Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Rishfaqet merimanga gjigande sa një fytyrë njeriu

prej Tue 9 Apr 2013 - 12:05
Rishfaqet merimanga gjigande sa një fytyrë njeriu MerimangaNjë specie e re e merimangave gjigante Tarantula, me madhësi sa fytyra e njeriut dhe të dallueshme nga ngjyra e tyre gri e çelët, u zbuluan nga hulumtuesit lokalë në veri të Sri Lankës.

Sipas kanalit televiziv britanik Sky News, kjo specie mori emrin e policit, i cili shoqëroi kërkuesit shkencorë gjatë ekspeditës së tyre nëpër xhungla, Poecilotheria Rajaei.

Sipas fjalëve të njërit prej studiuesve, "këto merimanga janë shumë të rralla, pasi për shkak të shpyllëzimit numri i specieve u reduktua ndjeshëm dhe ato u detyruan të zhvendoseshin në shtëpi të braktisura". Helmi i tyre është vdekjeprurës.

/Shekulli Online/ Përgatiti: E.L/

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi