Shko poshtë
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 22:58
A mendoni qe nxenesit ne shkolla kane te drejta me shume se qe duhet?
Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:10
Besa ne c'kuptim,mund ta shtjellosh pak temen ne menyre qe te japim nje pergjigje konkrete rreth asaj qe ne mendojme ne lidhje me temen?!


A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:14
Po,nxenesit kane me shume te drejta nga cduhet,kjo i ben ata qe te humbasin respektin ndaj mesueseve.


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:21
i panjohur shkruajti:Po,nxenesit kane me shume te drejta nga cduhet,kjo i ben ata qe te humbasin respektin ndaj mesueseve.

Cilat jane keto te drejtat "e teperta" qe s'duhet te kene sipas teje?


A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:24
Duhet te jetosh ne shqiperi qe ta kuptosh kete gje????????


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:32
i panjohur shkruajti:Duhet te jetosh ne shqiperi qe ta kuptosh kete gje????????

Me thuaj nje dhe do bindem,por dua te di se c'fare shikoni si "te drejte e tepruar" ju qe e besoni kete..Sepse per mua apo dike tjeter ajo qe ti e shikon si e drejte e tepruar mund te jete brenda normave dhe kohes,varet!!!


A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:38
Te thash,jeto ne shqiperi e ke per te pare keto te ''drejta te kohes'' si po thua ti.


shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:44
padyshim
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:47
i panjohur shkruajti:Te thash,jeto ne shqiperi e ke per te pare keto te ''drejta te kohes'' si po thua ti.

Une kerkova nje arsye jo me shume,nuk je ne gjendje te me gjesh nje justifikim pse beson ashtu apo perton te japesh shpjegime ?
Te siguroj qe jam ne dijeni te situates dhe kushteve aty pavaresisht se jetoj jashte kjo s'me pengon te mesoj apo lexoj per problemet aktuale ne vend...

Une mundet edhe te gaboj por ti s'me jep nje pergjigje te sakte qe une te bej mbrapsht...


A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:49
nxenesit edhe ne Europe,kane te drejta pertej normales,sa qe mesimdhenesi ka veshtersi te mbaj mesimin me ta
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Thu 21 Mar 2013 - 23:52
AnGeLiC shkruajti:
i panjohur shkruajti:Te thash,jeto ne shqiperi e ke per te pare keto te ''drejta te kohes'' si po thua ti.

Une kerkova nje arsye jo me shume,nuk je ne gjendje te me gjesh nje justifikim pse beson ashtu apo perton te japesh shpjegime ?
Te siguroj qe jam ne dijeni te situates dhe kushteve aty pavaresisht se jetoj jashte kjo s'me pengon te mesoj apo lexoj per problemet aktuale ne vend...

Une mundet edhe te gaboj por ti s'me jep nje pergjigje te sakte qe une te bej mbrapsht...
Nese e kam akoma nje video qe disponoja ne lidhje me nxenesit ku dhuna verbale e nxenesit ndaj mesuesit eshte e qarte,ndoshta do e kuptosh...por paradoksi qendron se nxenesit ju dha te drejte e mesuesi mori paralajmerim pe pushim nga puna.


Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Fri 22 Mar 2013 - 0:37
i panjohur shkruajti:
AnGeLiC shkruajti:
i panjohur shkruajti:Te thash,jeto ne shqiperi e ke per te pare keto te ''drejta te kohes'' si po thua ti.

Une kerkova nje arsye jo me shume,nuk je ne gjendje te me gjesh nje justifikim pse beson ashtu apo perton te japesh shpjegime ?
Te siguroj qe jam ne dijeni te situates dhe kushteve aty pavaresisht se jetoj jashte kjo s'me pengon te mesoj apo lexoj per problemet aktuale ne vend...

Une mundet edhe te gaboj por ti s'me jep nje pergjigje te sakte qe une te bej mbrapsht...
Nese e kam akoma nje video qe disponoja ne lidhje me nxenesit ku dhuna verbale e nxenesit ndaj mesuesit eshte e qarte,ndoshta do e kuptosh...por paradoksi qendron se nxenesit ju dha te drejte e mesuesi mori paralajmerim pe pushim nga puna.

Po kjo ndodh ne cdo ambjent e me cdo person i cili eshte me i urte,tregon nje sjellje te dobet,frike etj,,,Ps kur isha une ne shkolle kishim zyshe qe sa hynin tek porta e klases ne direkt vinim secili ne vendin e vete dhe e prisnim ate ne kembe nga frika e rreptesise (hijes se rende) qe kishte dhe respekti dhe nga ana tjeter kur hynte zysha e muzikes e cila ishte shume me e bute dhe tolerante me nxenesit ata ja kishin marr eren aq sa e tallnin shpesh ne oren e mesimit e stregonin respekt..Kjo nuk eshte e drejte e nxenesit por menyra si sillet dhe qendrimi qe mban nje profesore mesues me nxenesit e vete!!


A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Vigani
Vigani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 105
<b>Postime</b> Postime : 3582
<b>Hobi</b> Hobi : Muzika
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Fri 22 Mar 2013 - 13:39
Mendoj qe gjdo nxenes qofte dhe student patjeter duhet te kete te drejtat e veta,pavarsisht qe koherat jane ndryshe nga ato te para viteve 1999 (flas per KS),ndersa ne anen tjeter po te mos u humb rrespekti nda mesimdheneseve duhet te rrespektohen rregullat e arsimit dhe ores mesimore.BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Sat 23 Mar 2013 - 0:50
AnGeLiC shkruajti:Besa ne c'kuptim,mund ta shtjellosh pak temen ne menyre qe te japim nje pergjigje konkrete rreth asaj qe ne mendojme ne lidhje me temen?!

Kerkoj ndjese qe nuk te jam pergjigjur menjehere sepse nuk kam pare ...

Ne shume aspekte Ana sepse nxenesit duke i ditur se mesuesi nuk ka te drejte : t'a fyej, t'a godas, e shume gjera te tjera ata ngriten shume larte sa qe asnje menyre nuk mund t'i qetesosh, plus asaj nje gje t'u thuash menjehere fjala e pare eshte TI NUK KE TE DREJTE....Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Sat 23 Mar 2013 - 0:52
Une e di qe nuk jane vetem nxenesit ne kete rast fajtor, fjatore jane dhe mesimdhenesit sepse pushteti qe dikush mund te kete te larte te bene ty te pa vlere,,, ka nga ata nxenes qe tere vitin kan te gjitha 1-sha kur te vije fundi kalojne.. Pse ? Sepse ja intervenitmet i ka te larta pastaj po se kalove te rrezikohet vendi i punes... Keto jane shkaqet e pastaj ata bejne cfare te duan sepse e dine qe ne fund do te kalojne gjithsesi...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Interistja
Interistja
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 22
<b>Postime</b> Postime : 2272
<b>Hobi</b> Hobi : Te luaj futboll me cunat e lagjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/01/2013

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

prej Sun 24 Mar 2013 - 7:28
Une jam nje nxenese dhe nuk dua te mbaj anen time pore ne shkollat shqiptare nuk i lihet asnje e drejte nxensve ,pavaresish se jam ne nje shkoll ku nxenesit kan shume te drejta po ter moshatare te it thon qe skemi ndonje te drejte ...............gjithsesi edhe nxenesi edhe mesuesi ka faj per kete gje
duhet kritikuar mesuesi masnaj nxenesi...Respeket


Sponsored content

default Re: A mendoni qe nxenesit kane te drejta me shume se qe duhet ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi