Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Itali, dështojnë votimet në Parlament

prej Sat 16 Mar 2013 - 8:42
Itali, dështojnë votimet në Parlament Italiaparlamenti

Nuk është arritur asnjë marrëveshje për kryetarët e Dhomës dhe Senatit të Parlamentit italian, mes partive politike të dala pas zgjedhjeve të fundit, mes të cilave spikat Lëvizja 5 Yjet.

Të gjithë mbeten të gozhduar në qëndrimet e tyre, në pritje të rifillimit të votimit mëngjesin e së shtunës, kur mungesa e lidhjeve për mazhorancat e kualifikuara pritet të bëjë më të thjeshtë arritjen e marrëveshjeve.

Hipoteza në fjalë ka të bëjë me kandidaturën e Anna Finocchiaro, nga PD, për Senatin. Ndërkohë, hapja e dyerve për deputetët e Beppe Grillo, e shprehur nga lideri i PDL-së Nichi Vendola, është hedhur poshtë nga kreu i PDL-së, Silvio Berlusconi.

“Është një kuadër shumë i ngatërruar, PD është e papërgjegjshme. Ne jemi jashtë çdo tratative për ndarjen e posteve kryesore zyrtare”, deklaroi ish-kryeministri në një intervistë.

Lideri i qendrës së djathtë është shprehur shumë kategorik. “Duke qenë se nga PD është refuzuar në mënyrë të papërgjegjshme gatishmëria jonë për të marrë drejtimin dhe për t’i garantuar një qeveri vendit, ne jemi jashtë negociatave”, ka thënë Berlusconi.

Ai është shprehur më tej se, aktualisht po injorohet realiteti i Italisë dhe numrat që kanë dalë nga zgjedhjet e fundit politike.
/top channel/


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

Itali, dështojnë votimet në Parlament N
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi