Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Grimi per te mbuluar qukat

prej Tue 26 Mar 2013 - 16:13
Grimi per te mbuluar qukat Grimi4-300x22511Keni deshire te shpetoni nga qukat per nje here te vetme? Si ti fshini qukat me grim?Fillimisht, pastroni fytyren dhe aplikoni nje tonik ose nje krem hidratues. Mos e nenvleresoni kete hap, eshte e rendesishme te mbani nje pamje uniforme, duke e bere kshtu me te lehte “eleminimin” e perkoheshem te qukave. Me nje sfungjer te pershtatshem aplikoni fondotinten likuide ne fytyren tuaj, pa lene pas dore pjeset e mollezave dhe te hundes.
Eshte momenti i korrektorit. Aplikojeni me gishta, duke synuar tek qukat ne menyre qe te mbulohen me shume. Perseriteni kete veprim deri kur qukat tuaja do te jene zhdukur. Per te perfunduar, nuk duhet te beni gje tjeter se te aplikoni pudren me nje penel ne menyre delikate. Zakonisht kush ka shume quka, i ka floket te kuqe, dhe me siguri nje ngjyre lekure shume te hapur, per kete motiv, gjeja me e mire eshte ajo te perfundoni grimin dhe te perqendroheni te syte dhe buzet.persa i perket syve, synoni mbi te gjitha ne tonalitetet e hapura, ne ngjyrat e arta, te bronzit te cilat do te sherbejne per te nxjerre ne pah tiparet tuaja, duke ju dhene nje efekt sensuale dhe intrigues. persa i perket buzeve, nese jeni perqendruar tek syte, nuk eshte e nevojshme qe ne buze te vini ngjyra te theksuara dhe shume te shkelqyeshme. Zgjidhja ideale, per te bere buzet te duken bukur eshte ajo qe te aplikoni nje doze te mire shkelqyesi pa ngjyre.riniaforum


Grimi per te mbuluar qukat Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi