Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Fshati që po fundoset çdo ditë nga pak

prej Sat 23 Feb 2013 - 15:06
Fshati që po fundoset çdo ditë nga pak 33997

Një fshat në afërsi të qytetit kiney Lianyuan në provincën Hunan po përjeton një tmerr të vërtetë. Sipërfaqja e këtij fshati po shembet nga shkaqe akoma të pazbuluara.
Shembjet e herëpashershme të cilat kanë filluar që para 5 maujve, po frikësojnë fshatarët pasi një ditë edhe vendi ku gjendet shtëpitë e tyre mund të përjetijnë të njëjtin fat.
Autoritetet kineze po mundohen të gjejnë shkakun e kësaj shembjeje të vazhdueshme por akoma nuk kanë arritur në në rezultat.
Disa thonë se minierat e qymyrit që gjendet në afërsi janë shkaktare të këtij fenomeni ndërsa të tjerë mendojnë se arsyeja qëndron te struktura e tokës së kësaj zone.
Ndërsa shkenctarët po mundohen të zbulojnë shkakun, 4 mijë banirët e këtij fshati tashmë nuk mund të furnizohen as me ujë pasi shembjet kanë shkatërruar sustemin e ujësjellësit.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi