Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Kamza Basket shkatërron Tiranën

prej Tue 5 Mar 2013 - 10:54
Kamza Basket shkatërron Tiranën Tirana-Kamza-basket

Nuk ka rivalitet sa i përket titullit kampion edhe të këtij sezoni në basketboll për meshkuj.

Kamza ka shkatërruar Tiranën e vendit të dytë me rezultatin 95-63 në ndeshjen e zhvilluar në palestrën "Farie Hoti". Pas një periode të parë disi të rivalizuar dhe ku Tirana arriti edhe të kalojë në avantazh, 3 periodat e mbetura u dominuan plotësisht nga Kamza Basket.

Mbështetja e grupimit “Tirona Fanatics” thjesht sa nxehu atmosferën në këtë palestër, e cila ishte e mbushur e gjitha. Sa i përket lojës, Kamza e dominoi plotësisht duke u treguar e pamëshirshme sidomos në periodën e katërt ku u thellua edhe më shumë avantazhi.

Pas kësaj ndeshjeje, Kamza Basket vazhdon të kryesojë klasifikimin pas 17 ndeshjesh ku mban dhe rekordin me asnjë humbje. Ndërkohë, Tirana mbetet në vendin e dytë me 14 fitore dhe tre humbje.


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Kamza Basket shkatërron Tiranën N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi