Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Macja Toldo që i shkon të zotit me dhurata përditë te varri

prej Tue 12 Mar 2013 - 14:39
Macja Toldo që i shkon të zotit me dhurata përditë te varri 225447_593338170677608_1440076520_n

Që kur i ka vdekur i zoti, pak më shumë se një vit më parë, Toldo, macja 3-vjeçare në ngjyrë bardhegri, çdo ditë i shkon tek varri. Siç tregon “Corriere della Sera”, merr me vete peceta, degë dhe shkopinj, gota plastike, si dhurata të vogla, dhe i çon tek varri i Renzo Iozzellit, i cili vdiq në 22 shtator 2011, në moshën 71-vjeçare.

Renzo ishte shumë i lidhur me Toldon, e pati marrë atë në një karvan macesh, kur macja ishte 3-muajshe. Nëse nuk do të kishte shumë dëshmitarë, që përditë vërejnë macen se ç’bën, kjo do të dukej si një histori e dalë nga imagjinatat e “Walt Disney”. Por, në fakt, gjithçka është e vërtetë.

E tregon këtë edhe vejusha e Iozzellit, zonja Ada, dhe e pohojnë edhe shumë të tjerë. “Edhe sot, – rrëfen zonja Ada, – kam shkuar te varri dhe Toldo më erdhi nga pas. Rrugës, një njeri që njoh, më tha se atë ditë, herët, macja kishte qenë dhe një herë aty”./Kuriozitete & Enigma/


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Macja Toldo që i shkon të zotit me dhurata përditë te varri N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi