Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default E pabesueshme! Peshkoi me kallëm peshk 600 kg

prej Sat 9 Mar 2013 - 21:39
E pabesueshme! Peshkoi me kallëm peshk 600 kg Kevin-1-300x199Ju deshën 25 vjet Kevin Gardner që të realizonte ëndrrën e tij, pra ishte “betuar” që të peshkonte një peshk gjigand!
Kështu, duke përderur vetëm kallamin dhe fillëspanjë të fortë mundi të peshkoj një “Blu Marlin”, i cili jeton në Oqeanin Atlantik. Peshku gjigand kishte një gjatësi prej 6 metrash dhe peshonte 600kg. Besohet se është peshku më i madh që është peshkuar ndonjëherë me kallëm.
Ndërkohë, Kevin Gardner-it ju deshën tre orë betejë me “përbindëshin” 600 kg derisa ta nxirrnin në breg./alb-observer.com/
E pabesueshme! Peshkoi me kallëm peshk 600 kg Kevin-2E pabesueshme! Peshkoi me kallëm peshk 600 kg Kevin-3


E pabesueshme! Peshkoi me kallëm peshk 600 kg Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi