Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Mrekullia: Delja mposhti vdekjen për 11 ditë rresht

prej Fri 5 Apr 2013 - 13:47
Mrekullia: Delja mposhti vdekjen për 11 ditë rresht Delja-300x225”Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër”, thotë populli por këtë herë kjo shprehje vlen për një dele e cila u bë protagoniste e një historie të rrallë mbijetese. Kështu, mediat skoceze raportojnë se një dele në Uigtaunshajër është zënë përposhtë nga një ortek dëbore zuri përfund delen e cila për më tepër ishte mbarsë. Pronari i saj kishte hequr çdo shpresë që ta gjente, por 11 ditë më pas, ndërsa po pastronte dëborën pranë shtëpisë së tij, gjeti ende gjitarin të gjallë.
Ai u lumturua shumë dhe e mbështolli me një kuvertë dhe i shërbeu ujë i ngrohtë e një pije energjike. Shumë shpejt delja e mori veten, madje edhe qingjat që ajo mbart kanë mbijetuar./alb-observer.com/
Mrekullia: Delja mposhti vdekjen për 11 ditë rresht Delja1Mrekullia: Delja mposhti vdekjen për 11 ditë rresht Delja2


Mrekullia: Delja mposhti vdekjen për 11 ditë rresht Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi