Shko poshtë
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Wed 13 Feb 2013 - 23:05
Message reputation : 100% (1 vote)
Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës


Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Images?q=tbn:ANd9GcQKOhaxAf1FCqFXS6qtr_JXlJUpT0hPr-P1wmfm2KOLgsQoRSNr

Numerologë dhe studiozë kanë filluar të hedhin në rrjet mendime të ndryshme

Pas deklaratës së Benediktit të 16, kanë nisur të qarkullojnë sërish zërat për trashëgimtarin e Shën Pietros, në kohën e të cilit do të vijë dhe fundi i botës.

Sekularistë, ekspertë të ezoterizmit, numerologë. Një sërë studiuesish, pak a shumë të besueshëm, kanë nisur të hedhin të dhëna në rrjet për atë sipas tyre është një shenjë e fundit të botës, pikërisht dorëheqja e Papa Benediktit. Profecia që tërheq më shumë vëmendjen është ajo e Malakias në të cilën koincidon zgjedhja e pasardhësit të Benediktit të 16 me shkatërrimin e Romës.

Profecia përbëhet nga një listë me 112 fraza të shkurtra në latinisht.

Por fakti që mes emrave më të përfolur për të qenë pasardhës është ai i Peter Turkson kujton dhe profecinë e Nostradamus që sipas disa interpretimeve nënkuptonte që fundi i botës koincidonte me vendosjen në Vatikan të një Pape me ngjyrë.

Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Sta-Arrivando-La-Fine-Del-Mondo-633x337

Duke parë kalendarin dikush mund të kujtojë se data që Papa do të lërë postin e tij pra 28.02.2013, nëse mbledhim numrat përbën shifrën 18, një numër që përfaqëson dhe shumën e 3 gjashtave. Shenja që përfaqëson Satanain, Bishën që në Apokalispin e Xhovanit do të nisë fundin e kohërave.


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Thu 14 Feb 2013 - 18:49
Fundi i botës është afër, Profecia: Papa tjetër do të jetë edhe Papa i fundit
Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Malachy-300x252
Shumë persona mendojnë se pasuesi i Benediktit XVI do të jetë dhe Papa i fundit përpara fundit të botës. Sipas një profecie të shekullit të 12-të thuhet se fundi i botës është duke ardhur.

Një shkrim të një shenjti irlandez në vitet 1094-1148, të quajtur Malachy ka bërë parashikimin e tmerrshëm të apokalipsit. Fanatikët e fundit të botës pretendojnë se Malachy udhëtoi për në Romë në vitin 1139, ku thuhet se përjetoi një vizion të Papëve të ardhshëm, duke shkruar edhe 112 fraza kriptike për secilin Papë që do vinte.

Ndja fraza ogurzezë me numër 112 thotë: “Në persekutimin e fundit të Kishës së Shenjtë do të mbretërojë Pjetër Romaku, që do të kullosë kopenë në mes të shumë pikëllimeve, pas të cilave qyteti me shtatë kodra do shkatërrohet dhe një gjykatës i tmerrshëm do të gjykojë popullin”.
Sipas parashikimit të tij, Petrus Romanus, që lidhet edhe me pretendentin kryesor për Papë,do të jetë I fundit në këtë botë. Pas kësja qyteti i shtatë kodrave do të shkatërrohet dhe një gjykatës i tmerrshëm do të gjykojë njerëzit./alb-observer.com/


Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Thu 14 Feb 2013 - 18:51
Message reputation : 0% (1 vote)
deshiroja papes nje gjukim para zotit shum te fshtirDasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Thu 14 Feb 2013 - 19:06
Ni bre ni tani.... ma mir spo foli a


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Thu 14 Feb 2013 - 19:32
DASA thUAJ TE VRTETEN DHE PAPEN EKA KRIJUA ZOTIDasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Thu 14 Feb 2013 - 19:35
Message reputation : 0% (1 vote)
Kushtrimi4 shkruajti:DASA thUAJ TE VRTETEN DHE PAPEN EKA KRIJUA ZOTI
E vertet eshte edhe aj eshte njeri si ne ,VEQ NE KEMI VLER ME SHUM Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës 2585209286
Thash spo foli se na kan lodh me ket fundin e botes,qe sa her po rrejn


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Thu 14 Feb 2013 - 21:42
Message reputation : 0% (1 vote)
Epo ky sme pelqente hic fare mu...gjithsesi ske cti thush ka moshen e vet dhe ka nevoj per pushim...
Dhe tani besoj se do e ze vendi nje me ngjyr....


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Image
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Fri 15 Feb 2013 - 22:24
Deklaratë mister e Papës: “Do zhdukem nga kjo botë”
Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Papa1-300x213Ka befasuar edhe një herë Papa i Romës!

Nuk shkoi shumë që mediat e botës bëjnë fjalë për Profecinë e profetit Malachias (të cilën alb-observer.com e publikoi e para ndër mediat shqiptare) rreth ndryshimeve në kishën e Romës dhe fundin e Vatikanit që ka tmerruar besimtarët ane mbanë botë. Por, këtë herë është përsëri vet papa i cili befason me deklaratën e tij bërë para klerikëve në Episkopinë e Romës.

“Edhe nëse jam tërhequr në faljet e mia ku do jem pranë jush dhe ju do jeni pranë meje, edhe po sikur të zhdukem nga kjo botë!”, këto ishin fjalët e Papës të cilat ai i deklaroi në Episkopinë e Romës, para klerikëve por që menjëherë ngjalli reagime të forta dhe frikë ndër ciklet e klerikëve të kishës katolike.
Që këto ditë goditen ashpër nga profecia e profetit Malachias, që kanë rezultuar të vërteta në gradë shumë shertësuese!/alb-observer.com/


Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Fri 15 Feb 2013 - 22:28
Message reputation : 0% (1 vote)
sme pelqente si pap...por cne qe zhduket...
gjithsesi shpresoj qe ta marr vendin nje i ri dhe te ve paqen ne bote...sidmos atje ku ka lufta...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Image
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Fri 15 Feb 2013 - 22:32
Une nuk jam ne Itali, por dhe pse jam Myslymane Bektashi , Papa Bojtilen e kam patur vertete perzemer , nje pape qe i donte te rinjte , plot entuziazem , kulture dhe dashamiresi deri ne fundin e jetes se tij , ai ishte me ne .
Ishte ai i cili kerkoi dhe Falje ndaj Krimeve te kishes , kundrejt Popullsise ......ESHTE NDOSHTA E CUDITSHME ??
Ishte polak , polaket , nuk i kam shume simpati , me ata qe njof ....ketu ku jam.
Ky eshte Gjerman , ....
Gjermaneve , ju mungon perhere nje injeksion Simpatie ...nuk dua te jem rraciste ose ti fus te gjithe ne nje these ...por fakti eshte se kjo lloje figure , duhet te kete dashamiresi dhe pse kane bere 1000 te zezat ...
Por ky ska ate portret te nje pape ... Me vjen keq !!
Me vjen keq sepse me sa kuptoje une , nga keto veprime dhe jo vetem me Kishen por dhe Kriza, situata Globale , po veshtiresohen dhe BOTA PO HUMB ATO PIKA RIFERIMENTI DHE GJITHASHTU EKUILIBRAT NE TE CILAT BAZOHEJ DIKUR ...ekuilibrat e rinje duhet te lindin serisht , dhe per te lindur ato duhet nje Lufte .
Por si mund te behet nje Lufte me arme berthamore ??
Kur 3 arme berthamore , te nxjerrin gjithe planetin jashte orbite ??
Pra eshte teper e veshtire , profecite nuk i besoje se tepermi , por keto sinjale crregullimi i kuptoje dhe arrije deri diku si prej injoranteje , ti analizoje !


Edituar për herë të fundit nga EpiKada në Fri 15 Feb 2013 - 22:35, edituar 1 herë gjithsej


Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës 705491909
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Fri 15 Feb 2013 - 22:34
Message reputation : 0% (2 votes)
Sekretet rreth dorëheqjes së Papës!

Një hulumtues i çështjeve krishtere dhe atyre të Vatikanit kishte zbuluar se misteri më i madh dhe më i rrezikshëm për dorëheqjen e papritur të Papës, gjë që ka tronditur komunitetin e krishterë dhe botën mbarë si Papa i vetëm që po jep dorëheqje nga më shumë se 6 shekuj, janë disa fakte që për herë të parë janë transmetuar. Edhe përkundër asaj që është transmetuar në rrjetet botërore dhe arabe, faktet që quan në dorëheqje janë disa raporte dhe informata të publikuara edhe më parë, por po ashtu edhe disa informata të dala nga vetë Vatikani.

Sipas të njëjtit burim informativ, arsyeja kryesore e dorëheqjes së Papës, pas skandaleve të publikuara rreth diktaturës së tij, është zbulimi i përmendjes së emrit të profetit të fundit, Muhamedit a.s, në Ungjillin e vjetër si dhe mbajtja në fshehtësi e Islamit të tre prej bashkëpunëtorëve të afërm të Papës.

Burimi: Muhtesar al-Ahbar 14.02.2013


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

prej Fri 15 Feb 2013 - 22:35
Message reputation : 50% (2 votes)
EpiKada shkruajti:Une nuk jam ne Itali, por dhe pse jam Myslymane Bektashi , Papa Bojtilen e kam patur vertete perzemer , nje pape qe i donte te rinjte , plot entuziazem , kulture dhe dashamiresi deri ne fundin e jetes se tij , ai ishte me ne .
Ishte ai i cili kerkoi dhe Falje ndaj Krimeve te kishes , kundrejt Popullsise ......ESHTE NDOSHTA E CUDITSHME ??
Ishte polak , polaket , nuk i kam shume simpati , me ata qe njof ....ketu ku jam.
Ky eshte Gjerman , ....
Gjermaneve , ju mungon perhere nje injeksion Simpatie ...nuk dua te jem rraciste ose ti fus te gjithe ne nje these ...por fakti eshte se kjo lloje figure , duhet te kete dashamiresi dhe pse kane bere 1000 te zezat ...
Por ky ska ate portret te nje pape ... Me vjen keq !!
Very Happy me lexove ne mendje,po pertova te shkruj


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës Image
Sponsored content

default Re: Dorëheqja e Papës dhe profecitë për fundin e botës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi