Shko poshtë
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Poezi

prej Mon 18 Feb 2013 - 13:11
First topic message reminder :

Disa te mijat disa te vjedhura grrrr

MELODI E DIKURSHME

Melodi e gjalle me sjell kujtesen pran,
te lagur ,
te zhveshur,
te dashuruar,
te thinjur,
te plakur,
por serisht te gjalle
Ndjej tingujt e heshtur,
qe capiten ne pentagram,
Afshi i melodis ,
ende i dashuruar.
Afrohem per te qene sa me prane,
largohem,per te merguar pafundesisht.
Mendohem dhe serisht rikthehem.
ne melodin e viteve te shkuara,
ne melodin e koheve te dashuruara.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...

Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:41
Une per ty mendoj tani
ndoshta dhe ti mendon per mua
une nga larg te them nje fjale
ndoshta dhe ti thua te dua
une e di dhe ti e di
bashke dy zemra behen nji.Ma e forta qekjo grrrr


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:44
jeta eshte shum e mir
kush din ta jeton
por ta bene te keqe ai
aii qe eshte mesuar te lendoj

ska si te bejme me ndryshe
te pajtohem me kete jet
se mrekullia e zoti per njeri tjetrin
jemi ne dy vet Poezi  - Faqe 2 1648676652

Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:47
sa her kam then te dua
ti me the hiqu nga mua
se un nuk jom per ty
e kom nje tjeter dikund
qe per ate edhe ne zjarr hy Poezi  - Faqe 2 1698836746 Poezi  - Faqe 2 1698836746


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:58
Ne dasmen tende do te vi patjeter jo si burr por si nje plag e vjeter do te ulem vetem ne tavolin per fatin tim do te ngre dollin,i pa ftuar ne dasem do te vi i strukur si nej zog pa fole do te rri e me lotet e mi do te pi po te me shohesh mos mu afro se sdua te me njohesh dua ta mbaj ne heshtje ket durim e prap te qaj per fatin tim e nese i bukur te dukem perseri mos ma thuaj nuk dua ta di tani te pakten ki pak meshir thuaj burrit tende ti dukesh me i mir as bota as jeta skan faj sepse fati deshi te na ndaj


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:00
Te embla, ishin fjalet
Nga goja, kur i nxirrje
Por jo, ndjenjat e tua
Qe ne zemer, i fshihje.

Ditet, shpejte kaluan
Cdo gje, u vertetua
Loja, qe beje pas kraheve
Me genjeshtrat e tua


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:01
Mendoj vetem per ty ...

Kur udhetoj dhe tretem ne mendime
kur ndjej te rrahurat e zemres sime
kur te shoh dhe veshtroj ne sy
mendoj vetem, per ty.

Ne mengjeset e pranveres
ne flladin e diteve te veres
kut te shiqoj me lote ne sy
Mendoj,vetem per ty

Kur i gezohem dashuris sone
dhe kur merzia mbizoteron,
kur te kujtoj me lote ne sy,
e ndjej se te dua vetem ty.

Kur shfletoj te kaluaren time
atehere zgjoj shume kujtime
por,ne mes qendron nje yll
qe avanturat pergjithmon i mbyll

Ne emer te jetes, DASHURISE
kur te kalojne ditet e rinise
do ndalem…dhe prap do te te veshtroj ne sy
sepse….TE DUA VETEM TY…


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:05
Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSHE SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:06


Un edhe ti Very Happy

Une bregu ….. ti vala
Une zëri ……. ti fjala
Une kënga ….. ti melodia
Une zemra ….. ti implusi i rrahjeve te mia ……
Në kupën e lotëve…rrinte trishtimi…
Në kupën e ëndrrave ….rrinte gëzimi….
Në kupën e kujtimeve ….rrinte sekreti….
Në kupën e jetes….rrinte realiteti
Bukuria yte !!!
Per buzet e tua – perdor te Verteten
Per syt e tu – perdor gezimin
Per duart e tua – perdor sherbimin
Per vesht e tu – perdor durimin
Per zerin tend – perdor miresin
Per zemren tende – perdor dashurin


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:11
Nje zemer e vetmuar
Po pikon gjak
Prej mungeses tende,
Po digjet flak.
Nje puthje e jotja
Me kishte ndihmuar
Zemren time per
Ta sheruar


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:16


Ndodh ndonjehere te zhytem ne kujtime
Dhe ne ato rruge te te kerkoj
Ndodh ndonjehere te ndaloj kjo zemra ime


Dhe pastaj ritmin prap te vazhdoj
Ndodh ndonjehere te me marre malli per ty
Dhe nga vetmia te qaj
Ndodh ndonjehere te kujtoj ata sy
Dhe te te dua prap pastaj

Ndodh ndonjehere te rri pa gjume
Ore te fle fare pak
Ndodh ndonjehere qe une
Zgjohem me foton tende ne krevat

Ndodh ndonjehere te zhytem ne kujtime
Dhe ne ato rruge te te kerkoj
Ndodh ndonjehere te ndaloj kjo zemra ime
Dhe pastaj ritmin prap te vazhdoj
Ndodh ndonjehere te me marre malli per ty
Dhe nga vetmia te qaj
Ndodh ndonjehere te kujtoj ata sy
Dhe te te dua prap pastaj
Ndodh ndonjehere te rri pa gjume
Ore te fle fare pak
Ndodh ndonjehere qe une
Zgjohem me foton tende ne krevat


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:18
Unë emrin tënd e zë rrallë në gojë
kjo do të thotë që në zemër e ruaj thellë
veç në ndodhtë të kthehem në rrenojë
do të dalësh si legjenda mbi një kështjellë

Unë emrin tënd s’e kam vënë në asnjë vjershë
E s’do ta shkruaj as në vargun më me bujë
Kjo do të thotë që gjërat me peshë
rrinë në thellësi dhe është zor t’i ngresh mbi ujë


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:24
Vuaj me një vuajtje
Plotë shpresë
Vuaj nën hijen e vetmisë
Nën rrjedhën e lumit
Mbi vullkanin e trazuar
Vuaj edhe kur je me mua
Edhe kur jeta
Si me shpatë na ndan
Vuaj edhe kur më shikon
Me sytë plotë melankoli
Edhe kur dielli lind
Pa Ty
Vuaj edhe kur perëndimi
Vujatjet e ditës i mbyll
Dhe hap shtegun
E ëndërrave plotë
Trishtim
Vuaj edhe kur era
Më bart si puplën
Edhe kur jam plumb i rëndë
Nga brengat e ditës së shkuar
Vuaj dhe nuk di pse vuaj
Vuaj pse ashtu kot vuaj
Apo pse vuajtjen për ty
Në letër e shkruaj!


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:28
"LARGËSI" nje veshtrim nga larg
dy sy pres ti shikoj por kjo largesi
qenka e ftohte dhe veten mallkoj
me kujtohet larg syve larg zemres
jo s'eshte e vertete largesia eshte mall,
ankth prove per dashurin e vertete


Te pres aty ku humben gjurmet tona,
aty ku bota dikur ishte e jona,
te pres aty ku premtimet u harruan,
aty ku une dhe ti dashuruam.
Te pres aty ku zogjte ishin deshmitare,
aty ku kam qeshur e ku kam qare.
Aty ku dhembjen e kam kaluar me dashuri,te pres,
te pres aty ku dielli perendon e lind perseriKurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:34
Kur malli te kete marr,
une te mos jam aty….
Mbylli syte dhe me thirre
se un do te vij aty.
Kur buzet te jan thare,
dhe puthja te mungon….

Hape dritaren dhe lutju hanes
se puthjen time ajo ta dergon.
Kur ti ndjehesh ne vetmi,
dhe zemra te qan….
Zhytu ne kujtime dhe mua
do te me kesh pran…. !!!!!


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Arian 123
Arian 123
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 4194
<b>Hobi</b> Hobi : Shume.
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/08/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:36
Qaj me vaj te madh
po kot se nuk vlejne
keta lot aspak…
Dua afer me te pas
po zemra don me plas
se ky kurbet po na ndan..


Wer nicht mehr liebt und nicht mehr irrt, der lasse sich begraben.

Johann Wolfgang von Goethe
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:38
Përgjithmon ne dy..!!

Sonte ndihem vetëm,
nuk kam gjumë në sy.
Shiqoj lart në qiell dhe lutëm vetëm për ty.
Vetëm një ënderr,
vetëm një dëshirë,
vetëm një lutje,
kam për Perendin.
E di se më do, aq të dua edhe unë ty.
Por largësija është shkaktar,
që sjemi bashk ne dy.
Mos lejo largësin zemër,
të të shtyn në pikllim,
kur e di se dashuria jon,
nuk ka përfundim.
Mos lejo largësin,
të bën as te dyshosh,
se në jetën time,,
veq TI do egzistosh..


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:43
A thua per mua zoti s’paska shkruar lumturi?
a thua qe nuk meritoj te ndjej dashuri?
a thua nuk meritoj te dashuroj dhe une si gjdo njeri?

pse gjdoher me del nje penges?
pse sa ngrihem pak me keputet gjdo shpres…
… pse nuk me lejohet te dua ne menyren time?
a thua o zot qe duhet te jetoj vetem per trishtime?
a thua ooo Zot qe kjo zemra ime nje dite do te mbushet me gezime??


Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:45
Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten
Edhe pse je LARGE
asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA
Na Bashkon


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Thu 25 Apr 2013 - 17:31
Ne syte e tu gjej ngrohtesi
ate qe kam kerkuar gjith jeten.
Ne buzet e tua dashurine
gjithmon do jesh endra ime e vjeter.
E kam shum te veshtir


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Thu 25 Apr 2013 - 17:34
Sikur zemren te ma hiqnin
perseri do te doja .
Sikur syte te mi verbonin
persesi do te shikoja .

Sikur kembet te mi shkurtonin
perseri ne lagjen tende do te vija.
Sikur trurin te ma shkaterronin
ti do ishe ne ndjenjat e mia.

Sikur duart te mi shkurtonin
perseri per ty do te shkruaj.
Dhe sikur qe sot do te vdisja
shpirti im per ty do te vuaj.

Sikur veshet te mi shurdhonin
nuk do me benin dem.
Se c'do qeliz e trupit tim
mban te te gdhendur emrin tend!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Thu 25 Apr 2013 - 17:36
Si te kthehem mbrapa ku udhen se di
se ne cdo hap qe hidhja me mua ishe ti.
Si me hap krahet me le te fluturoj
kur ishte dora jote qe prangat mi shtrengoi.
Si me thua te iki prej teje te largohem
kur vec per imazhin tend digjem,pervelohem.
Si me fal detin te na shtoje largesine
kur ishte ky det i cili dikur na fali lumturine.
Si me thua vazhdo jeten, arrije qetesine
kur ti u bere oksigjeni qe thithte trupi im.
Si me thua te preh zemren,te harroj dashurine
kur kjo zemre per ty kundershtoi gjithe njerezine.
Si mi mbyll syte, si sme le te flas
te te perqafoj fort"TE DUA"te bertas.
Se nuk me behet me vone,se cthone njerezit per mua
sikur litarin te ma hidhnin,spendohem qe TE DUA...


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Rrushjaa
Rrushjaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 5780
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Gjermani
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 06/01/2013
http://gbpics.to/gbpics/blumen-fuer-dich32.jpg

default Re: Poezi

prej Thu 25 Apr 2013 - 17:38
sa here te mendoj ty
kurr nuk jam rahat
qfar ti beje zemers time
qe po ndihet si e ngrat

sikur pran teje te isha sot
me e lumtura do te isha ne bot
do te doja shum nje deshir te me plotsohet
endrra ime e kahmotshme te me realizohet ...Ai që është i pasur, jep nga teprica, ai që nuk është i pasur jep nga zemra ...
Ai që çdo ditë ka një dëshirë tjetër, asnjëherë nuk arrin ta plotësojë dëshirën e tij ....
Ai që s'durohet si njeri, s'durohet as si shok,as si kolegë,as si bashkëpunëtor e as si fqinje ...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Thu 25 Apr 2013 - 17:54
Me prit

Me prit se nje dite do te vij
ne zemren tende atje
do te vi si engjell i bukur
dhe do te te puth plot etje

Do vi dhe buzet e tua do lag
do lag dhe trupin tend shpirt
por duhet te dish qe jam larg
ndaj dhe pakez me prit


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Thu 25 Apr 2013 - 18:05
QYKY PASKA VUJT SHUM A grrrr


I ndjej rrahjet e tua te zemres
Edhe ne gjum kur ti fle
un te shikoj dhe te mbroj si nje engjell
ti vetem nuk je,

e ndjej frymemarjen tende
te but dhe te leht
te ndjej kaq pran
ndaj them te dua vertet,

por un nuk e di nese jetoj
ne endrrat e tua
por ta dish qe ne zemren time
ti jeton bashk me mua

por un endem ne erresir
edhe pse dielli ndrricon
agimi zbardh per mua
vetem kur ti me perqafon......


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Sun 28 Apr 2013 - 22:56
PËRJETËSI

Në turrë të druve le të më djegin
nëse sytë e mi nuk të shikojnë ty
e imja dashuri,përjetësi

Ky nuk është pasion
jo s'është dashuri
por është shumë më shumë
kalon çdo kufi

I përkulem Zotit
të përgjëroj ty
mbreti im mbi mbretër
i imi madhëri

Le të më coptojnë
në hi t'më shndërrojnë
copëza më e vogël
veç për ty jeton

Mua s'më mbyt vdekja
nëse largohësh ti
njëmilion herë vdes
pa tëndën dashuri


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Sun 2 Jun 2013 - 12:14
INSHA ALL-LLAH MA BËNI HALLALL

Ç’farë ndihme i ofrove,
Me ç’rast e hidhërove?!
Kujdes të mos i lëndojmë,
Përndryshe rëndë e pësojmë.

Sa të pafuqishëm jemi, sëmurjet na rikujtojnë.
Andaj në shpejtësi falje duhet t’u kërkojmë,
S’dihet, ndoshta vdekja na pamundëson;
Pastaj, gabimin si do ta përmirësojmë?!

Fajin të mos e pranosh
Është shumë më keq se të gabosh.
Në këtë dhe jetën tjetër mund të pësosh.
Nxito, sa më shpejtë të lënduarve falje t’u kërkosh.

All-llahu njohës i fshehtësive, nga Mëshira e Tij s’të largon
Nëse i penduar fajin e pranon, sinqerisht falje u kërkon.
Pa e përsëritur gabimin, nxitjes së dreqit t’i bësh ballë.
Thuaje pa mërzi: “Insha All-llah ma bëni hallall.”

Asgjë vetes s’i munguam.
Nuk humbëm, vetëm se fituam.
Që nga çasti kur falje u kërkuam,
Lehtësim për ne dhe ata që i hidhëruam.

Unë s’ia fali vetes, ti e ke hallall.
Gjithashtu ma bën hallall, vetes mos ia fal.
Të mos mendojmë se jemi liruar nga fajësia,
Përndryshe vazhdimisht na përsëritet ndodhia.

- O besimtarë! Pranojeni Islamin me të gjitha rregullat e tij dhe mos shkoni gjurmëve të djallit, se ai është armiku juaj i përbetuar. Kur’an 2:208.

- ... Me të vërtetë, Allahu nuk e ndryshon gjendjen e një populli, derisa ata të ndryshojnë ç’kanë në vetvete. ... Kur'an 13:11.

Samidin Xhezairi (Komandant Hoxha


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Sun 2 Jun 2013 - 19:51
Aroma e Ramazanit dalëngadalë po vjen!
A ka musliman që këtë s’e ndjen?
Dhe fëmijët pyesin për çdo ditë,
Kandilat e iftarit kur do të vijnë.

Pra, muajt Rexheb dhe Shaban, janë muaj parapërgatitje për Ramazan.
Shtojmë agjërimin, leximin e Kur’anit dhe e lehtësojmë muajin e Ramazanit!

Me padurim presim momentin më të mirë në jetën e dunjasë: Kënaqësinë e iftarit, atëherë kur agjëruesi ka dy gëzime: Takimin me Allahun dhe çeljen e iftarit!

Kur të hiqet perdja mes Allahut dhe ne, dhe themi të përulur para madhështisë së Tij:
O Allah... na i fal mëkatet!


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Sat 14 Dec 2013 - 21:19
Tu ec rruges n'tortuar
Nje vajz bukur e kam
par
Veshur bukur me
fustan
Rrinte n'kembe ne nje
dyqan
U afrova e shikova
Pse ish zbathur se
kuptova
E fillova ti flas bukur
I them lule I them
flutur
I them vajza me e
bukur
Po ajo nuk po leviste
Rrinte drejt edhe nuk
fliste
Shikoj shitsen qe
shikonte
Me habi po me
veshtronte
Me afrohet dhe me thot
- Po eshte kukull o idiot...
 Merzitur Poezi  - Faqe 2 1540093706 Poezi  - Faqe 2 1540093706 Poezi  - Faqe 2 1540093706 


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Poezi

prej Sun 19 Jan 2014 - 19:01
Jam lodhur nga kjo turtur
gjdoher gjak dhe lot së kuptoj dot
dje vrava shokun dikujt e sotë më vran timin
kjo do të thotë gjithqka për asgjë
nuk më bien lotët nga frika
qaj nga dhembja dhe trishtimi i këti mëkati
sa nëna do të qajn e mallkojn gjithë jetën
e neser do të ulën të bisedojn si shtete mike
do të harrojn djersën dhe atë që perjetojm
duke provuar të ngopen dhe nga ne të përfitojn
mallkuar qoft çdo devijim mbi mundin dhe gjakun ton.


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Sponsored content

default Re: Poezi

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi