Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Misteret e ROCK-ut!

prej Thu 9 Dec 2010 - 14:17
Shume prej nesh e duan ROCK-un, por pak dijne per misteret qe fshihen pas tij.

ROCK-u eshte muzike e mbijetuar neper vite, kengetare apo grupe shume te famshme te cilet kane bere sic ju ka thene mendja.

Por a eshte e vertete qe pas nje talenti artistik qe permbajne kengetaret e ROCK-ut, eshte edhe nje synim i dyte.

Eshte folur se mesazhet e muzikes ROCK jane te koduara dhe te filtruara ne menyre te perkryer dhe qe tek nje individ paraqesin nje ndryshim te sjelljeve me nje ndergjegje pa vullnetin e tyre.

Disa njerez te cilet pretendojne qe jane dominuar nga kjo muzike ROCK ata thone se permbajn mesazhe qe kishin manipuluar vullnetin e tyre.

Ne Kolumbi nje tifoz i muzikes ROCK, kaloi tri dite mbyllur ne dhomen e tij per te degjuar muzike ROCK dhe u gjet i vdekur.

Ky eshte nje rast tipik i nje depresioni tek te rinjet ku muzika ROCK ta ndryshon ndergjegjen dhe te qon deri ne veterasje.

Eshte pohuar me vite te tera qe kjo muzike transmeton mesazhe te tilla tek te rinjet si:

- Te fton ne perdorimin e droges dhe te alkoolit.
- Te fton ne sjellje te dhunshme.
- Te fton ne abort (femrave zakonisht).
- Te fton ne sulme kunder miresjelljes.
- Te fton ne vetevrasje.
- Te fton ne mardhenie seksuale liberale dhe pakontroll.
- Ata kane mesazhe satanike.

Disa psikologe kane rishikuar kenget e ROCK-ut dhe kane ardhe ne perfundim se keto kenge permbajne mesazhe satanike qe duhet bere e kunderta e asaj qe thuhet dhe qe duhet.

Cudirat vazhdojne te ndodhin me ROCK-un te cilet zakonisht jane krejtesisht te shfrenuar dhe jane duke e infektuar edhe publikun me idene e te qenit te poseduar.


Misteret e ROCK-ut!  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
kosovar
kosovar
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 32
<b>Hobi</b> Hobi : historia,arti,dhe psikologjia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/03/2012

default Re: Misteret e ROCK-ut!

prej Tue 10 Apr 2012 - 15:00
Misteret e ROCK-ut!  3380435423 Eshte me se e vertete se qofte nje personalitet apo grup dhe ne ,ne varet prej cilit kand e shiqojme .Nese i japim nje mendim negativ,dhe te gjitha temat i marrim .vetem per qellime te keqija dhe te vrazhda ,ne perfundim ky personazh do te del NEGATIV.E njejta eshte edhe shiqimi i kandit pozitiv.
kosovar
kosovar
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 32
<b>Hobi</b> Hobi : historia,arti,dhe psikologjia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/03/2012

default Re: Misteret e ROCK-ut!

prej Tue 10 Apr 2012 - 15:00
Eshte me se e vertete se qofte nje personalitet apo grup dhe ne ,ne varet prej cilit kand e shiqojme .Nese i japim nje mendim negativ,dhe te gjitha temat i marrim .vetem per qellime te keqija dhe te vrazhda ,ne perfundim ky personazh do te del NEGATIV.E njejta eshte edhe shiqimi i kandit pozitiv.
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Misteret e ROCK-ut!

prej Sat 26 Jan 2013 - 5:48
This is a Classic ROCK! Great Hit!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Misteret e ROCK-ut!  Bar_glitter_crown_bar
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: Misteret e ROCK-ut!

prej Sat 26 Jan 2013 - 5:51
This is my favorite Rock song.....


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Misteret e ROCK-ut!  Bar_glitter_crown_bar
Sponsored content

default Re: Misteret e ROCK-ut!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi