Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Përgjysmimi i taksës së makina nga Berisha për vota, ambjentalistët kundër

prej Thu 28 Mar 2013 - 14:11
Përgjysmimi i taksës së makina nga Berisha për vota, ambjentalistët kundër MakianKërkesa e kryeministrit të vendit Sali Berisha, drejtuar dje ministrit të Punëve Publike dhe ministrit të Financave për përgjysmim të taksave për makinat e përdorura është kundërtuar nga ambjentalistët.
Sipas Berishës kjo taksë penalizon qytetarët që nuk mund të blejnë një makinë të re, ndërkohë që nuk kanë ndonjë ndikim pozitiv në mjedis pasi mjedisi mbrohet nga karburanti D2, përdorimi i të cilit është i ndaluar në vendin tonë. Megjithatë Sazan Guri u shpreh se qeveria po vepron gabim pasi makinat e vjetra duhet të hiqen fare nga përdorimi.

“Fakti që zbut taksat për makinat e vjetra do të thotë që është një hap mbrapa në lidhje me kriteret apo politikat mjedisore. Kjo nuk e përmirëson cilësinë e ajrit, sepse ato natyrisht janë makina të vjetra dhe e para do të mbeten si mbetje dhe plehra këtu dhe e dyta janë motorët që janë më të vjetër dhe nuk janë të standardeve që të lëshojnë pak tym. Janë motorë që shtojnë tymin. Vetëm në Tiranë diskutohet që ka 500 vdekje në vit si pasojë e ndotjes”, shprehet ambjentalisti tjetër Xhemal Mato.
Taksa e makinave të përdorura do të përgjysmohet. Siç janë futur koeficientet, do të pjesëtohen për dy./alb-observer.com/


Përgjysmimi i taksës së makina nga Berisha për vota, ambjentalistët kundër Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Përgjysmimi i taksës së makina nga Berisha për vota, ambjentalistët kundër

prej Thu 28 Mar 2013 - 18:45
e ben me fitu ca vota me shume bastardi
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi