Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 13:11
Disa te mijat disa te vjedhura grrrr

MELODI E DIKURSHME

Melodi e gjalle me sjell kujtesen pran,
te lagur ,
te zhveshur,
te dashuruar,
te thinjur,
te plakur,
por serisht te gjalle
Ndjej tingujt e heshtur,
qe capiten ne pentagram,
Afshi i melodis ,
ende i dashuruar.
Afrohem per te qene sa me prane,
largohem,per te merguar pafundesisht.
Mendohem dhe serisht rikthehem.
ne melodin e viteve te shkuara,
ne melodin e koheve te dashuruara.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 13:15
TE LUTEM MOS SHKO
******************
Te lutem mos shko..!!
Mos shko e dashur te lutem
mos me ler vetem
me tremb nata pa ty
me tremb mengjesi pa ty
me tremb jeta pa ty
me dhemb shpirti pa ty..!!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 13:16
DUA TE FLE GJATE..


Dua ti mbylli syte te fle
gjate shume gjate
s'duA te mendoj qe ka dhimbje
s'dua te degjoj as se ka fat
E nese ndonjeher do zgjohem
s'dua te degjoj pse rashe te fle
z'dua ti kthehem me asaj kome
ndoshta me mire do te ishte keshtu
ndoshta me mire se dje..!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 14:42

Bindu ndjenjës që kam për Ty....
me shiqim më lëmon
sikur më përgëdhel
dhe çdo herë si të jetë
hera e parë
une çdo herë mendoj
se do ndalët prej qetësisë
së pastër do zhduket
dëshiroj..!!!
të mos ndalët,ti më je në gjak...

më duhesh në këtë moment
kur nuk ndihem mirë
të jesh pran meje
edhe pse je larg
afro shpirtin nga unë


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 14:44
~Gjithqka mbeti vetem kujtim~


Dashuruam.Jetuam.Per njeri-tjetrin,njeri-tjetrin.Egzistuam dhe ishim te lumtur.Te dashuruar enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris son.Ishte gjithqka e imja.Ishe arsya e egzistimit tim dhe kuptimi i jetes.Isha gjithqka per ty,gjithqka qe ti deshe.Por ne nje qast rruga jon u ndal.Une e ti shkuam ne rrug te ndryshme.pse?nuk e di.ndoshta e di.ndoshta ti e din.Por tani nuk eshte me rendesi.E patem dashurin dhe e humbem.Ishim te rinje qe te dinim ta ruajm,dashuria jone tani eshte vetem kujtim .Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Edhe une edhe ti tani tashuri te tjera.Por e them pa deshmitar-pas teje kurr askush nuk eshte dhe nuk do te jet arsye e egzistimit tim.Sepse "kurr askush nuk do ta kthej shkqelqimin ne barê"-shkelqimi im eshte shuar mati......


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 14:45
Thojn se dielli me i bukur se gjithnje eshte kur syrin mbi maje malesh qet.Te tjeret fjalet e mira per te i thone ne qastin kur ai del nga rete.

Ca thone kur ne kurora pyjesh eshte futur e neper gjethe del aty-ketu.Vetem une e di se dielli me i bukur eshte ai qe del nga syte e tu.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 14:54
Nuk kuptoj

Nuk po e kuptoj arsyen
s'kuptoj per qfare shkaqesh
ti ne jeten time
akoma po me shfaqeshnuk mund te besoj
se qarte tane verehesh
nuk po mund te besoj
se tash don te me kthehesh


nuk po e kuptoj as rrjedhen
e kesaj dashurie
nuk po e kuptoj as fundin
e kesaj tradhetienuk po e kuptoj arsyen
pse ti don me mu kthy
qellimi yt eshte i qarte
prap don zemren me ma thynese eshte keshtu e verteta
kot ti po mundohesh
se kurr me zemres time
nuk mund tiu afrohesh


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 16:23
:rein:
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 20 Feb 2013 - 19:26
Poezi 2585209286 Poezi 2585209286


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 20 Feb 2013 - 19:29
Sa më pëlqen jeta

Në natën e heshtur
në ëndërrat pambarim
kërkoja veç një emër
flisja për dashurinë!

Kërkoja një prekje
ndoshta dhe një kuptim,
vallë si t´ja vë unë emrin
vuajtjes në shpirtin tim?

Vallë si ta quaj këtë ëndërr
po ndjenja ç´emër ka,
po vallë sytë e bukur a mundem
edhe njëherë me ti pa?!

Do mundem vallë në zemër
të të hyjë ngadalë
që edhe unë të kuptoj
ç´është dashuri e parë!

Do mundem vallë një emër
këtij shpirti t´ja kushtoj
që dhe pastaj të them
ohhhh Zot, vetëm Ty të dashuroj!

Pastaj do të them,
në ëndërra unë besoj,
ndoshta dhe vetëm më sy,
jetë do të dhuroj!

Një jetë plot me mall
me lule plot aromë,
një jetë që kurrë s´do shuhet
nga dashuria jonë!

Se jeta është vetëm lule,
si yjet me shkëlqim,
ashtu si zemrat tona
do ruajnë dashurinë!

Sa më pëlqen kjo jetë
kur Ti më dashuron,
sa më pëlqejne lulet
kur janë plotë aromë !


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 20 Feb 2013 - 19:30
TE DUA


Ti je fillimi dhe fundi
Ti je gezimi qe humbi
Ti je jeta vetje
dhe vdekja qe me therret

Ti je zilja e mengjesit
Ti je gjeli maj kotecit
Ti je dielli ne perendim
je dhe lot i syrit tim

Ti je vitet qe kaluan
Ti je oret qe me shkuan
Ti je oret qe do vijne
je dhe ditet qe s'do gdhijne

Pra ti je gjithcka per mua.
E kupton sesa te dua?
E kupton se te kam nevoj?
Mos kerko te te haroj!!!!!!!!!!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 20 Feb 2013 - 19:31
S'eshte per tu besuar

-S'eshte per tu besuar
smirret as me mend
sa te deshta ty ne jete
sdo te dua askend


sa qava per ty tradhetare
as qe e beson
sa mallkime per ty leshova
veq Zoti ti lehteson


sa loti nga syte me rrodhi
e une ende se di si ndodhi
vuaj vuaj per ty pa ndale
nje jete te vetme ta pata fale


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 20 Feb 2013 - 19:32
Më jep një zemër tjetër,
që të bëhem më i fortë!
Se kjo m'u bë e vjetër,
e lodhur, nga kjo botë!

... Më jep një, pa gjynahe,
të re, ashtu si në fillim!
Se këtë e kam plot halle,
e nuk po gjenë qetësim!

Më jep zemër, t'kulluar,
e që s'ka aspak dyshim!
Veç Ty për të adhuruar,
o Allah, o Ti
Krijuesi im!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 20 Feb 2013 - 19:34

Kur ajo është e pikëlluar, e vetmuar dhe e frikësuar,

Dua t'i jem pranë, që ajo të qajë në përqafimin tim,
E mjaftuar me mua, duke më besuar.

... Dua të pushoj me të pas namazit të Jacisë,
Dhe për namaz të Sabahut të zgjohem pranë saj.

Dua t'i lind fëmijët me të,
T'i edukoj ata që të njohin Allahun.

Kur ajo është e sëmurë, e dobët e pa fuqi,
Dua të qëndroj anash shtratit të saj,
"Qëndro e fortë, cdo gjë do të bëhet mirë,
Allahu është me ne,
Në cdo lot të derdhur dhe kohë të vështirë."

Dua të plakem me të,
Me shehadet të vdes në duart e saj,
Dhe nëse do Allahu në Xhenet,
Me të të ma bëj
një shtëpi.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Sat 23 Feb 2013 - 14:07
Në Darsmën Tënde

Në Darsmen Tënde Do Te Vi Patjetër,
Por Jo Si Dasmor
Por Si Nje Plagë E Vjetër
Do Të Ulem I Vetemuar Në Një Tavolinë
Dhe Për Fatin Do Te Ngre Dollinë
Edhe I Pafutuar Në Darsëm Tënde Do Te Vijë
I Strukur I Lodhur Si Një Zog Pa Fole Do Te Rri
E Më Lotët E Mi Do Te Pi
Do Ta Bëj Për Ty E Jo Se Do Te Frehem
E Në Qoftse Pa Dashuri Do Të Më Shohësh
Mos Mu Afro Nuk Dua Të Më Njohësh
Dua Ta Kuptosh Në Hështje Këte Urim
E Unë Prap Të Qaj, Por Për Fatin Tim
E Në Qoftsë I Bukur Do Te Dukëm Përsëri
Mos Ma Thuaj , Se Nuk Dua Ta Dije
Tani Të Paktën KE Pakës Mëshirë
Po Të Lutëm Fëmis tE Parë
Vëja Emrin E Dashuries Së Vrarë!!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Tue 26 Feb 2013 - 20:31
Dedikuar ty, qe ma ben diten te bukur. dedikuar ty qe me ben te buzeqesh, te kem 1 arsye x te jetuar, te kem 1 mendim x te cilin te zgjohem ne mengjes.Faleminderit qe egziston, qe mi ben ditet me te bukura, qe me jep arsye te fle dhe te zgjohem. Faleminderit qe i jep kuptim jetes sime. Ndoshta nuk te kam falenderuar asnjeher aq sa duhet, por ta dish qe brenda meje e bej cdo dite kete. Falenderoj Zotin qe te solli ne rrugen time, dhe na beri te ecim bashke ne kete rruge te quajtur JETE *


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 12:29
Engjuli im
Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh at dashuri ne syt e ti.
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don dhe me gabime.
Endroj nje Engjul per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ne gjirin e ti.
Por ku esht aj engjul ne ket dit te zi.
Aj engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket engjul e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjuli im deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 12:40
Perse?
Me dashuroje,perse?
E dije se s'jam yti!
Me puthe,perse?
Nuk isha per ty!
pranoje humbjen !
Kjo është Dashuri...


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 12:45
Dasa te pergezoj per poezit qe bukura qe po i len ktu te engjujt ...

a une qura grrrr grrrr shkruj ka mos poezi nuk i permbledh te gjitha me nje vend Poezi 2585209286


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 12:53
Rrushjaa shkruajti:Dasa te pergezoj per poezit qe bukura qe po i len ktu te engjujt ...

a une qura grrrr grrrr shkruj ka mos poezi nuk i permbledh te gjitha me nje vend Poezi 2585209286
Flm,mundesh ktu me pasuru me poezit tua,pi bashkojm poezit masi nuk po mujm zemrat grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 12:58
Dy pika loti, me rrodhen nga syte
Mbi letren qe po shkruaja, me rane
Thelle me tronditen, ne shpirte
Shpejte, nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
Pikat e lotit tim, rane
U treten me bojen e shkruar
Ku nje shenje te vogel, lane.

Pra me boje dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
E ku te kujtoj me shume mall.

U bene kohe, qe jam larguar
E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
Ndoshta, edhe te kam lenduar
Te lutem, besome se une s'kam faj.

Kur letren, ti ta marresh
Lexoje ne vetmi
Dhe lotet, qe do te derdhesh
Mos te ti shohe, njeri.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:00
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa te pergezoj per poezit qe bukura qe po i len ktu te engjujt ...

a une qura grrrr grrrr shkruj ka mos poezi nuk i permbledh te gjitha me nje vend Poezi 2585209286
Flm,mundesh ktu me pasuru me poezit tua,pi bashkojm poezit masi nuk po mujm zemrat grrrr

un me gjith deshir do ti kisha bashkuar ktu ...por nje po te them ti mos u prek Dasa ..une qka kom shkrue i kom shkruar vet me doren time PRIT aty per aty kom thurren poezin ...e tasht me del pun ti gjeje poezit e mija ktu ne forum se asnje nuk e dija permendesh Poezi 2585209286 Poezi 2585209286

e edhe nje here te them veq vazhdo keshtu Dasa je per komplimente Poezi 176007736


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:05
Jo moj rrushe nuk eshte problem kjo pun.
Un me heret kam shkru dhe ato shkrime me kan humb,tash kapak,nuk po mirrem me ket pun,por disa i shkruj,disa qe me pelqejn kur ti lexoj te ndokujt i ndreqi,disa i postoj kshtu,mesa po kam mundesi Very Happy

Amo ktu doti postoj edhe jote miat,ato qe ilexoj nga dikush dhe me pelqejn ,pra i vjedhi grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:09
Dasa hiq pa thenen askush po edhe as ti ato nga dikush po diktohen grrrr grrrr
por Ok ti ndreqi ashtu si ti e din per qefin tuaj ....

e un kur nuk pritoj vie nga nje here ktu ndoshta e shkruj ndonje Poezi sa mos me thonen qe rrushja hiq nuk ma vizitoi faqen temen me poezit tuja [smile_1]


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:13
Rrushjaa shkruajti:Dasa hiq pa thenen askush po edhe as ti ato nga dikush po diktohen grrrr grrrr
por Ok ti ndreqi ashtu si ti e din per qefin tuaj ....

e un kur nuk pritoj vie nga nje here ktu ndoshta e shkruj ndonje Poezi sa mos me thonen qe rrushja hiq nuk ma vizitoi faqen temen me poezit tuja [smile_1]
Nuk hetohen grrrr amo veq po thu masi thash,se pak jan te vjedhura grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:22
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa hiq pa thenen askush po edhe as ti ato nga dikush po diktohen grrrr grrrr
por Ok ti ndreqi ashtu si ti e din per qefin tuaj ....

e un kur nuk pritoj vie nga nje here ktu ndoshta e shkruj ndonje Poezi sa mos me thonen qe rrushja hiq nuk ma vizitoi faqen temen me poezit tuja [smile_1]
Nuk hetohen grrrr amo veq po thu masi thash,se pak jan te vjedhura grrrr
o vallahit po Dasa po mos ta bojme me te madhe grrrr grrrr

sa bukur po shkruan porzi
a vet po i thurr a dikund po i gjen ti ?
nese i mer ne Goole kshyr mir se te kujt jan
mos po takoheni dy a tre vet asajde Poezi 1698836746 Poezi 1698836746
e po beheni njejt e qat her leni namm grrrr grrrrAi që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:28
Rrushjaa shkruajti:
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa hiq pa thenen askush po edhe as ti ato nga dikush po diktohen grrrr grrrr
por Ok ti ndreqi ashtu si ti e din per qefin tuaj ....

e un kur nuk pritoj vie nga nje here ktu ndoshta e shkruj ndonje Poezi sa mos me thonen qe rrushja hiq nuk ma vizitoi faqen temen me poezit tuja [smile_1]
Nuk hetohen grrrr amo veq po thu masi thash,se pak jan te vjedhura grrrr
o vallahit po Dasa po mos ta bojme me te madhe grrrr grrrr

sa bukur po shkruan porzi
a vet po i thurr a dikund po i gjen ti ?
nese i mer ne Goole kshyr mir se te kujt jan
mos po takoheni dy a tre vet asajde Poezi 1698836746 Poezi 1698836746
e po beheni njejt e qat her leni namm grrrr grrrr

Ja per kete mos ke frig fare,jan prodhim vendore mbi 95%


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 13:31
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa hiq pa thenen askush po edhe as ti ato nga dikush po diktohen grrrr grrrr
por Ok ti ndreqi ashtu si ti e din per qefin tuaj ....

e un kur nuk pritoj vie nga nje here ktu ndoshta e shkruj ndonje Poezi sa mos me thonen qe rrushja hiq nuk ma vizitoi faqen temen me poezit tuja [smile_1]
Nuk hetohen grrrr amo veq po thu masi thash,se pak jan te vjedhura grrrr
o vallahit po Dasa po mos ta bojme me te madhe grrrr grrrr

sa bukur po shkruan porzi
a vet po i thurr a dikund po i gjen ti ?
nese i mer ne Goole kshyr mir se te kujt jan
mos po takoheni dy a tre vet asajde Poezi 1698836746 Poezi 1698836746
e po beheni njejt e qat her leni namm grrrr grrrr

Ja per kete mos ke frig fare,jan prodhim vendore mbi 95%

ani 95 % mir shum ... ti vazhdo keshtu se mua po me pelqen me msusen grrrr grrrr grrrr


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Wed 27 Feb 2013 - 15:24
Rrushjaa shkruajti:
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:
Dasa shkruajti:
Rrushjaa shkruajti:Dasa hiq pa thenen askush po edhe as ti ato nga dikush po diktohen grrrr grrrr
por Ok ti ndreqi ashtu si ti e din per qefin tuaj ....

e un kur nuk pritoj vie nga nje here ktu ndoshta e shkruj ndonje Poezi sa mos me thonen qe rrushja hiq nuk ma vizitoi faqen temen me poezit tuja [smile_1]
Nuk hetohen grrrr amo veq po thu masi thash,se pak jan te vjedhura grrrr
o vallahit po Dasa po mos ta bojme me te madhe grrrr grrrr

sa bukur po shkruan porzi
a vet po i thurr a dikund po i gjen ti ?
nese i mer ne Goole kshyr mir se te kujt jan
mos po takoheni dy a tre vet asajde Poezi 1698836746 Poezi 1698836746
e po beheni njejt e qat her leni namm grrrr grrrr

Ja per kete mos ke frig fare,jan prodhim vendore mbi 95%

ani 95 % mir shum ... ti vazhdo keshtu se mua po me pelqen me msusen grrrr grrrr grrrr
Edi se te pelqej grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Tue 12 Mar 2013 - 12:58
Nje buzeqeshje
Nje buzeqeshje nuk kushton asgje,
por vetem pasuron ata qe e pranojne,
pa varferuar ata qe e japin ate.
Ajo zgjat pak,
por nganjehere kujtesa e saj eshte e perjetshme.
Askush nuk eshte aq i pasur sa nuk mund te kete nevoje per te
askush nuk eshte aq i varfer per te merituar ate.
Nje buzeqeshje
Krijon lumturi ne shtepi,
eshte nje shenje e prekshme te miqesise,
Nje buzeqeshje ,
ndez padashur nje drite shprese,
ben te guximshem te paguximshmit,
nuk mund te blihet ,te merret hua apo te vidhet
sepse ajo eshte dicka me vlere vetem kur ajo eshte dhene.
Dhe nese ndonjehere ju takoni dike
i cili nuk di te buzeqeshe me
Jini bujare, Jepini tuajen,
sepse askush nuk kane nevoje per nje buzeqeshje
Si ai qe nuk mund ti dhuroje nje buzeqeshje te tjereve.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Tue 12 Mar 2013 - 13:00
Kush nuk dëshiron të dëgjojë,
Le t’i mbyllë veshët!
Kush dëshiron të dëgjojë,
Le t’i mbyllë sytë!


Kush dëshiron të kuptojë,
Le të japë buzëqeshje!
Kush mendon ta zbatojë,
Le të marrë rrënqethje!


Kush dëshiron të hajë,
Le ta hapë gjysmën e gojës!
Kush dëshiron të flasë,
Le ta mbyllë gjysmën tjetër!


Kush dëshiron të më afrohet,
Le të më thirrë në emër!
Kush është i afruar,
Le të qëndrojë me zemër!


Kush dëshiron të më gëzojë,
Le të bëhet i zoti!
Kush dëshiron të më trazojë,
Le të afrohet kah loti!


Kush dëshiron pozitë,
Le të ndezë një fener!
Kush është i pozicionuar,
Le t’i ndezë dy të tjerë!


Kush dëshiron rehati,
Le ta zbrazë zemrën!
Kush dëshiron urtësi,
Le ta studiojë femrën!


Kush dëshiron sukses,
Le të ulet mbi vetveten...!
Kush e ka arritur,
Le të ulet me bletën...!


Kush e ka kuptuar,
Le ta hudhë në vepër!
Kush ka dështuar,
Le të rikthehet në letër!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Poezi

prej Mon 18 Mar 2013 - 9:01
Shqipëroi: Fan S. Noli

ASAJ QË SHKOI_SHARL BODLER (Charles Baudelaire)

(1821-1867)

Rreth meje rruga ulërin edhe buçet,
E gjat’ e hollë, sterrë, kuje madhështore,
Një grua shkoi me një fustan të zi për dore,
Q’e kolovitte posht’ e lart me salltanet.

Si engjëll, si statuj’ e gjallë vetëtin.
Si i shastisur dhe i çakërdisur unë
Nga syr’ i saj si qiell që mbrun furtune
Thëthinja mjaltë që magjeps, dëfrim që grin.

Ja shkrepi dhe u err. Moj flutur e farosur
Që me vështrimin tënt më bëre flag’ e furrë,
Stë shoh më vallë veç në jetën e pasosur?

Ah, gjetkë, tutje, tepër vonë, nofta kurrë,
Se unë s’di ku ike, ti ku shkonj s’e di,
Të desha, moj, e dinje, vetë, moj, dhe ti.
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Poezi

prej Thu 28 Mar 2013 - 18:17
Kujdes me fjalen zonjes me cante,
kudes me fjalen dhe ti zoteri
pushteti i fjales eshte i vecante
gatuan male dhe kakerdhi

Me fjalen rrjedhin perrenj me mjalte
pikojne cezma me helm te zi
Kujdes me fjalen ,zonjez me cante
kujdes me fjalen edhe ti zoteri

Kur fjala nxirret nga buzet jashte
si dallendyshja s'vjen ne shtepi .
Kujdes me fjalen , zonjez me cante,
kujdes me fjalen edhe ti zoteri.

_D. Agolli.
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Poezi

prej Sat 30 Mar 2013 - 11:29
Mos qaj se na ikën netët e mbeti vetëm ëndrra,

se humbi këngëtari, mbeti vetëm kënga

Se humbën valltarët, mbeti vetëm vallja,

nga të gjitha dhimbjet ti je më e madhja.

Dhimbjet e sotme janë gëzimet që i jetuam dje;

nëse ke durim, këtë të vërtetë e sheh,

Rrudhat tona të sotme janë vijat e hartës së buzqeshjeve tona të djeshme

Edhe pse rrudhat janë të reja, tregojnë vjetërsinë tonë që s’është e përjetshme

Se ne jemi simfonia e Një Bote Tjetër të Hareshme

Ne jemi harmonia e Universit që shpaloset e nuk soset

Veshi s’e ndjen pamjen, veç tingullit i prangoset

Syri s’e ndjen tingullin, veç pamjes i burgoset

Hiq dorë nga shqisat dhe hape zemrën më të madhe se bota

Ne jemi simfonia që s’shkruhet dot me nota..
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Poezi

prej Fri 5 Apr 2013 - 18:56
POEMA E PERCMIMIT

o ajër i pastinë i mbrëmjes
hidh sytë përreth dhe më trego për idiotët
dhe skizofrenët e jashtë mureve
për budallenjtë e lirë që shëtisin rrugës
për maskarenjtë, injorantët, dallkaukët, matrapazët,
pisanjosët dhe pisat, mashtruesit, delenxhinjtë,
hajdutët, zhvatësit, gënjeshtarët rreth e rrotull,
kafshët me fytyrë njeriu dhe bishat kostumveshura
ti e di sa të egër janë, pa dallim seksi dhe IQ-je...
a nuk u bënë pak si shumë? shumë u bënë
dhe më shumë janë...quhen turmë ose popull...
të gjithë njësoj vrastarë...të gatshëm të të këpusin fytin
të të hanë shpretkë e mëlçi…gjallë të të djegin…
njerëzit...o Zot… sa të egër janë
sa kohë që për ata ti je ai tjetri...

çka prindërit na dhanë dhe ajo që s’mundën...
morali dhe predikimet harruar janë,
humbur kanë si kënd i lojrave të fëmijërisë
ku s’çojmë më veten, por veç kujtimet...

kam njohur njerëz dikur të padëmshëm
që në xhungël të jetës u tjetërsuan
me ligësi, urrejtje dhe vrer u mbushën
keqardhje ndjeva që gjatë jetuan
kam njohur dhe të tjerë që veten vranë
kur e ndjenë se vrasës s’bëheshin dot...
një plumb vetes a një litar...

duhen zhdukur të gjithë, por janë shumë
s’i vras dot e as veten jo,
ah ti ajër i padurueshëm i mbrëmjes,
lermë …hiqmu sysh edhe ti…
ndryshe nga vdekjet e trishta të Rreshpjes
erdhi ora të më vrasin përsëri...

(13 Mars, 2013)
©Artan Gjyzel Hasani
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Poezi

prej Sat 6 Apr 2013 - 12:05
Ne theker_Robert BERNS

Ne dericke duke ardhur
Fushes anes ledhit
Xheni lagur, Xheni mardhur
Mbremjes permes thekrit.

Ishte ftohur keq shejtanka,
Dridhej si purteke
Rrudhur, njomur krejt fustanka,
Humbur si nje shqerke

Xhenin lereni te qete,
Mos i flisni Xhenit,
Xheni veten e di vete,
C'i bini legenit ?

Nese njeri fton nje tjeter,
Pse me llafe merresh?
Nese ti pergjon ne theker
C'fitim mund te nxjerresh?

Thashethemet pse na duhen,
Kush u puth ne thekra?
Pse na hane e pse na kruhen
Vetullat e mjekrat ?!...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Fri 19 Apr 2013 - 18:46
Ma bën hallall...

Kur të hidhërojë pa të drejtë,

Kur të ndihesh keq e të lë vetë,

Kur të bëjë ndonjë gjë që nuk duhet,

Kur të them ndonjë fjalë që nuk thuhet,

Kur gabimin tim nuk e pranojë,

Kur ndonjëherë të ofendojë,

Kur nuk të përkrahë atëherë kur duhet,

Kur të lë vetë atëherë kur s'duhet,

Kur ndoshta t'i mund të më urresh,

Kur ndoshta nuk do të më shohësh,

Kur për mua ke nevojë,

E unë dhimbje të shkaktojë,

Kur unë e teprojë me sjelljen time,

Ma bën hallall për të gjitha ato gabime.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:22
Me fal qe te deshta ,
me fal qe te dua,
me fal qe s’jam me ty ,
e me fal qe ti je pa mua !

Me fal qe te mendoj ,
me fal qe s’te harroj ,
me fal qe pa ty zemer ,
s’mund te jetoj !


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:30
Nuk e dua jeten pa ty ...

pse keshtu eshte jeta
me asgje te verteta
sot mendon se u bo mir
e neser e ke edhe me te veshtir


nuk dua te jetoj pa ty
nuk e dua as lotin ne sy
nuk dua qe te humb asnje here
sepse ti per mua ishe njeriu më me vlere .Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:37
Nëse mëkat qenka dashuria
Atëherë jeta nuk paska vlerë,
E ç’më duhet mua dielli
Kur dimër do të kem edhe në verë!

Kurse pasqyrën do ta thej fare
Dhe veç sytë e zemrës do ti lexoj,
Mund të më vrasin, shpirtin t’më kallin
Por s’mund të më ndalojnë të dashuroj!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Poezi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi