Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Ak-47
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 13657
<b>Hobi</b> Hobi : Cdo gje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/02/2011

default Cfare eshte dashuria per ty??

prej Tue 5 Jul 2011 - 21:44
First topic message reminder :


Cfare eshte dashuria per ty??


<br>Per te gjith shqiptaret qe ne SHQIPERI jetoni
fuck all ju qe kombesin nderroni

Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Fri 21 Dec 2012 - 22:08
une e kuptoj thjesht
dy buze qe bashkohen
dhe kater kembe qe ngaterrohen Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 2585209286
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 27 Dec 2012 - 0:28
Une nuk pretendoj te kuptoj se cfare eshte dashuria per te tjeret, por mund t'iu them se cfare eshte ajo per mua : Dashuria eshte te dish gjithcka mbi ate person, dhe te kesh deshire te jesh me ate akoma e akoma me teper se me cdo njeri tjeter.Dashuria eshte besim per ti thene cdo gje mbi vetveten, bashke me gjerat qe do kishe turp t'ia thoje botes mbare. Dashuria eshte te ndjehesh mire dhe e sigurte me dike, por mbi te gjitha eshte ajo ndjenja e gjunjeve qe te leshojne kur ai person hap deren e dhomes tende dhe te buzeqesh.


Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 27 Dec 2012 - 0:32
mjalte
Gjilanasi
Gjilanasi
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1810
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjilan
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/12/2012
http://wiki.portalikosovar.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 27 Dec 2012 - 0:32
vdekje


Nuk më vjen keq për njerëzit që kam humbur me kalimin e kohës, por për kohën që kam humbur me disa njerëz..!!


Faleminderit atyre qe me urrejne
-Me bete nje njeri me te forte ! ...
Faleminderit atyre qe me kan zili !
-Me bete te ndjehem i vecante ! ...
Faleminderit atyre qe me kan ne zemer ! -
-Me bete te ndihem i rendesishem ! ...
Faleminderit atyre qe iken !
-Me mesuat qe asgje nuk zgjat pergjithmone ! ...
Faleminderit atyre qe qendruan me mua !
-Me mesuat kush jane miqte e vertete !!
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 27 Dec 2012 - 0:37
ca pika shiu rane mbi qelq
dhe une per ty sec ndjeva mall
jetojm te dy ne nje qytet
dhe rralle shihemi sa rralle????
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 27 Dec 2012 - 0:41
a inderrojme rolet
veq mallin te shymim
une po vij ne vend tendin
ti eja ne vend timin
kjo eshte formula e dashurise
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Sun 30 Dec 2012 - 2:06
Dashuria eshte ndjenja me fisnike e botes qe i takon te gjithve dhe askujt!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Fri 4 Jan 2013 - 13:09
vet jeta
Mile kastrati
Mile kastrati
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 728
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Drenas
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/01/2013
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Fri 4 Jan 2013 - 13:27
Message reputation : 100% (1 vote)
Para disa vitev e pata lexu nje citim te nje proverbi gjerman ku thot
do e kaloj oqeanin kemb vetem kur e di qe kush me pret matan bregu
kjo meka pelqy shum se oqeani kemb nuk kalohet por ai e ka paraqit aty dashurin aq te madhe qe ban edhe sakrifica..Dashurija ka shum definicione askush ska mujt me pru perfundimin se qka esht mjafton ta kem ashtu si e ndijm ne shpirt..

shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Fri 4 Jan 2013 - 13:29
dashuria eshte kuptimi i vet jetes
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Fri 4 Jan 2013 - 18:07
"C'fare esht dashuria per ju?"
me
"C'eshte dashuria?"

U bashkuan


Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Fri 4 Jan 2013 - 18:11
dy mendime te njejta,bashkojne dy trupa Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 4115190132
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Tue 8 Jan 2013 - 0:54
Dashuria eshte lufte ne mendjen tende midis ndjenjave te tua dhe luftes me tere BOTEN!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Bar_glitter_crown_bar
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Mon 11 Feb 2013 - 11:04
Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Dashuria-300x175

Shkrimtarët nga fusha e shkencës, psikoterapisë, letërsisë, religjionit dhe filozofisë zbulojnë definicionin e tyre për dashurinë. “Çka është dashuria?” Këto fjalë vitin e kaluar janë shkruar më së shumti në kërkuesin më të njohur botëror, Google. Në përpjekje që një herë e përgjithmonë të jepet përgjigjja në këtë pyetje të thjeshte dhe komplekse, “Guardian” ka mbledhur shkrimtarët nga fushat e shkencës, psikoterapisë, letërsisë, religjionit dhe filozofisë që të japin definicionin e tyre.Fizikani Jim Al-Khalili: Dashuria është kimi. Shikuar biologjikisht, dashuria është gjendje e fuqishme neurologjike si uria ose etja, vetëm se zgjat më shumë. Ne flasim për dashurinë e verbër dhe të pakushtëzuar ndaj të cilës në fakt nuk kemi kontroll. Kjo edhe nuk befason sepse dashuria para në esencë është kimi. Dhe derisa epshi është dëshirë seksuale me afat të caktuar, dashuria e vërtetë tërheq pas vetes një varg të tërë të reaksioneve kimike në tru – feromonet, dopaminën, serotoninën, oskitocinën… Mirëpo, nga perspektive evolucionare, dashuria mund të shihet si vegël për mbijetesën e llojit njerëzor që na ndihmon të mbajmë marrëdhëniet afatgjate dhe të lindim dhe rrisim fëmijë.

Psikoterapistja Philippa Perry: Dashuria vjen në shumë forma. Për dallim nga ne, njerëzit nga kohët e lashta nuk kanë pasur vetëm një emërtim për disa emocione. Ne sot gjithçka quajmë dashuri, ndërsa më herët çdo emocion ka pasur emrin e vet. Për shembull, erosi, kur është fjala për dashurinë seksuale, ose agape, kur është fjala për formën më të pastër të dashurisë. Ne çdo gjë sot quajmë dashuri. Gjithçka deri diku edhe është dashuri, por është e pamundur të pritet që të gjitha format e mundshme të dashurisë t’ua përmbush vetëm një person. Prandaj edhe kemi familjen – që të kompletohemi mes vete në aspektin emotiv.

Filozofi Julian Baggini: Dashuria është përkushtim i pasionuar. Pjesërisht është e pamundshme të jepet përgjigjja në pyetjen se çka është dashuria, sepse dashuria nuk është një gjë e vetme. Dashuria për prindërit, partnerët, fëmijët, vendin, fqinjët, Zotin…Të gjitha këto dashuri kanë kualitete të ndryshme, dhe secila ka edhe variantet e veta – e verbër, e njëanshme, tragjike, këmbëngulëse, e ndryshueshme, reciproke, e shthurur, e pakushtëzuar. Por në formën më të mirë të saj, dashuria është vendimi ynë, respektivisht përkushtimi ynë pasionant për ndonjë marrëdhënie, të cilën e kultivojmë dhe e zhvillojmë. Prandaj dashuria është shumë më shumë se sa vetë ndjenja. Dashuria është përkushtim pasionant.

Shkrimtarja Jojo Moyes: Dashuria është forca lëvizëse e gjithçkaje. Çka është dashuria,varet nga ajo se çfarë është statusi juaj. Nëse jeni të sigurt në dashuri, atëherë ajo ju nevojitet sikur ajri. Nëse momentalisht “nuk e keni”, atëherë është obsesion në kufi të dhimbjes. Dashuria është forcë lëvizëse e të gjitha rrëfimeve të mëdha – jo vetëm atyre romantike, por edhe të gjitha të tjerave. Më së shumti fascinon ajo pika para konsumimit të dashurisë, ajo pikë në të cilën gjithçka është e qartë dhe paqartë njëkohësisht.

Motra e nderit e urdhrit benediktin Catherine Wybourne: Dashuria është e lirë, por edhe obliguese. Dashuria është më lehtë të përjetohet se sa të definohet me fjalë. Si virtyt teologjik që vjen nga vetë Zoti, dashuria lidh të gjithë njerëzit – nga fqinjët dhe fqinjët, deri tek anëtarët më të afërm të familjes, por edhe vetë neve me veten tonë. Dashuria fshihet në veprat e dashamirësisë, zemërgjerësisë, mirësisë dhe sakrifikimit të vetes për të tjerët. Dashuria është e vetmja gjë që nuk mund të lëndojë askënd, edhe pse mund të kushtojë shumë. Paradoksi i dashurisë është që njëkohësisht është e lirë, por na lidh më shumë se gjithçka në jetë. Dashuria është bekimi më i madh.

Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Mon 11 Feb 2013 - 11:27
"C'eshte dashuria?"
me
"Çfarë është në të vërtetë dashuria?"

temat u bashkun


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 N
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Mon 18 Mar 2013 - 8:46
‎-E di si mund te dallosh nje person qe te do? Qe te dashuron vertete, them?
-Nuk e di! Nuk e kam menduar kurre!
-Une, po.
-Dhe e ke gjetur pergjigjen ?
-Mendoj se ka lidhje me pritjen. Nese eshte i gatshem te te pres, te dashuron vertete!

_Alessandro Baricco
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Mon 18 Mar 2013 - 22:58
zjarr
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Tue 19 Mar 2013 - 0:54
dehesh edhe kur je pa pire asnje gote
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Tue 19 Mar 2013 - 1:15
Nje dopio rraki ene i berxoll e te bon xurxull dashnia Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 721253


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Mon 3 Jun 2013 - 16:22
Dashuria per mua eshte:" Te sakrifikosh admirimin e qindra meshkujve, per te degjuar kritikat e vetem njerit prej tyre!.”..


Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Wed 5 Jun 2013 - 15:25
ndjenje e embel
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Wed 5 Jun 2013 - 15:28
Dashuria per mua eshte : Te japesh jete dhe te marresh jete , te marrsh fryme dhe te japesh fryme...te duash nje zemer si zemren tende...


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 6 Jun 2013 - 3:41
Thonë se romantizmi ka vdekur dhe se dashuria sot është vetëm interes.
E di se në jetën tonë ka shumë zhgënjime, ka shumë arsye për mosbesim, por kurrsesi nuk mund ta pranojë se dashuria është vetëm interes dhe se romantizmi ka vdekur.
Nëse dashuria është vetëm interes, pse na dridhen themelet kur jemi përballë njeriut që e dashurojmë.
Nëse romantizmi ka vdekur, si ka mundësi se nga shpirti ende na shpërthejnë fjalët "kam nevojë për ty", apo "ti më mbush me jetë".
Dashuria kurrë nuk mund të jetë interes. Mund të ketë vetëm njerëz që i shfrytëzojnë ndjenjat e sinqerta të tjetrit. Dhe njerëz të tillë ka pasur dhe do të ketë gjithnjë.
Romantizmi nuk ka vdekur! Sikur kjo të ishte e vërtetë atëherë as ti nuk do të ishe duke i lexuar këto rreshta. Nuk do të ekzistonin as artistët dhe as ëndërrimtarët.
Beso në DASHURI.
Pavarësisht zhgënjimit, mos i tradhto ndjenjat e tua. Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Bar_glitter_crown_bar
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Sun 9 Jun 2013 - 16:52
ndjenje,qe nuk pershkruhet edhe te shkruash shume libra
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Sun 23 Jun 2013 - 3:32
Dashuria nuk eshte bere qe te kete vetem dy persona perfekt...fizikisht dhe te bukur...dashuria eshte ndjenje e kompletuar me emocione,me mendimin e dy personave qe duhen per ato qe ata jane...


Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Sun 30 Jun 2013 - 14:45
ndjenje e fuqishme
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Mon 15 Jul 2013 - 9:37
Dashuria eshte mireqenie dhe mirekuptim!
Deshira eshte pasion,cmenduri.
Ja pse njerezit jo gjithmone perfundojne me ate qe deshirojne!
Sepse pak kohe te hyn ne pune pasioni,kurse gjithe pjesen e mbetur te jetes te duhet mireqenie dhe mirekuptim!
Por njerzit ngaterrohen,per ate Zot ngaterrohen!


Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Tue 16 Jul 2013 - 5:26
ndjenje
W0rld
W0rld
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 31
<b>Postime</b> Postime : 570
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika,leximi&stervitja
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Your Dreams!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/04/2013

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Tue 16 Jul 2013 - 10:30
Ndoshta po te shuheshin keto enigma,jeta nuk do te ishte kaq e larmishme dhe me kaq emocione!
Ndoshta do te ishte me keq po ti kishim gjerat te dhuruara ne nje tabaka...ndoshta nuk do ta kuptonin vleren e vertete te ndjenjave dhe te vete dashurise..
Ndoshta keto enigma e bejne dashurine me misterioze,me te bukur,me te gjalle dhe me te dhimbshme!Nuk besoj qe do te ishim vertete te lumtur!!


I lutem atyre që kanë shumë fytyra, jepjani ndonjë fytyrë atyre që s'kanë fare !
ShtriGa
ShtriGa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 25
<b>Postime</b> Postime : 220
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Burrel
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/01/2014

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

prej Thu 31 Mar 2016 - 11:37
Helmi i zemres :(


Çfarë është në të vërtetë dashuria? - Faqe 4 Animation1-1
Sponsored content

default Re: Çfarë është në të vërtetë dashuria?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi