Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Turqi, zbulohet një specie e re peshku!

prej Wed 13 Mar 2013 - 12:40
Turqi, zbulohet një specie e re peshku!  1363081533-72

Ajo çfarë po shihni në foto është Alburnoides manyasensis, peshku i zbuluar nga shkencëtarët e Recep Tayyip Erdogan University. Ai është zbuluar në liqenin turk Manyas dhe është një specie e re. Ai i përket grupit të Cyprinidae, që përfshin edhe peshqit e ujërave të ëmbël si krapi (Cyprinus carpio) dhe sanguinerole (Phoxinus phoxinus). Në familjen e Cyprinidae përfshihen më shumë se 2400 specie. / Arena Shqip/


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Turqi, zbulohet një specie e re peshku!  N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi