Shko poshtë
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Mrekullia e ringjalljes se femijes se mbytur

prej Tue 19 Mar 2013 - 0:25
Mrekullia e ringjalljes se femijes se mbytur

Mrekullia e ringjalljes se femijes se mbytur Femija2-300x175

Një mrekulli mund të konsiderohet drama e Polit, një fëmije nga Brandenburg I cili duke luajtur buzë një liqeni në pronësi të gjyshit të tij,i cili nga pakujdesia u mbytë në të. Ai u nxor pak caste më vonë nga gjyshi dhe u transportua me helikopter në spitalin Helios,megjithate edhe pse mjektë u përpoqën shumë për ta sjellë në jetë nuk ia dolën mbanë.

Kur ata e deklaruan të vdekur,atëherë ndodhi mrekullia.

Papritur zemra etij filloi të rrah dhe ishte fiks pas tre orë e 18 minuta. Profesori Lothar Schëeigerer nga spitali Helios tha se ai kurrë nuk kishte parë një rast të tillë gjatë 30 viteve si mjek.“Ne menduam se djali kishte vdekur … kur papritmas zemra e tij filloi të rrah përsëri …

Kjo ishte një mrekulli fantastike. Djali është i lumtur dhe i shëndetshëm..Kjo ishte një gjë e mrekullueshme” u shpreh ai.

Mjekët besojnë se uji i ftohtë në liqen ka ulur temperaturën e trupit Paul-it në 28 gradë Celsius, gjë e cila ka ngadalësuar metabolizmin e tij dhe ka lejuar që trupi i tij të mbijetoi me pak oksigjen .

Kur Poli u zgjua, ai u tha prindërve të tij se kishte qenë në “qiell me gjyshen Emmi” … “Ajo më tha që të zbres menjëherë”, kishte thënë fëmija.

(Univers)


Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Mrekullia e ringjalljes se femijes se mbytur

prej Tue 19 Mar 2013 - 0:47
jete gjati ,nuk behet kurre jete shkurter
sa mire per vogelushin
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi