Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Nuk keni për ta besuar! Bimë mishngrënëse që gjuan dhe gëlltit… minj!

prej Mon 25 Feb 2013 - 22:17
Nuk keni për ta besuar! Bimë mishngrënëse që gjuan dhe gëlltit… minj! Miu-300x199Ka bërë xhiron e botës duke befasuar miliona shikues, videoja që tregon kurthin e një bime ndaj miut!

Duket si një skenar filmi fantastikoshkencor, por në realitet ekziston një bimë mishngrënëse e cila “gëlltit” deri dhe minj. Ka aftësi të tresë deri dhe dhëmbët dhe kockat e tij!

Bima mbanë emrin shkencor “Nepenthes spathulata”, mbinë në Iava dhe në Sumatra.
Trupi i saj arrin deri në 5 m gjatësi. Bima i gënjen kafshët dhe kur ata hyjnë në “lulen” e saj, izolohen aty dhe të vdesin nga lodhja dhe të “zhbëhen” në vijim nga substancat tretëse të bimës./alb-observer.com/
Për më shumë mister në videon në vijim:


Nuk keni për ta besuar! Bimë mishngrënëse që gjuan dhe gëlltit… minj! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi