Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Ndërhyrjet kirurgjikale dhe si mund te jetë njeriu pas 50-100 vjetësh!!!

prej Fri 5 Apr 2013 - 20:31
Portrete klasike me një bukuri që nuk ngjan aspak e tillë. Këto, janë imazhe të pacientëve të cilët i janë nënshtruar ndërhyrjeve ekstreme kirurgjikale.
Autori i këtij kolazhi është fotografi, Phillip Toledano, i cili e ka quajtur këtë projekt “Një lloj i ri bukurie”. Ai njohu fillimisht një gruar nëpërmjet Facebook, e cila kishte bërë disa ndërhyrje kirurgjikale, dhe nëpërmjet saj shumë të tjerë, duke mundur kështu që të realizonte projektin.
Fotografi shprehet se për 50-100 vite më vonë njeriu nuk do të ngjaj siç është sot, për shkak të evoluimit të teknologjisë. Sipas tij këto portretet janë pararojë e evolucionit të njeriut në të ardhmen.Ndërhyrjet kirurgjikale dhe si mund te jetë njeriu pas 50-100 vjetësh!!! 112-474x533Ndërhyrjet kirurgjikale dhe si mund te jetë njeriu pas 50-100 vjetësh!!! 16-474x574Ndërhyrjet kirurgjikale dhe si mund te jetë njeriu pas 50-100 vjetësh!!! 25-474x611Ndërhyrjet kirurgjikale dhe si mund te jetë njeriu pas 50-100 vjetësh!!! 35-474x577/panorama
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi