Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Reklama e një autoveture ngjall reagime në Indi

prej Wed 27 Mar 2013 - 12:39
Reklama e një autoveture ngjall reagime në Indi Berlusconi-ford-india-ad-cropped-proto-custom_28

Reklama, e cila ishte bërë për automjetet e një marke amerikane ka ngjallur reagime negative te populli indian.

Prodhuesi amerikan i këtyre makinave kërkoi ndjesë përpara indianëve për reklamën e modelit të ri të automjeteve, në të cilën shfaqet ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi, i cili drejton makinën me tre vajza të lidhura në bagazh.

Slogani i fushatës ishte: "Lërini pas vetes problemet me bagazhin e madh të makinës".

Shumë indianë e cilësuan reklamën si tejet diskriminuese për gratë dhe të papërshtatshme në kushtet e dhunës së përhapur në vend karshi tyre, shembulli më i bujshëm, i së cilës u bë rasti tragjik me një vajzë në Nju Delhi, e cila vdiq pasi u përdhunua në grup në një autobus.

/Shekulli Online/ Përgatiti: E.L/
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi