Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

Aflek, regjisori më i mirë  Empty Aflek, regjisori më i mirë

Tue 5 Feb 2013 - 17:10
Aflek, regjisori më i mirë  CMIMET-E-REGJISOREVE-03_7

Një tjetër ceremoni e rëndësishme çmimesh kinematografike, sjell një tjetër çmim të rëndësishëm për Ben Aflek dhe filmin e tij Argo, duke i vendosur shumë pranë mundësisë për të fituar një ose më shumë çmime Oskar, në naten e yjeve më 24 shkurt, ku do të vlerësohen prurjet më të mira të vitit në kinema.

Aflek është cilësuar, prej kolegëve të tij, si regjisori më i mirë, në ndarjen e çmimeve të regjisorëve, apo “Directors Guild Awards”, një prej ceremonive me më shumë peshë të sezonit të çmimeve hollivudiane.

Që prej vitit 1948, vetëm 6 herë ka ndodhur që fituesi i çmimit për regjisorin më të mirë, të akorduar nga Bordi i Regjisorëve Hollivudianë, nuk ka fituar edhe Oskarin për të njëjtën kategori.

Dhe kjo do të jetë hera e shtatë, pasi këtë vit nuk do të ketë Oskar për Aflek, si regjisor. Mosvlerësimi i tij me një nominim, nga Akademia e Oskarëve këtë vit, shihet si një ndër gabimet më të mëdha të këtij edicioni, i cili do të ndiqet live nga miliona teleshikues, në datën 24 shkurt.

Ndërsa, përsa i përket regjisorit më të mirë në një dokumentar, me çmimin e madh është vlerësuar regjisori suedez Malik Bendjelloul, për “Searching for the Sugar Man”, një film dokumentar, i cili tregon për jetën e mistershme të një këngëtari të njohur amerikano-jugor.

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi