Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!

prej Mon 8 Apr 2013 - 19:36
Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!  Korbi-300x201Edhe pse në shumë raste disa shpend nuk na pëlqejnë paso nuk na “kënaqin” me historitë e tyre, ato vijojnë të mbeten të zgjuara dhe të thyejnë tabut!!!
I tillë ishte dhe eksperimenti në fjalë, me një korb i cili duhej:


Të arrinte ushqimin e tij me metoda jo të zakonshme.
Ushqimi ishte vendosur në një enë të ngushtë dhe të tejdukshme, por sqepi i tij nuk mund ta arrinte.

Kështu, duhej të gjente mënyra të reja për ta arritur. Njeriu i vendos dy shkopinj të posaçëm për ta lehtësuar, or gjithmonë nëse truri i shpendit mund të funksiononte, pasi legjenda e paraqiste këtë shpend si “invalid” për procese të tilla./alb-observer.com/
Pa humbur kohë ndiqeni me vëmendje dhe na besoni, nuk keni për ta besuar!
Për më shumë në videon një vijim:


Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
EpiKada
EpiKada
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 3107
<b>Hobi</b> Hobi : Jam fisnike kam zemren gure Si Shqiponja ne flamure Mburrem dhe jam krenare Qe kam lindur Shqiptare nga do qe te jem me ndjek fati se jam vajze LaBe hesapi!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Cteduhetty
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 13/02/2011

default Re: Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!

prej Mon 8 Apr 2013 - 19:49
Message reputation : 100% (1 vote)
Shikojme kafshet e qeshim , habitemi me inteligjencen e tyre .
Lexojme bemjet e njerezve dhe çmendemi , nga inteligjenca jone !


Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!  705491909
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!

prej Mon 8 Apr 2013 - 20:03
sa e mencme qe eshte sorra krt krt
Sponsored content

default Re: Një eksperiment unik që do t’ju lerë me gojë hapur… mos e humbisni!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi