Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ?????

prej Sat 23 Mar 2013 - 14:20
Pse ne cdo skulpture te heroit tone kombetar SKENDERBEUT kali e ka nje kembe te ngritur ??????
kush e din c'perfaqeson ajo kembe e ngritur e kalit te tije ?????

Pres pergjigje te sinqerta e jo copy past,fundja nuk eshte e thene te dime gjithcka dhe as turp ta pranojme,me rendesi qe e dime historine e kombit,kush ka qene Skenderbeu dhe veprat e tij!! Very Happy

Ps:E pash kete pyetjen tek nje teme qe e kish bere Tironci edhe me terhoqi vemendjen,keshtu vendosa ta hap si teme sepse me duk interesante dhe te veme ne prove veten tone!!


Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ????? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ?????

prej Sun 24 Mar 2013 - 2:49
Vete nga vetja s'kemi si ta dime, kjo eshte mese e arsyeshme dhe e kuptueshme, por une per vete as per te degjuar s'kam degjuar per nje fakt te tille, mgjth mund te jene mbase te shkruara diku nga njerez te ndryshem apo historiane, qe kshu qe neser do shkoj ne Library te pyes per kte fakt se mbase gjej informacion te pershtatshem// Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ????? Bar_glitter_crown_bar
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ?????

prej Mon 25 Mar 2013 - 16:59
Boo....Ne fapket kte se dija qe kemba e ngritur e kalit do simblozizonte dicka ......


Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ????? 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ????? 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ?????

prej Tue 26 Mar 2013 - 22:49
Ishte pyetje qe beri dhe Tironci por une dhash mendimin tim se perfaqeson ate qe eshte ne gjendje gatishmeri per te luftuar me cdo te huaj qe shkel tokat arberore....

Mirepo pergjigja e atij ishte se kemba e ngritur perfaqeson heroin e vdekur nga pleqeria e jo nga lufta...Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ?????

prej Tue 26 Mar 2013 - 22:50
Amon moj se edhe ne enderr do e shoh Skenderbeun sonte Very Happy Very Happy ne shkolle me vepren e Skenderbeut sot 6 ore edhe ketu Very Happy Very Happy Very Happy Very HappySinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Sponsored content

default Re: Kush e di c'perfaqeson kemba e ngritur e kalit te Skenderbeut ?????

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi