Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Largimi I Thinjave Në Flokë, Efekt I Menjëhershëm Me Këtë Maskë Bio

prej Tue 9 Apr 2013 - 0:08
Largimi I Thinjave Në Flokë, Efekt I Menjëhershëm Me Këtë Maskë Bio Maske-vajze-yll1-259x300Problemi më i madh i femrave është dalja e thinjave. Ndaj një industri e tërë botërore shfrytëzon këtë fakt duke prodhuar miliarda produkte me kimikate për të ngjyrosur flokët, ku kryesisht femrat i përdorin për të zhdukur thinjat.

Por në vend që të përqendrohemi gjithnjë e më shumë tek industria, është koha të kthejmë kokën pas, shumë vite më parë, tek ata njerëz që natyrën e shfrytëzonin për të gjitha gjërat jetësore. Shfrytëzim që vazhdon edhe sot në vende ku teknologjia nuk është fjala e parë e ditës.


Këtu ju paraqesim një maskë për flokët, e cila jo vetëm i forcon ato, por për më tepër të mbulon thinjat. Kjo maskë nuk ka shpenzime dhe mund të realizohet nga piperi i zi.

Sakaq, Nëse flokët doni të kenë shkëlqim, efektive është kjo maskë

Në vendet e Lindjes, sic raporton noa, në mënyrë tradicionale përdoret piperi i zi për parandalimin e shfaqjes së flokëve të thinjura.

Për të realizuar këtë maskë:

Një gram piper të zi e përzieni me gjysmë filxhani kos, gjysmë luge lëng limoni dhe po aq vaj bajameje.

Këtë masë të përgatitur nga përzierja e piperit, kosit, limonit dhe vajit të bajameve, vendoseni në flokë, masazhojeni mirë e kështu mbajeni gjysmë ore, dhe pastaj shpëlani flokun tuaj me ujë të vakët.

Këtë maskë, përdoreni dy herë në javë. Ajo do të nisë t’ju kthejë menjëherë pas javës së parë, ngjyrën origjinale flokëve dhe do të pengojë shfaqjen e mëtejshme të qimeve të thinjura. noa.al


Largimi I Thinjave Në Flokë, Efekt I Menjëhershëm Me Këtë Maskë Bio Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi