Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Te ndahem apo jo?!

prej Wed 27 Mar 2013 - 20:45
Jam nje avokate 35 vjece. Kam 1 zyre avokatie ne Tirane. Kam patur disa histori dashurie, por jo te suksesshme. Para 1 viti, mikja ime me prezantoi me vellain e saj 24 vjecar qe sapo ishte diplomuar ne Fakultetin Juridik te Tiranes. Ajo me kerkoi qe vellai te vinte te bente praktiken ne zyren time. Pranova. Fillova te miqesohesha me te. Kishim respekt te ndersjellte. Nje mbremje punuam vone. Ai u ofrua i gatshem te me shoqeronte ne shtepi me makinen e tij dhe une pranova. Kur arritem e ftova te pinte dicka, dhe perfunduam ne shtrat. Qe prej asaj kohe, dergojme mesazhe pa fund, flasim ore te tera ne telefon. Nuk bejme dot pa njeri tjetrin. Pasi familja e tij mori vesh moshen time, nuk pranoi qe ne te kishim dicka serioze. Mikja ime eshte e vetmja qe na mbeshtet, sepse i respekton zgjedhjet e vellait. Prinderit e kane vene djalin e tyre mes 2 zgjedhjeve. Ishte gjeja qe lutesha te mos ndodhte. U ofrova vullnetare per ta mbyllur kete histori. E dashuroj, ashtu si asnjeri tjeter dhe dua te martohem me te, e shoh si burrin tim te ardhshem, mosha sme ben pershtypje. Por nuk dua qe ai te ndahet nga familja per shkakun tim. Ai eshte i gatshem te me zgjedhe mua para familjes, sepse me do shume dhe nuk do qe te ndahemi. Sdi cte bej. Ju lutem me ndihmoni!
TE NDAHEM APO JO?!

Fb


Te ndahem apo jo?! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Te ndahem apo jo?!

prej Wed 27 Mar 2013 - 20:49
mire e ke ti por mbas 15 vjetesh do jesh me e zonja te plotesosh amoren tend ????
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 41
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Te ndahem apo jo?!

prej Wed 27 Mar 2013 - 23:07
ato gjerat qe i ke kalu ato jan mbyllur siq mbyllet nje faqe nga libri . nuk ke vepru mire por tani me mos i permend askund.pendohu dhe mos u kthe ne veprim te tille kurr me.sa i perket kesaj nese ju dy pajtoheni te martoheni martohuni sepse nese duhet njeriu shume siq e ke ceke ti vjetet nuk luajn rol te madh. keshtu mendoj une ndoshta e kam gabim.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Te ndahem apo jo?!

prej Thu 28 Mar 2013 - 8:24
jojo mos u ndaaj se paske perspektiva te mira


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Te ndahem apo jo?!

prej Thu 28 Mar 2013 - 11:08
Pse do te behet mamaja e te dashurit kjo me kete diference moshe Te ndahem apo jo?! 1698836746 ... i rrofte shkolla e puna si avokate kur sdi te menaxhoj jeten e vet... Te ndahem apo jo?! 721253
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Te ndahem apo jo?!

prej Fri 29 Mar 2013 - 2:05
Kta jane te dy persona adulte dhe nese cdo gje ka qene e qarte qe ne fillim mes tyre e perseri kane vazhduar lidhjen me tej, kjo do te thote qe vendimi eshte marre dhe s'ka pse te kete medyshje nese ndjenja ekziston nga te dyja palet...Eshte nje shprehje ku thuhet: "Nese zgjedh sjelljen, merr parasysh dhe pasojat", ajo eshte jeta tyre po ashtu dhe pasojat e cdo veprimi i paguajne vetem ata te dy, askush tjeter!! I uroj te gjeje pergjigjen qe kerkon dhe te behet si t'jet me mire per ta.....


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Te ndahem apo jo?! Bar_glitter_crown_bar
Sponsored content

default Re: Te ndahem apo jo?!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi