Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Një profeci e tmerrshme e realizuar 99%…!

prej Mon 11 Feb 2013 - 19:39
Një profeci e tmerrshme e realizuar 99%…! Papa-300x200Lindi në vitin 1094 pas erës së re në Almar.
Ishte një nga reformatorët më të mëdhenj të Kishës Katolike. Gjithçka filloi kur në një vizitë të tij në Romë, ai pa një vizion…
Ishin me dhjetëra dhe të shumta frazat latine, ku ndërmjet tyre u shfaqën emrat e 111 papëve që do të udhëhiqnin Kishën Katolike Romake, deri në fund të botës.


Shumë nga frazat e vizionit tët tij ishin precize, përsa i përket rezultatit për shembull: Gjoni 23-të, “Papa i 110-të i profecisë” referohet si “Pastor Et Nautam”, d.m.th Papë dhe detar. Para se të bëhej Papë në vitin 1958, kishte qenë marinar në Venedik. Pauli 6-të, referohet si “Flos Floram – lulja ndër lule” simboli është një zambak midis zambakëve të tjetër …
Gjoni 2-të referohet si “De labor e solis”, që do të thotë djali i errësirës. Ishte Papa i vetëm në listë që ka lindur gjatë një eklipsi diellor. Dhe Papa i fundit Gloria Olivae nga lavdia e ullirit… Pas listës së gjatë të pasardhëseve, tha një frazë të fundit. Por këtë herë, nuk kishte numër: “Gjatë periudhës së persekutimeve të mëdha, froni i Kishës së Shenjtë Katolike Romake do të zihet nga Petro Romaku, i cili do të ushqej klerin me sëmundje të shumta. Pas kësaj qyteti i shenjtë i Romës do të shkatërrohet dhe KRIZA e frikshme do të gjykojë popullin e tij… FUNDIN!”.
Fjala për profetin Malakias, profecitë e të cilit konsiderohen si nde fakto!/alb-observer.com/
Një profeci e tmerrshme e realizuar 99%…! Malakia


Një profeci e tmerrshme e realizuar 99%…! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi