Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 11 Dec 2010 - 1:06
First topic message reminder :

C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Mendoni qe ata duhen pranuar ne shoqeri, apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere.....
Si do te silleshit ju ndaj nje homoseksuali...... Rolling Eyes


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21423
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 21 Mar 2012 - 18:35
Pergjigjja ime eshte JO, por dua te shtoj dicka...

Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve...

Me erdhi tmerr qe "kryeministri" yne Berisha, i ben te ligjshem homoseksualet kur ata jane shfarrosja e njerezimit!!!A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 6ds9w0
Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 21 Mar 2012 - 18:40
larg meje


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 21 Mar 2012 - 18:45
Luan_Valikardi shkruajti:Pergjigjja ime eshte JO, por dua te shtoj dicka...

Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve...

Me erdhi tmerr qe "kryeministri" yne Berisha, i ben te ligjshem homoseksualet kur ata jane shfarrosja e njerezimit!!!


Luan kjo semundje ska te beje me seksualitetin e dikujt,cfare me thua me kete se po mos ishin homot sdo ekzistonte as AIDS...! Kjo ka te beje me individet vete pavaresisht seksualitetit qe mund te kete..Po ashtu mund ta marresh e ne nje marredhenie mashkull femer kete...


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 21 Mar 2012 - 19:49
Aяjαиα shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Pergjigjja ime eshte JO, por dua te shtoj dicka...

Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve...

Me erdhi tmerr qe "kryeministri" yne Berisha, i ben te ligjshem homoseksualet kur ata jane shfarrosja e njerezimit!!!


Luan kjo semundje ska te beje me seksualitetin e dikujt,cfare me thua me kete se po mos ishin homot sdo ekzistonte as AIDS...! Kjo ka te beje me individet vete pavaresisht seksualitetit qe mund te kete..Po ashtu mund ta marresh e ne nje marredhenie mashkull femer kete...

Si spaska lidhje kjo lloj smundje me seksualitetin e nje personi ????? Hjade mendje hajde leje mos e nis me kte diskutim Very Happy Very Happy

Ti nje her thua ska te bej me sexualitetin e dikujt pastaj thua qe mund dhe te merret nga nje mardhnje mashkull femer ...

Pra qe i bije se esht direkt ngjitse ne nje mardhnje sexuale kshuqe ka te bej shum ....Gjithsesi me qen se ti qenke nje mbrojtse e mir e homove mund dhe te hapshe nje shoqat aty ku je ''Engjelli mbrojtes i homove'' Ufaaa qe kur permendet emri me neveriten kta njerez le me ti kem afer zot mos ndothet per vet faktin qe jam i pa permbajteshm kundrejt ktij fenomeni ...


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 21 Mar 2012 - 19:55
Kam nje pyetje .. per ju vajzat pa ofendime .. ne lidhje me kete teme .. tu them si si ndihemi .. ne cunat .. ne lidhje me homoseksualiteten ... ??


A KA NDONJE VAJZE QE DO TE BEHET PORNOSTARE ...???
me siguri pergjigja .. juaj do ishte jo . .kurr e etj ...

ktu esht qendrimi .. jone ne lidhje me homoseksualet ...


edhe dicka .. nuk ka cun qe s'do te ishte pornstar Wink
kshu pergjigjen gocat ... ne lidhje me homos....

me fal nese esht fyer njeri .. ose ndikon te dikush .. por kshu e mendoj !!!


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 22 Mar 2012 - 0:15
ReNdEx shkruajti:
Aяjαиα shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Pergjigjja ime eshte JO, por dua te shtoj dicka...

Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve...

Me erdhi tmerr qe "kryeministri" yne Berisha, i ben te ligjshem homoseksualet kur ata jane shfarrosja e njerezimit!!!


Luan kjo semundje ska te beje me seksualitetin e dikujt,cfare me thua me kete se po mos ishin homot sdo ekzistonte as AIDS...! Kjo ka te beje me individet vete pavaresisht seksualitetit qe mund te kete..Po ashtu mund ta marresh e ne nje marredhenie mashkull femer kete...

Si spaska lidhje kjo lloj smundje me seksualitetin e nje personi ????? Hjade mendje hajde leje mos e nis me kte diskutim Very Happy Very Happy

Ti nje her thua ska te bej me sexualitetin e dikujt pastaj thua qe mund dhe te merret nga nje mardhnje mashkull femer ...

Pra qe i bije se esht direkt ngjitse ne nje mardhnje sexuale kshuqe ka te bej shum ....Gjithsesi me qen se ti qenke nje mbrojtse e mir e homove mund dhe te hapshe nje shoqat aty ku je ''Engjelli mbrojtes i homove'' Ufaaa qe kur permendet emri me neveriten kta njerez le me ti kem afer zot mos ndothet per vet faktin qe jam i pa permbajteshm kundrejt ktij fenomeni ...

Tani ti ose ben sikur ske kuptuar ose ke kuptuar po ben budallin A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 2585209286 AIDS nuk vjen si pasoje e atyre qe kane prirje seksuale te ndryshme,pra homo,lezbike e ku di une por e nga marredhniet normale te nje cifti normal..ndaj them nuk luan rol seksualiteti i dikujt por kryerja e marredhenies intime pa mbrojtje...kjo e ve ne rrezik dike


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 25 Mar 2012 - 8:16
shume disktume bajme rreth kesaj teme...por nji dica asht rreale qe dum sdum ato jan ne shoqerin tone ...jan ne zyrat prane ku punojme ..jan afer me pallate ku jetojme...deri ne qeveri jan dhe shikojme perdit qe po bahen dasmat publikisht der dhe fmi adoptojne ...ateher pse bajme na sikur si pranojme? kur vet ligjet i kan ne kriteret e tyne? .......asht dica qe dhe po te mos dum bajne pjese ne jeten e perditshme ...tjeter gja te kesh shoqni ne jeten personale me nji njiri te tille ....ajo asht veper e menim i cdo personi ne intimitetin e tij ....


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 N
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21423
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 25 Mar 2012 - 15:42
Aяjαиα shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Pergjigjja ime eshte JO, por dua te shtoj dicka...

Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve...

Me erdhi tmerr qe "kryeministri" yne Berisha, i ben te ligjshem homoseksualet kur ata jane shfarrosja e njerezimit!!!


Luan kjo semundje ska te beje me seksualitetin e dikujt,cfare me thua me kete se po mos ishin homot sdo ekzistonte as AIDS...! Kjo ka te beje me individet vete pavaresisht seksualitetit qe mund te kete..Po ashtu mund ta marresh e ne nje marredhenie mashkull femer kete...

"Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve..."

Kjo thenie eshte e vertetuar...

Eshte turp kombetar qe te lejojme homo ne Shqiperi!


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 25 Mar 2012 - 15:49
Luan_Valikardi shkruajti:
Aяjαиα shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Pergjigjja ime eshte JO, por dua te shtoj dicka...

Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve...

Me erdhi tmerr qe "kryeministri" yne Berisha, i ben te ligjshem homoseksualet kur ata jane shfarrosja e njerezimit!!!


Luan kjo semundje ska te beje me seksualitetin e dikujt,cfare me thua me kete se po mos ishin homot sdo ekzistonte as AIDS...! Kjo ka te beje me individet vete pavaresisht seksualitetit qe mund te kete..Po ashtu mund ta marresh e ne nje marredhenie mashkull femer kete...

"Pash dje nje emision per semundjen e sides AIDS dhe thoshte se prejardhja e saj eshte nisur prej homoseksualeve..."

Kjo thenie eshte e vertetuar...

Eshte turp kombetar qe te lejojme homo ne Shqiperi!

Luan e nese thesh qe kjo semundje e ka prejardhjen prej sexit ndermjet nje cifti normal atehere duhej te merrnim masa kunder kryerjes se sexit nder cifte e sdo mund te kish as ardhmeri keshtu jeta...Tani te themi ate qe eshte se eshte bllofe ajo qe ke degjuar se gjithcka e ka nje here te pare qe do ndodh por qe e kane then kete per tu kapur e folur kunder homove se ve ne dyshim aspak sepse e sikur te kalonte e tyrja edhe i zhduknin keta nga faqja e dheut semundja realisht do vazhdonte te ekzistonte serish prandaj ato mende e tyre ti shesin diku tjeter ata te ashtuquajturit mjeke apo specialiste te shitur...


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Bestt
Bestt
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 4512
<b>Hobi</b> Hobi : ......
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/05/2011
http://......

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 25 Mar 2012 - 15:56
po njerz jan a mon ata,,,, si ne si ata njejt

pse edhe ata dojn shoqeri miqesi ,si ne miqesi e shoqeri

per miq kushdoqoft une pranoj


Nuk m'do askush.................... M'do Allahu ♥️
Nuk m'sheh askush................ M'sheh Allahu ♥️
Nuk m'beson askush.............. M'beson Allahu ♥️
Nuk m'gjykon askush............. M'gjykon Allahu ♥️
Nuk kam afer askend.............. Kam afer Allahun ♥️
Nuk lutem te askush............... Lutem te Allahu ♥️
Nuk gjunjezohem te askush... Gjunjezohem te Allahu ♥️


Zoti na i dha te gjitha cift, dy duar, dy sy, dy vesh. Po zemren pse na dha vetem nje? Sepse te dyten ja dha dikujt tjeter dhe ne duhet ta kerkojm deri sa ta gjejm ...
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 25 Mar 2012 - 16:23
JO


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 28 Mar 2012 - 10:47
Asnjeher, dhe pasojat e ketyre do te jen shuum te medhaje mbani mendi se cfar ju ka than Princo ketu ... Shpresoj qe mos te na kaploj Denimi gjithve..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 J5zhxd
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 28 Mar 2012 - 11:05
Homoseksual është ai person, i cili ka parapëlqime dhe kërkon aktivitete seksuale me njerëz të seksit të vet. Ky njeri eksitohet nga njerëzit që kanë seksin e tij ose kryen aktivitete seksuale me ta. Termi lesbiane përdoret për një femër homoseksuale, ndërsa termi gay shpesh përdoret për homoseksualët meshkuj. Një individ biseksual joshet seksualisht nga njerëz të të dyja sekseve.

Sipas psikiatrisë homoseksualizmi bën pjesë në çrregullimet e epshit seksual, pra, është sëmundje e jo një gjë fiziologjike siç e paramendojnë disa njerëz sot.

Homoseksualizmi në realitet është inversion seksual, që do të thotë, se personi në fjalë ndien njëkohësisht refuzim ndaj seksit të kundërt. Varësisht nga kategoria e objektit erotik, homoseksualizmi mund të jetë: pedofilia (pedos - fëmij), subjekt i të cilit janë fëmijët e seksit mashkullor, efebofilia (efebos - pubertet), kur homoseksualizmi është i orientuar tek personat në mes 14-20 vjeç, androfilia (andros - mashkull i pjekur), kur subjekt është mashkulli i rritur deri në 50 vjeç, gerontofilia (geros - plak), ku në këtë rast subjekt është personi i moshuar, narcizizmi (narcismus, autoerotismus, automonosexualismus), një fenomen i rrallë dhe paraqet orientimin seksual ndaj vetvetes, ku trupi i vetë personit bëhet objekt i kënaqësisë seksuale. Termi rrjedh nga një legjendë e mitologjisë antike, sipas së cilës Narcisi duke shikuar trupin e tij në sipërfaqen e ujit u bë objekt erotik i vetvetes, duke injoruar seksin e kundërt.

Nekrofilia është afiniteti i epshit seksual ndaj kufomës së seksit të kundërt.

Zoofilia (sodomia) është realizimi i epshit seksual me kafshët.

Fetishizmi është çrregullim seksual, i cili qëndron në arritjen e kënaqësive seksuale me soditjen e objekteve, që i takojnë seksit të kundërt (p.sh. flokët, rrobat intime etj.).

Për të shpjeguar parapëlqimin homoseksual janë propozuar teori të ndryshme, por deri më sot asnjëra nuk ka qenë e suksesshme. Shumica e personave homoseksualë janë sakrificë e një edukimi të gabuar. Disa prej tyre në fëmijëri janë traumatizuar nga një përjetim homoseksual nga një njeri i moshuar. Në rastet të tjera kemi të bëjmë me faktorët e pavetëdijes (subkoshiencës) - situata e Edipit dhe frika e pavetëdijshme ndaj nënës, frika nga kastracioni etj. Sipas shkollës psiko-analitike, homoseksualiteti është i shkaktuar nga disa ndodhi në fëmijëri, të cilat në kujtimet e tyre intensive të fiksuara, të mbjella në fillim, thellë në pjesën e ndërdijes së psikes, munden më vonë të shtyjnë në polarizimin epshor normal, duke fiksuar orientimin homoseksual në formën e epshit seksual infantil.

Një studim i rëndësishëm i Bell, Ueinberg dhe Hamersmith (1981) zbuloi se parapëlqimi seksual përcaktohet kryesisht përpara se adoloshentët të kenë pasur përjetime seksuale. Megjithatë sot psikologët nuk kanë arritur t’i kuptojnë dot shkaqet e homoseksualizmit.

Disa autorë (Levin, Klassen, 1974) mendojnë se homoseksualizmi është i natyrshëm, sepse sipas tyre fakti që te kafshët ekziston një sjellje e tillë tregon se ajo është e natyrshme.

Simon Le Vay, një neurolog me renome botërore, profesor në “Harvard Medical Center”, thotë në studimin e tij “Miti homoseksual tek kafshët”, se ndonëse janë vërejtur sjellje homoseksuale është e pamundur që kafshët të kenë një sjellje të tillë për një kohë të gjatë pa u përfshirë në sjellje heteroseksuale. Një orientim homoseksual tek kafshët është gjë gati e paqenë. Në anën tjetër, dr. Antonio Pardo i Universitetit të Navarrës, Spanjë, shkruan: “Të flasim drejt, tek kafshët nuk ekziston homoseksualiteti. Për arsye të mbijetesës, instinkti i riprodhimit tek ata është gjithnjë i drejtuar tek seksi i kundërt.”

Dr. Dean Hamer, një prej gjeneticienëve më të mëdhenj në botë, aktivist gay dhe vetë gay thotë në revistën “The science of Desire P. Copeland and D. Hamer (1994): “Nuk mund të thuhet se ka një gjen gay.”

Uilliam Byne, doktor i psikiatrisë dhe i biologjisë dhe Bruce Parsons (1993) thonë në studimin e tyre: “Orientimi seksual tek njerëzit: Rivlerësimi i teorive biologjike.” Arkivat e përgjithshme të psikiatrisë fq. 50, nr. 3, pasi analizuan me kujdes të gjitha studimet e rëndësishme biologjike mbi homoseksualizmin nuk gjetën asgjë që të mbështesë teorinë e shkakut biologjik të homoseksualitetit.

Shkencëtarët psikiatër Fridman dhe Drëney shkruajnë në “Journal of Neuropsychiatry, vol. 5, nr. 2, Spring 1993”: “Pavarësisht gjetjeve neurobiologjike të kohëve të fundit na sugjerojnë se homoseksualizmi është i përcaktuar gjenetikisht dhe biologjikisht, nuk ka asnjë provë shkencore për modelin biologjik të homoseksualizmit.”

Prandaj lista e shkencëtarëve me renome botërore dhe e punimeve të tyre që tregojnë se homoseksualiteti nuk është i lindur (gjenetik), është shumë e madhe. Por, aktivistët e heshtjes gay janë përpjekur me mjeshtëri ta zhvendosin vëmendjen nga këto të vërteta dhe të flasin për orientim seksual dhe jo për sjellje seksuale, duke e ditur mirë që pranueshmëria publike është shumë më e madhe, kur thuhet se homoseksualiteti është i lindur. Homoseksualiteti është një sjellje seksuale e pashëndetshme dhe pranimi i saj publik është me pasoja të rrezikshme. Sëmundjet seksuale transmitive të homoseksualitetit janë: viruset, bakteret dhe mikroorganizmat e tjerë.

Gazeta “San Francisko Cronicle” më 15 janar të vitit 2008 njoftoi se në komunitetin gay të qytetit ishte shfaqur një lloj stafilokoku rezistent ndaj çdo lloj antibiotiku. Sidomos problem të madh paraqesin sëmundjet transmitive virusale siç janë: HIV/AIDS, virusi papiloma human (HPV), virusi i herpesit simplex (HSV) dhe virusi i hepatitit B. Tek homoseksualët dyert hyrëse janë: mukoza e regjionit anal.

Qendra Kombëtare për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve në SHBA në vitin 2003 raportoi, se 63% e burrave të infektuar me SIDA nga kontaktet seksuale ishin homoseksualë. Nga 12 mijë burra të sëmurë me sifiliz, 65% e tyre ishin homoseksualë, thotë e njëjta Qendër në vitin 2007. Një sëmundje tjetër seksuale Gonorrea, sipas revistës “Sëmundjet Seksuale të Transmetueshme” shfaqet 6 herë më shpesh tek homoseksualët, sesa tek heteroseksualët. Një nga sëmundjet më të rënda, që është e pranishme te homoseksualët është kanceri i zorrës së trashë. Sipas revistës amerikane “Kujdesi Klinik për Amerikën e Veriut”, e botuar në vitin 2004 bën me dije se 65% e njerëzve me kancer kanë qenë homoseksualë.

Është e tepërt të thuash se përdorimi i drogës te homoseksualët është në nivele dëshpëruese dhe tmerruese. Kriminologë të panumërt kanë dhënë statistika lebetitëse për dhunën që shfaqin homoseksualët.

Agjenda gay, e kujdesshme dhe e mbrapshtë në manualet dhe në manifestet e saj kërkon që kundërshtarët e homoseksualizmit të cilësohen si homofobikë dhe të pa iluminuar. Ata nuk pranojnë debate për të vërtetat dhe statistikat, por rreken t’i fshehin ato. Të vërtetat janë të rënda dhe e bëjnë kauzën e tyre të ngritur mbi gënjeshtra. Në fund mund të dalim në përfundimin, se homoseksualizmi është sëmundje e rëndë, që dëmton individin dhe shoqërinë dhe mu për këtë e dënon aq rëndë Krijuesi ynë i Plotfuqishëm, ashtu siç dënoi shumë ashpër popullin e Lutit alejhi selam, popullin e Pompeit, ndërsa sanksionet e Sheriatit për këto veprime të shëmtuara janë dënim me vdekje duke i hedhur nga lartësia. Përkujtojmë këtu mesazhin e Kuranit Fisnik, i cili vlen për çdo kohë dhe për çdo brez:

“(Përkujto) Lutin kur ai i tha popullit të vet: “A bëni atë punë të shëmtuar që edhe vetë ju e kuptoni (se është e keqe)?”

A me të vërtetë ju nga epshi kontaktoni me meshkujt, i braktisni gratë tuaja? Ju jeni popull !#* (xhahil).

E kundër atyre lëshuam një shi (me gurë); i shëmtuar ishte ai shi për ata të cilëve iu kishte tërhequr vërejtja.” (Nemël, 54-58)


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 J5zhxd
ArjOl
ArjOl
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 76
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : pa vendbanim
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 28 Mar 2012 - 16:14
Message reputation : 100% (2 votes)

Jam i mendimit se B*tha eshte per te nxjerre dhe jo per te marre, jam kundra BQ-ve
Botes i mungon Hitleri qe te bente nje pastrim te ketij lloji krt

Durrsaku
Durrsaku
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 43
<b>Postime</b> Postime : 12667
<b>Hobi</b> Hobi : bisedat e sinqerta
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 28 Mar 2012 - 16:37
ncncnc nuk do e pranoja


Pra, mallkue njai bir Shqyptari,                                                 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 1911676_1468334666723430_821038500_n                                                  
                      qe këtë gjuhë të Perëndis',                
                      trashigim, që na la i Pari,        
                       trashigim s'ia len ai fmis;
edhe atij iu thaftë, po, goja,
që përbuzë këtë gjuhë hyjnore;
qi n'gjuhë t'huej, kur s'asht nevoja,
flet e t'veten e lèn mbas dore.
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 28 Mar 2012 - 17:40
Princo shkruajti:Asnjeher, dhe pasojat e ketyre do te jen shuum te medhaje mbani mendi se cfar ju ka than Princo ketu ... Shpresoj qe mos te na kaploj Denimi gjithve..

Fitim Zekthi

Me arsyetime aq te keqija sa gjithmone, ne Shqiperi eshte celur nje debat mbi homoseksualitetin, ku zerat me shungullues gjakojne ta inkurajojne ate duke e cilesuar nje prirje seksuale te natyrshme, e cila duhet te respektohet. I eshte bere thirrje shoqerise te tregohet e ndricuar dhe te mos gjykoje nga erresira, madje nga erresira brenda shpelles. Ne krye duhet thene se askush nuk ka te drejte te trajtoje keq dike, per shkak te homoseksualitetit, qofte ky mjek, polic, gjyqtar, nepunes etj., pasi barazia e gjithkujt para ligjit eshte e drejte themelore, por inkurajimi i homoseksualitetit dhe arsyetimet e shtrembra nuk mund te jene nje e drejte e askujt. Ka nje keqkuptim te jashtezakonshem mbi homoseksualitetin ne paraqitjen e tij si nje sjellje te natyrshme. Shoqata qe parazitizmin e ka gjetur si mision ne vend te keqkuptimit ne kete bote, kerkojne respektimin e lirive te njeriut duke ngaterruar rende te drejtat e pernjemendta me ato abstrakte. Pa u keqardhur asfare per dijen dhe te verteten, dhe duke mbllacitur gjithfare tagjie iu del para, ne kete rast homoseksualiteti, keta drejtues shoqatash por edhe disa te tjere sociologe e psikologe kerkojne heqjen e tabuve… (vijojne disa klishe te tilla pakuptim)… respektimin e nje Shqiperie moderne. Ta tjetersojne ne te natyrshem madje edhe te shendetshem apo te drejte, sa heteroseksualiteti kete sjellje po gjakojne pa ndalur edhe gazetare, opinioniste e diplomate te ndryshem. Ne gazeten “Panorama” disa dite me pare, z. Kajsiu, shkruante se homoseksualiteti eshte i natyrshem dhe se ajo eshte hequr nga lista e semundjeve me kohe. Fakti qe tek kafshet ekziston nje sjellje e tille, metonte ai, tregon se ajo eshte e natyrshme. Shembujt ne histori nuk mungojne. Edhe shume te tjere kane shkruar gjera te ngjashme dhe duket se opinion ne vend, po dorezohet para nje fakti te tille. Natyra njerezore dhe ajo e kafsheve eshte krejt e ndryshme dhe eshte e pamundur te kuptosh se kur tek kafshet shfaqin nje sjellje seksuale te caktuar, ndonese atje jane verejtur rralle sjellje homoseksuale. Simon Le Vay, nje prej studiuesve me te njohur te neurologjise ne bote, profesor ne “Harvard medical Center”, thote ne studimin e tij “Miti homoseksual tek kafshet”, se ndonese jane verejtur sjellje homoseksuale eshte e pamundur qe kafshet te kene nje sjellje te tille kohegjate pa u perfshire ne sjellje heteroseksuale. Nje orientim homoseksual tek kafshet eshte nje gje gati e paqene. Ne anen tjeter dr. Antonio Pardo i Universitetit te Navarre-s, Spanje, shkruan: “Te flasim drejt, tek kafshet nuk ekziston homoseksualiteti. Per arsye te mbijeteses, instinkti i riprodhimit tek to eshte gjithnje i drejtuar tek seksi i kundert. Kur jane verejtur marredhenie me seks te njejte ka pasur te tjera instinkte qe kane nderhyre e kryesisht ato te dominimit qe jane shume te zhvilluara tek kafshet”. Per ta pare ne nje kend tjeter tek kafshet verehet edhe kanibalizmi, por kjo nuk do te thote se ky eshte i natyrshem per njerezit. Argumenti ne mbrojtje te faktit qe homoseksualiteti duhet respektuar sepse ai eshte biologjik me shembull kafshet do te ishte fatkeq perpara ngrenies se te voglit nga i madhi tek felinet per shembull. Dr. Dean Hamer, nje prej gjenetisteve me te medhenj ne bote kerkues ne Qendren Kombetare kunder Kancerit, aktivist gay dhe vete gay, pas vite kerkimesh ne perpjekje per te gjetur nje gjen pergjegjes per sjelljen gay, thote ne revisten ” The science of Desire P. Copeland dhe D. Hamer (1994): “Nuk mund te thuhet se ka nje gjen gay. Psikiatri me influence boterore Jeffrey Satinover, thote ne librin e tij “Homoseksulaieti dhe politika e se vertetes” (1996). Grand Rapids, MI: Baker Books. ): “Si cdo sjellje tjeter komplekse dhe si cdo gjendje mendore, homoseksulaiteti eshte … as ekskluzivisht biologjik dhe as psikologjik por eshte rezultat i nje perzierje faktoresh ku predominojne rrethanat pas lindjes (te tilla si prinderit, sjellja e motrave dhe vellezerve dhe kultura e sjelljes), dhe nje teresi komplekse zgjedhjesh te detyrueshme te cilat marrin jete ne fazat kritike te zhvillimet si edhe faktore gjenetike. William Byne, psikiater me doktorature ne biologji dhe Bruce Parsons (1993) thone ne studimin e tyre “Orientimi seksual tek njerezit: Rivleresim i teorive biologjike”. Arkivat e pergjithshem te psikiatrise fq.50 nr.3 se pasi analizuan me kujdes te gjitha studimet e rendesishme biologjike mbi homoseksualitetin nuk gjeten asgje qe te mbeshtese teorine e shkakut biologjik te homoseksualitetit. Shkencetaret psikiater Friedman dhe Downey shkruajne ne Journal of Neuropsychiatry, vol. 5, No. 2, Spring l993 se ” nje model biopsikosocial” i shpjegon me mire shkaqet, me kombinacione te ndryshme te temperamentit dhe ambientit, ngjarje brenda ketij ambienti te cilat drejtojne drejt homoseksualitetit. Ata thone: “Pavaresisht se gjetjet e koheve te fundit neurobiologjike sugjerojne se homoseksualiteti eshte i percaktuar gjenetikisht dhe biologjikisht, nuk ka asnje prove shkencore per model biologjik te homoseksualitetit. ” Steven Goldberg ish-drejtues i departamentit te sociologjise ne universitetin e Cikagos shkruan ne librin e tij, “Kur deshira zevendeson mendimin: Pse kaq shume ajo qe ti beson eshte e rreme”, Buffalo, New York: Prometheus Books : “Qartesisht te gjitha faktet jane kunder argumentit se ka nje faktor percaktues fiziologjik si shkak dhe une nuk njoh asnje kerkues shkencor qe beson se faktore te tilla percaktues ekzistojne.. . faktore te tille mund te luajne nje rol ndihmes por jo nje rol vendimtar… Nuk njoh askend te fushes se kerkimeve shkencore ne gjenetike dhe biologji qe mbron tezen se homoseksualiteti mund te shpjegohet pa iu referuar shkaqeve shoqerore dhe te ambientit. “Lista e shkencetareve dhe e punimeve te tyre qe tregojne se homoseksualiteti nuk eshte i lindur, eshte shume e madhe dhe rreshtimi me tej thjesht do te sillte tepri. Aktivistet e ceshtjes gay jane perpjekur me mjeshteri ta zhvendosin vemendjen nga keto te verteta dhe te flasin per orientim seksual dhe jo per sjellje seksuale, duke e ditur mire qe pranueshmeria publike eshte shume e madhe kur thuhet se homoseksualiteti eshte i lindur. Me gazeten “Panorama” z. Kajsiu i referohet Michel Foucault kur kerkon te thote se homoseksualiteti eshte i lindur. Foucault megjithese nje mendimtar i madh dhe me ndikim ne bote ka qene filozof dhe jo gjenetist apo pasikiater. Nje shembull klasik i gabimit ne arsyetim qe perdoret ne logjike eshte: Armet atomike duhet te zhduken. Madje edhe Openheimer krijuesi i saj ka kerkuar kete gje. Armet atomike duhet te zhduken vertet, por jo pse e thote Openheimer, pasi eshte nuk eshte mjek, filozof moral apo klerik. Ana tjeter e debatit per homoseksualitetin ka te beje me ate qe perfaqeson kjo sjellje. Homoseksulaiteti eshte nje sjellje seksuale e pashendetshme dhe promovimi i saj publik nuk mund te jete nje gje e lavderueshme. Gazeta “San Francisco Cronicle” ne 15 janar te 2008 njoftoi se ne komunitetin gay te qytetit ishte shfaqur nje lloj stafilokoku rezistent ndaj cdo lloj antibiotiku. Revista “Annals of internal medicine” e konfirmoi kete gje dhe patologjistet thane se kjo ka ardhur vetem per shkak te marredhenieve seksuale te burrave me burra. Ende edhe sot nuk eshte gjetur antibiotiku per kete lloj bakteri vrases. Qendra kombetare per kontrollin dhe parandalimin e semundjeve ne SHBA, ne vitin 2003 raportoi se 63% e burrave te infektuar me SIDA nga kontaktet seksuale ishin homoseksuale. Ne vitin 1998 ishin vetem 44 % burrat e infektuar me SIDA nga marredheniet seksuale me burra. Nga 12 mije burra te semure me sifiliz, nje semundje shume e keqe qe transmetohet seksualisht, 65% e tyre ishin homoseksuale, thote Qendra Kombetare e Kontrollit dhe Parandalimit te Semundjeve ne SHBA per vitin 2007. Nje tjeter semundje e keqe seksuale Gonorrea sipas revistes “Semundjet Seksuale te Transmetueshme” shfaqet 6 here me shpesh tek homoseksualet se sa tek heteroseksualet. Keshtu Danimarka, Suedia, Uellsi dhe Holanda jane vendet ku Gonorrea ka kaluar nivelin e mbi 32 % te burrave homoseksuale. Amebiasis, nje tjeter semundje e transmetueshme seksualisht dhe shume e keqe sipas departamentit te shendetit te Kalifornise kap rreth 50 % te burrave qe kryejne marredhenie me burrat. Nje nga semundjet me te keqija qe ka prani te larte te tek njerezit me sjellje homoseksuale eshte kanceri carcinoma e zorres se trashe. Revista Kujdesi Klinik per Ameriken e Veriut, nje organ autoritar shkencor ben me dije ne qershor te 2004 se 65 per qind e njerezve me kancer nuk kane SIDA por pjesa e tyre derrmuese jane homoseksuale. Revista “Mjekimi ne Angline e Re” shkruan se nga 64 kontrolle, 57 ishin me kancer carcinoma dhe numri i homoseksualeve ishte i frikshem mes tyre. Eshte e tepert te thuash se perdorimi i droges nga homoseksualet eshte ne nivele deshperuese. Statistikat mbi kete do te tmerronin gjithkend. Eshte e qarte se homoseksualiteti eshte nje sjellje seksuale shume e keqe per njeriun dhe se promovimi i saj eshte nje gabim pavaresisht. Keto te verteta nuk mund te jene pengese per askend ne sjelljen e drejte ndaj homoseksualeve, ne trajtime tyre si qenie njerezore me te drejtat e veta, por inkurajimi dhe thirrjet per respekt, per respektim vlerash, per rrezim tabush, per largim nga e vjetra e etj marina nuk kane te bejne realisht me te miren. Sjellja homoseksuale nuk eshte thjesht nje dem per vete ata. Dhuna mes tyre dhe e shkaktuar nga ata eshte ne nivele me te larta se mes heteroseksualeve. Berndard Knight, profesor ne universitetin e Uellesit dhe ish-drejtori i sherbimit perandorak mjekesor i cili ka hetuar vrasje te famshme ne Angli dhe Kanada thote se krimet e heteroseksualeve kryhen duke shkaktuar trauma te pergjithshme, kryesisht me goditje ne koke ndersa krimet e homoseksualeve kane nje dhune vrastare qe nuk ka te ngjashme me heteroseksualet. (Knight’s Forensic Pathology’,( 3rd Ed) Saukko P. and B. Knight (2004) Arnold Publishers, London, page 428). Krimet sigurisht nuk jane monopol o homoseksualeve por me te dhunshmet kryhen nga ata. Kolegji i pediaterve amerikane ka publikuar te dhena shqetesuese ku thote se dhuna mes homoseksualeve eshte dy deri ne tre here me e madhe se sa ajo mes heteroseksualeve. Ne 6 nentor te vitit 200o gazeta “New York Times” shkruan se dhuna mes homoseksualeve eshte fshehur me force nga mbrojtesit e axhendes gay por ajo eshte vertet shume e madhe. Departamenti Amerikan i Drejtesise nepermjet zyres se tij te statistikave dhe qendra per kontrollin e semundjeve ( shih National Center for PTSD Fact Sheet) bejne me dije se burrat heteroseksuale te martuar jane 25 here me pak te dhunshem se sa ata homoseksuale qe kane nje lidhje mes tyre. Zyra i referohet dhunes se raportuar dhe shifrave te saj. Ish-komandanti i njesive se vrasjeve ne departamentin e policise se New York, Vernon Geberth, thote se vrasjet dhe dhuna mes homoseksualeve eshte e zakonshme dhe e ashper. Ne 24 1999 gazeta New York Times citonte dr. William Eckert, nje autoritet ne hetimin e vrasjeve i cili ka punuar per disa nga vrasjet me te medha ne SHBA, perfshire ate Robert Kenedit, i cili thote se : eshte i larte numri i vrasjeve per dyshime, xhelozi mes homoseksualeve dhe keto vrasje kryhen me nje dhune te shfrenuar, me sadizem. Kriminologe te panumert kane dhene statistika lebetitese per dhunen qe shfaqin homoseksualet, por nuk do te ishte nje gje me shume ne dobi te argument permendja e tyre. Eshte e kthjellet se homoseksualiteti eshte nje shqetesim dhe nuk mund te shihet si e drejte qe duhet inkurajuar. Axhenda gay, me kujdes dhe mbrapshti ne manualet e saj dhe ne manifestet e saj kerkon qe kundershtaret e homoseksualizmit te cilesohen si homofobike dhe te pa iluminuar. Ata nuk pranojne debate per te vertetat dhe statistikat por rreken t’i fshehin ato. Te vertetat jane te renda dhe e bejne kauzen e tyre te ngritur mbi nje genjeshter. Ne Shqiperi mungon krejtesisht kjo qasje dhe ky eshte nje fat i keq i ketij vendi. Te drejtat dhe lirite e individit jane te garantuara per te gjithe perfshi edhe ate te shprehjes, por nuk mund te merret nje problem, nje shtremberim per t’i dhene atij status te mbrojtur. Askush nuk ka te drejte te shperndaje te drejta te tilla. Shoqeria eshte duke pare si te keqe pirjen e duhanit dhe ka fushata kunder tij, pasi ai shkakton semundje e nderkohe te gjithe bien dakord te inkurajojne nje sjellje seksuale qe jo vetem shkakton semundje dhe infekton te tjere, por eshte e ngritur edhe mbi nje genjeshter. Arsyet e protestes ne Lezhe pak dite me pare jane krejtesisht te kota. Kjo nuk eshte ceshtje krahine apo etnie. Kjo nuk eshte ceshtje protestash por vetedijeje njerezore dhe shoqerore. Homoseksualiteti ka kuptim se ndodh nje akt, nuk eshte besim shpirteror, e as trashegohet kulturalisht. Keshtu eshte e turpshme ta kthesh ate ne nje lloj feje te cilen askush nuk duhet ta lendoje sepse ai ka lirine e tij dhe duhet lejuar ta shprehe dhe te ndjehet mire dhe i vleresuar per kete gje. Diskriminimi ka kuptim per ate qe je dhe jo per ate qe ben.
Fata
Fata
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 2151
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne boten time.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Mar 2012 - 17:11
Po, edhe ata jan njerez...
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 13 Apr 2012 - 2:13
E ritheksoj cfardolloj shkrimesh apo studimesh te behen per ta perseri per mua jan pislliku i shoqeris ton jan specia me ordinere njerzore kshuqe nuk behet fjal nje njeri i till ne shoqerin time .....................

Do ishte mir te ngriheshin dhe nje her ata te praet tan ti shfarrosnin nje her e mir kto lloj speciesh....


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
avatar
i panjohur
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19172
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne krahet e saj
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/02/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 13 Apr 2012 - 2:32
As qe behet fjale


Calypso
Calypso
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 36630
<b>Hobi</b> Hobi : shkrimi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne hapat e jetes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 21/05/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 24 Apr 2012 - 10:07
kalon tek koktej diskutimesh


*Gabojme gjithmone . Gabojme nga inati . Gabojme per te mesuar . Mesojme qe te mos perserisim kurre disa gabi me!!!
*E αdmiroj zemren time,shume here eshte plαgosur ngα dαshuria dhe miqesiα,por prαpe kα forcen te rrαhe fort!!!
*Ajo qe te tjert menojne per ty, nuk te perket!!!
*Mos krahaso jeten tane me te tjerve, sepse nuk e ke iden se si asht udhetimi tyne!!!
*Buzeqesh, sepse nuk i ke te tana hallet e botes mbi veten tane!!!

A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 N
the_bad_boy
the_bad_boy
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 51
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : TETOVË
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 23/04/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 24 Apr 2012 - 20:20
Message reputation : 100% (1 vote)
Absolutisht kunder


"Një komb ekziston vetëm atëherë kur fillon të shqetësohet për fatin e tij. "
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 10:42
Pse more aman ...rracista...njerez jan edhe ata...
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21423
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 14:37
Plotesishte KUNDER.

...dhe ne eshte te flasim per "rracizem", njeri eshte edhe gomari!


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 6ds9w0
gjinkalla
gjinkalla
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 12
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mitrovice
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 18/04/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:42
Po do e pranoja,me gjithe qejf
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21423
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:46
gjinkalla shkruajti:Po do e pranoja,me gjithe qejf

Mire se erdhe o Gjin Kalla edhe pse more hov te gabuar... A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 2585209286


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 6ds9w0
gjinkalla
gjinkalla
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 12
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mitrovice
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 18/04/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:47
Perse mora hov te gabuar?
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21423
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:49
gjinkalla shkruajti:Perse mora hov te gabuar?

Po pa asnje pershendetje, me vrap te pranosh homoseksualet ne shoqeri ti... A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 81192

Gjithsesi respekt, eshte mendimi yt si dhe une t'u drejtova shoqerisht... A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 1610623031


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 6ds9w0
gjinkalla
gjinkalla
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 12
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mitrovice
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 18/04/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:51
Aha me falni sapo bera shkrimin tim te pare ne kete forum por se dija se duhej pershendetur paraprakisht.Kurse sa i perket gayve nuk me pengojne edhe aq.Ndonse as mua nuk me pelqejne por edhe nuk jam radikal ekstremist.
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21423
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:57
Message reputation : 100% (1 vote)
gjinkalla shkruajti:Aha me falni sapo bera shkrimin tim te pare ne kete forum por se dija se duhej pershendetur paraprakisht.Kurse sa i perket gayve nuk me pengojne edhe aq.Ndonse as mua nuk me pelqejne por edhe nuk jam radikal ekstremist.

Asgje e keqe, ju uroj te kaloni bukur ne forumin tone... A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 884628


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 6ds9w0
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 16:58
Ska gje Gjinkalla,ju mund te hapni nje teme prezantimi tek forumi i prezantimeve edhe brenda mundesive vendosni nje foto,cfare ju deshironi ne profilin tuaj..

Mire se erdhet e kalofsh bukur mes nesh Gjinkalla no smoking

Sa per temen perderisa ata nuk me cenojne as ndikojne dicka per keq ne mua e jeten time atehere ska arsye qe mos i pranoj ne shoqerine time..Nuk jam kunder gjithsesi..


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 3 May 2012 - 17:13
jo si pranoj


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Fata
Fata
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 2151
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne boten time.
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 25/02/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 4 May 2012 - 19:16
Message reputation : 100% (1 vote)
Disa prej tyre çe kisha ne pune, e theme se ishin persona me sjellje te mira ,ishin te pastert e shoke te mire te punes,

Prandaj perderisa janè te mire per mue une do te pranoja ne shoqerin time,jeta e tyre private ju takon vetem atyre,e jo mue.
Eagle
Eagle
n'Progres
n'Progres
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 75
<b>Hobi</b> Hobi : te gjitha dhe asgje
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tirane.....
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/04/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 7 May 2012 - 21:28
Ne rast se e njejta pyetje, por me nje modifikim te vogel...do behej ne Greqi..dmth...do i pranoni shqiptaret..ne shoqeri..?...dihet mjafte mire nga te gjithe ne.. se cila eshte pergjigja e atyre te degjeneruarve dhe racistave greke....atehere, si do ndjeheshim ne...natyrisht qe s'do na vinte mire..(pyesni c'do shqiptar qe jeton atje....) Kthehemi tek pyetja jone e bukur dhe interesante.....krejt ne menyre simbolike le te ndrojme disa role...ne jemi greket...dhe homoseksualet, jane shqiptaret....si do ndjeheshit..?......pergjigja eshte : RACIZEM.....Asnjehere, nuk duhet te bejme tek te tjeret....ate.. qe te tjeret, nuk duam ta bejne tek ne...........respekt & dashuri per te gjithe Engjujt
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 7 May 2012 - 21:53
Jan njerzit me perves dhe me te urruer per mua vetem tek kta fjala urrejtje vlen per mua asnje her sdo isha ne gjendje te pranoj ne shoqeri te till......Kjo specie thjesht duhet zhduk nga kjo tok pasi esht nje degjenerim i ditve te sotme...


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 12 Jun 2012 - 11:10
Jan njerz te pa vler, ne ket shekull hala nuk e din se per qka sherben Bitha


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 12 Jun 2012 - 11:11
jo kurre


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Kristiina
Kristiina
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 5449
<b>Hobi</b> Hobi : Noti...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : GRECCE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 14 Jun 2012 - 23:21
Eagle shkruajti:Ne rast se e njejta pyetje, por me nje modifikim te vogel...do behej ne Greqi..dmth...do i pranoni shqiptaret..ne shoqeri..?...dihet mjafte mire nga te gjithe ne.. se cila eshte pergjigja e atyre te degjeneruarve dhe racistave greke....atehere, si do ndjeheshim ne...natyrisht qe s'do na vinte mire..(pyesni c'do shqiptar qe jeton atje....) Kthehemi tek pyetja jone e bukur dhe interesante.....krejt ne menyre simbolike le te ndrojme disa role...ne jemi greket...dhe homoseksualet, jane shqiptaret....si do ndjeheshit..?......pergjigja eshte : RACIZEM.....Asnjehere, nuk duhet te bejme tek te tjeret....ate.. qe te tjeret, nuk duam ta bejne tek ne...........respekt & dashuri per te gjithe Engjujt
Sme pelqen fare krahasimi qe keni bere i nderuar.....ne radhe te pare eshte nje semundje edhe duhet pranuar nqs jo rrespektuar....une jam i mendimit se duhet ti njihni me mire ose duhet te lexoni me mire para se te shkruani...pa asnje keqekuptim...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 22 Jun 2012 - 15:48
Eagle shkruajti:Ne rast se e njejta pyetje, por me nje modifikim te vogel...do behej ne Greqi..dmth...do i pranoni shqiptaret..ne shoqeri..?...dihet mjafte mire nga te gjithe ne.. se cila eshte pergjigja e atyre te degjeneruarve dhe racistave greke....atehere, si do ndjeheshim ne...natyrisht qe s'do na vinte mire..(pyesni c'do shqiptar qe jeton atje....) Kthehemi tek pyetja jone e bukur dhe interesante.....krejt ne menyre simbolike le te ndrojme disa role...ne jemi greket...dhe homoseksualet, jane shqiptaret....si do ndjeheshit..?......pergjigja eshte : RACIZEM.....Asnjehere, nuk duhet te bejme tek te tjeret....ate.. qe te tjeret, nuk duam ta bejne tek ne...........respekt & dashuri per te gjithe Engjujt

Racisti shan racistet A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 2585209286 e para e punes tema nuk ka lidhje fare me krahasimin qe bere...Sepse preket kombesia e atdheu aty e askush nuk do deshironte ta perulnin e ceknin ate..as ajo Greke as pala Shqiptare megjithse nga shume e mohuar ajo e te qenit "shqiptar"...


Jane pjese e jona,jetojme me ta..jane permes nesh e ska arsye mos i pranoj perderisa nuk me bejne dicka dem mua personalisht...


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 5 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Gangsterja
Gangsterja
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 343
<b>Hobi</b> Hobi : Te shoh lot dhe gjak ne syt e rivales..
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Tek xemla njonit...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/06/2012
http:// bvnm,../

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 27 Jun 2012 - 7:50
Do ta pranoja me gjith shpirt;sepse nuk i paragjykoj te tjeretgjithsecili ka te drejten e tij te bej me jeten e vet;madje do ta mbaja afer dhe do perpiqesha qe asnje mos ta lendonte me fjal fyese...


- Nese vret nje njeri je nje Kriminel, nese vret 1 milion je Mbret, dhe nese i vret te gjithe je Zoti...

- Parajsen e preferoj per klimen, Ferrin per shoqerine.
Ylli
Ylli
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 45
<b>Postime</b> Postime : 752
<b>Hobi</b> Hobi : Poezia, Sporti
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ferizaj - Kosovë
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/06/2012

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Wed 27 Jun 2012 - 7:53
Mikja E Askujt... shkruajti:Do ta pranoja me gjith shpirt;sepse nuk i paragjykoj te tjeretgjithsecili ka te drejten e tij te bej me jeten e vet;madje do ta mbaja afer dhe do perpiqesha qe asnje mos ta lendonte me fjal fyese...

Leht e ke ti si femer, por une si mashkull nuk e mbaj dot afer, sepse mund te me infektoj...pak shaka

Normal eshte njeri si cdo kush tjeter dhe me nevoja qe dallojne nga ato normalet...


Kurre mos i bej keq askujt, sepse e keqja kthehet e shumefishuar tek ti!
Sponsored content

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi