Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Sun 17 Mar 2013 - 11:51
Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Alket1-300x200Alket Rizai, shqiptari i famshëm që mbahet në burgun e Melandrinio-it vazhdon të tmerroj gjithkënd, kërkon makinë të arratiset!
Edhe pse kanë kaluar shumë orë që nga momenti kur Rizai bëri “revolt” në burgun e Melandrinio-it, ku nën kërcënimin e granatave të dorës dhe 750g C4 dhe marrjes peng të 6 gardianëve të burgut, situata vijon të mbetet e tensionuar dhe alarmante.

Tentativa për arratise e Rizait filloi që mbrëmjen e të shtunës, ku mbetet ende e panjohur se si mundi të kaloj në burg dy bomba dore dhe 750g C4 (tritol). Gjithashtu, policia bënë me dije se Alket Rizai tregon se është i vendosur ta çoj deri në fund të këtë “nismë”…
Në vendngjarje janë grumbulluar veç policisë së rretheve përreth, të skuadrave të ndërhyrjes së shpejtë deri dhe forcat më speciale që disponon policia greke EKAM./alb-observer.com/
Në vijim foto ekskluzive e pengjeve të Rizait në burg:
Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Alket-1
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Re: Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Sun 17 Mar 2013 - 11:58
Alket Rizai nga burgu: “Grekët më shkatërruan, por dhe unë do t’i shkatërroj”
Rizai: “Grekët më shkatërruan, por dhe unë do t’i shkatërroj”.
Alket Rizai, ka deklaruar para pak minutash nga brenda burgut të Melandrino-it ku është rrethuar nga forcat të shumta policore se: “Grekët më shkatërruan, por dhe unë do t’i shkatërroj”.

Deklarata e Rizait ka “tmerruar” policinë greke, e cila ka shpallur alrmin e kuq për këtë burg pasi veç dy bombave dore Rizai ka dhe 750g C4 (tirtol) si dhe 6 pengje, gardianët e burgut.
Policia greke shpreh shqetësimin e saj, pasi Rizai ishte betuar se do të hakmerrej me mundësinë e parë dhe kjo u ka shkaktuar dhimbje koke!
17 mars, Rizai vazhdon të “luaj” me policinë greke!
Alket Rizai, shqiptari i famshëm që mbahet në burgun e Melandrinio-it vazhdon të tmerroj gjithkënd, kërkon makinë të arratiset!
Edhe pse kanë kaluar shumë orë që nga momenti kur Rizai bëri “revolt” në burgun e Melandrinio-it, ku nën kërcënimin e granatave të dorës dhe 750g C4 dhe marrjes peng të 6 gardianëve të burgut, situata vijon të mbetet e tensionuar dhe alarmante.
Tentativa për arratise e Rizait filloi që mbrëmjen e të shtunës, ku mbetet ende e panjohur se si mundi të kaloj në burg dy bomba dore dhe 750g C4 (tritol). Gjithashtu, policia bënë me dije se Alket Rizai tregon se është i vendosur ta çoj deri në fund të këtë “nismë”…
Në vendngjarje janë grumbulluar veç policisë së rretheve përreth, të skuadrave të ndërhyrjes së shpejtë deri dhe forcat më speciale që disponon policia greke EKAM./alb-observer.com/
Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Rizai
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Re: Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Sun 17 Mar 2013 - 19:01
shtet racist i poshter greku me vjen shum per vllaun tone alket rizaj
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Re: Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Sun 17 Mar 2013 - 19:51


Dorezohet Alket Rizai:
Pas nderhyrjes te avokatit dhe levizjes se xhipave rreth burgut u dorezua. Nuk shkon me tej tha vetem...
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 40
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Re: Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Sun 17 Mar 2013 - 19:54
nuk me duket pamje e mire ketu njeriu ne fjale me kete gjes rezikon emigratet punoj jetoj ne greqi fut urejtje baza etnike jetoj ne shtet helen
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Re: Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Sun 17 Mar 2013 - 21:41
Më në fund Alket Rizai “dorëzohet”… “Le ta lemë me kaq!”
Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Alket2-300x200
Pas një maratone tensionuese dhe një situate shpërthyese, i famshmi Alket Rizai u dorëzua!
Mësohet se pak më parë pas një negocimi dhjetëra orësh dhe me pengjet mbajtur nën kërcënimin e ekzekutimit, Alket Riizai u dorëzua duke i thënë shefit të forcave speciale të EKAM: “E lemë me kaq!”

Duhet theksuar se Alket Rizai, është konsideruar si një nga kriminelët më të rrezikshëm dhe më të “zgjuar” në Greqi, pasi edhe këtë herë mundi të ngrinte në këmbë një shtet të tërë, me policinë në gatishmëri nr 1 dhe të thyej situatën festive kombëtare, si dhe të kthehet në epiqendrën e mediave si greke dhe ato ndërkombëtare.
Kështu, Rizai nuk ishte i pajisur me lëndë eksplozive por thjesht e bëri atë bujë me qëllim që policia të mos qëllonte mbi të… pasi në të kundërt sasi që ai ishte njoftuar –nëse ndodhte në të vërtetë- po të plaste do bënte kasaphane./alb-observer.com./
Sponsored content

Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala Empty Re: Alket Rizai “zbor” policisë greke, me dy granata dhe 750g C4 kërcon të hedh në erë burgun, vijon ala

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi