Shko poshtë
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Spageti me qofte të skuqura të shuara në uzo...

prej Fri 29 Mar 2013 - 21:39
Spageti me qofte të skuqura të shuara në uzo... Ladyalbania-Spageti-me-qofte-te-skuqura-te-shuara-ne-uzo-001


Përbërësit (për një pjatë )
Disa qofte te vogla
Speca tre ngjyrësh të prerë në kubikë të vegjël
1 qepë e njomë
1 thelp hudhër
2 kokrra domate
1 karrotë e zjerë e prerë në kubikë
Vaj ulliri
Erëza të freskëta
30 gr uzo
Djath pikant kaçkavadh
Pregatitja
Në një tigan hedhim hudhrën dhe vajin e ullirit. Më tej shtojmë qepën e njomë dhe specat. Mbas 2 minutash shtojmë domatet, qoftet dhe i shuajmë të gjithë ingridientët me uzo. Shtojmë më tej makaronat të cilat i kemi zjerë paraprakisht dhe i spërkasim me 2 lugë nga uji i tyre.

I vendosim makaronat me garniturën e tyre në një pjatë dhe në fund e zbukurojmë me djathin pikant kaçkavadh! Ju befte mire Very Happy


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
Spageti me qofte të skuqura të shuara në uzo... Bar_glitter_crown_bar
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 79
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: Spageti me qofte të skuqura të shuara në uzo...

prej Fri 29 Mar 2013 - 21:40
bora kjo eshte dobesia ime


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi