Sekret ' ..... kish goxha informacion.....por jo dhe aq mir te organizuara..... me zhgenjeu pak ..
ky liber qe ke lex ti si eshte ????
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Fri 19 Jul 2013 - 14:46
Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar 9782266052436
Zana and Nadia Muchsen

Historia bazohet ne ngjarjen e vertete te dy gocave Nadia dhe Zana 10 vjecare nga  Jemeni ..te cilat u shiten per nje shume paresh nga babai i tyre ne dy burra te huaj te nje tjeter shteti si grate e tyre... E jema e gocave kur e meson te verteten e ndan te shoqin dhe mundohet te gjej menyra te terheq vajzat qe andej..Mbas shume vitesh mundi e perpjekjesh i gjeti ato te dyja te rritura,nena te femijeve qe kishin bere nga keto martesa dhe si perfundim shpeton njeren prej gocave,e merr qe andej Zanen ndersa i ka vene si qellim vetes qe te shpetojne e gocen tjeter Nadia-n e cila nuk mund te braktiste femijet atehere e te ikte bashke me motren e te jemen ....Histori e gjate por shume e dhimbshme dhe e vertete...

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar Nadia+y+Zana

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar Zana,+Nadia+y+Tina+Muhsen

Ketu jane dy gocat para dhe mbas vitesh te martuara ne vendin e burrave te tyre te cilet ishin vellezer a kusherinj te dy..!!


Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
neon
neon
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 107
<b>Postime</b> Postime : 417
<b>Hobi</b> Hobi : Te ze peshk me fill spanje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/08/2013

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

prej Wed 21 Aug 2013 - 8:03
Xhim kopsa dhe Lukas makinisti...
Sponsored content

default Re: Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar apo jeni duke lexuar

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi