Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 11 Dec 2010 - 1:06
First topic message reminder :

C'qendrim mbani ju ndaj ketij fenomeni.......Mendoni qe ata duhen pranuar ne shoqeri, apo duhet te trajtohen ndryshe nga njerezit e tjere.....
Si do te silleshit ju ndaj nje homoseksuali...... Rolling Eyes


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM

Arian
Arian
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 2612
<b>Hobi</b> Hobi : Topi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne fole te djallit!
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 2 Aug 2011 - 15:31
Message reputation : 100% (1 vote)
Luan_Valikardi shkruajti:
Arjani shkruajti:
Luan_Valikardi shkruajti:Mbi nxitje te se drejtes shkendija eshte i vetmi gabim.

Emertimi i mesiperm i permendur edhe prej jush nga ana ime, vertet ishte i panevojshem por homoseksualet jane tradhetaret e njerezimit, ose ndryshe tradhetaret e zotit.
Per mua zot ka por nuk jane fete, gjithsesi ajo qe me tensionon eshte se si tradhetari te "pranohet"!!!

Fol more burre shqip, e leji metaforet se pak kush i kupton. E thashe shume mire se nuk i perkahe keta njerez, por as nuk kam c'ka t'u beje, perderisa boterishte pranohen ne shoqeri, bile edhe i kan ligjet e tyre...Ajo qe nuk pajtohesha me ty, ishte krahasimi, sepse asnjera kafshe nuk ben dicka kaq te ulet dhe per kete pak me shaka e thashe qe mos t'i ofendon kafshet perderisa i krahason keta lloj njerezit me ato!
Sa i perket pikes nese jane tradhetar te Zotit (te pakten shkruaj me shkronja te medha meqe beson) Very Happy njerezimi ne pergjithesi jane tradhetare te Zotit, ne nje menyre apo tjeter dhe jo vetem ne kete menyre! Eshte kjo nje ceshtje tjeter qe do diskutim te gjate...

Nese e beson Gjuhen Shqipe atehere ke per te folur Shqip.
Metafore ne Shqip do te thote Krahasim, pra gjithashtu t'i permbahemi fjaleve te Gjuhes Shqipe.
Se Bota i pranon me ligje nuk do te thote se ka te drejte, shume gabime ka Bota (e dini).
Per te mos dale nga tema, thjeshte pergjigja qe i perket per mua eshte se homoseksualet jane nje krim njerezor.

Tani jemi ne rruge me te drejte ne lidhje me temen. Te njejten mendim e ndaj edhe une me ju, per rreshtin e fundit. Mirepo, siq jemi deshmitar te shume krimeve qe ndodhin dhe i pranon bota se bashku me ne, jemi deshmitar edhe te ketij krimi, ku fundja eshte ceshtje numri, nje krime me shume!

E keqja me e madhe eshte se civilizimi sot keqinterprehet nga pothuajse te gjithe. Sot, t'i perkrahesh dhe t'i pranon me zemergjersi homoseksualet, nenkupton civilizim! E kunderta njihet si primitivizem! A nuk eshte kjo absurde? E sa, e sa keqinterpremtime te tjera ndodhin rrethe civilizimit...
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 2 Aug 2011 - 16:40
jo


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 19 Aug 2011 - 12:16
se di
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 19 Aug 2011 - 13:39
ndoshta po,ndoshta jo...varet


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mariglen
Mariglen
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 1124
<b>Hobi</b> Hobi : pikturen, pune tattoo!!!!!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Athine .......
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/08/2011
https://www.facebook.com/profile.php?id=100005157990444&ref=t

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 19 Aug 2011 - 13:50
jo
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 19 Aug 2011 - 15:30
...ne shoqerine time te ngushte e kam te veshtire...Malwina
Malwina
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Sweeden
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 2624
<b>Hobi</b> Hobi : nthg
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/07/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 19 Aug 2011 - 16:50
Homeseksualiteti eshte nje dukuri qe eshte njohur shume kohe me pare ne rracen humane. Personalisht nuk i miratoj ne menyre absolute por edhe nuk i gjykoj...gjithsecili din se cfare ban e pergjigjet per cfare ban...gjithsecili zgjedh vete menyren e vete te jetes...
po do i pranoja ne shoqeri


Prayer is an open line to ALLAH..

No cards to use,
No low battery problem,
No network error,

No charging,
always good signal and all messages sent.

▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓▓▓▓█░▓█░░░▓█░░░▓▓▓▓█░▓▓▓▓█
▓█░▓█░▓█░░░▓█░░░▓█░▓█░▓█░▓█
▓█░▓█░▓▓▓█░▓▓▓█░▓█░▓█░▓█░▓█

──────────██
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
─────────█▒▒█
──────██▒█▒▒█
────██▒▒██▒▒█
──██▒▒█▒█████
─█▒▒█▒▒█▒▒▒▒▒█
█▒█▒▒█▒▒███▒▒▒█
─█▒█▒▒█▒▒█▒█▒▒█
─█▒█▒▒███▒▒▒▒█
──█▒██▒▒▒▒▒▒█
───█▒▒▒▒▒▒▒█
────█▒▒▒▒▒▒█
[/b]
my A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Zemer beats for ALLAH
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 4 Oct 2011 - 21:32
nuk mendoj qe ky fenomen esht dicka e mir per te ardhmen,meqense esht ne gje qe po shtohet dita e dites por prap se prap sjam askush per ti gjykuar,dhe nese i gje ne shoqeri i respektoj,sepse ne fund te fundit neve nuk duhet te na interson se cfar personi fut ne krevat rendesi ka qe te na respektoj...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Image
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 4 Oct 2011 - 21:41
me deshir nuk do ta pranoj ne shoqeriSilvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 4 Oct 2011 - 21:42
per cfar arsye'???


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Image
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 4 Oct 2011 - 21:45
skam nej arsye te veqant ama skam deshir te jam ne shoqeri me atSilvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Tue 4 Oct 2011 - 21:47
ok...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Image
BeSaa
BeSaa
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11852
<b>Hobi</b> Hobi : leximi dhe muzika
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Zemren Shqiptare..
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/11/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 13 Nov 2011 - 11:12
Edhe pse skam pasur rast te tille por nga ajo qe i shohe nuk jam kunder eshte zgjidhja e tyre por ne shoqerin time veshtire do ishte t'a pranoja.Sinqeritetin e kam shume te shtrenjte qe t'ia dhuroj njerezve qe u kushton lire karatkeri.

Bindjet e mia, jane identiteti im..! Nuk lejoj te tjeret te vendosin per mua...!

-BESA-

Nuk jam shiu i pranveres,por jam bora e Janarit.
Nuk jam lule e vyshkur nga vapa,por jam rrenje e trungut t'Shqiptarit
Aldino82
Aldino82
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 4586
<b>Hobi</b> Hobi : sporti,formula uno,moto GP
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ITALI
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/11/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 13 Nov 2011 - 11:18
nuk me ka rastisur por sinqerisht jo sepse jam kunder homoseksualitetit pavaresisht se cdo njeri eshte i lire te beje cte doje me jeten e tij une nuk i pranoj.
por kjo nuk do te thote qe jam racist por thjesht qe nuk i pranoj ne shoqerine time.


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 138970eg0jnigthy
Krenarja
Krenarja
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1130
<b>Hobi</b> Hobi : sport karate
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ku banon babi im
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 05/07/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sun 13 Nov 2011 - 11:38
nuk edi......nuk jam sprovuar me kete dukurijeta.17
jeta.17
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 400
<b>Hobi</b> Hobi : lEXIMI
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : KOSOV
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 21 Nov 2011 - 10:17
Nuk e di !!!


Mos e krahaso personalitetin tim me sjelljen time sepse personaliteti im jam un ndersa sjellja ime varet nga ti!!!
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 19 Dec 2011 - 22:31
i kam ne shoqeri....nese kam naj paragjykim e mbaj per vete...por ne fund te fundit duhet ti bejm tek nje pytje vetes...cna interson jeta e tij seksuale,mjafton qe te jet nje njeri i mir dhe qe ste lendon...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Image
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 19 Dec 2011 - 22:32
uh shyqyr zotit sme ka ren rasti
i shoh me sy negativ...por se di si do reagoja nese do me ndodhte
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Thu 22 Dec 2011 - 20:05
Per mua as qe behet fjal dikush mund te me thot qe qenkam paragjykus ne kte pik por per mua jan njerzit qe urrej me shum ne kte tok ........Nuk do ta pranoj nje te till ne shoqerin time .........

Mashkulli lind mashkull dhe mashkull duhet te vdes me nder dhe dinjitet ......E jo pederast me kemb perpjet .............


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 26 Dec 2011 - 18:59
me indiferentizem por , i pranoji deri ne momentin qe nuk cenojn jeten time !
MeMories
MeMories
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Gjermania
<b>Postime</b> Postime : 1088
<b>Hobi</b> Hobi : Leximi...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Diku Neper Bote...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Mon 26 Dec 2011 - 19:03
ende skam hasur ne nje shoqri te till ..sdo besoja so do ikisha shoqri te ngusht ,por edhe ate kan jeten e vete dhe nuk duhet gjykuar,,,,


Mos ia fal cdokujt kenaqesine te mendoje qe eshte dikush ne jeten tende. Aq me pak dikujt qe s'e ka problem nese je ti ose dikush tjeter..!
InTeRiStI_vLoNjAt
InTeRiStI_vLoNjAt
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 33
<b>Postime</b> Postime : 7777
<b>Hobi</b> Hobi : Futboll
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje Ku Ti Smund Te Me Arrish..........
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 29/05/2011
https://www.youtube.com/watch?v=2oFt0_pVZLY

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 17:13
InTeRiStI_vLoNjAt shkruajti:Per mua as qe behet fjal dikush mund te me thot qe qenkam paragjykus ne kte pik por per mua jan njerzit qe urrej me shum ne kte tok ........Nuk do ta pranoj nje te till ne shoqerin time .........

Mashkulli lind mashkull dhe mashkull duhet te vdes me nder dhe dinjitet ......E jo pederast me kemb perpjet .............


I qendroj ktij mendimi.....................


Mashkulli lind mashkull dhe mashkull duhet te vdes me nder dhe dinjitet ......E jo pederast me kemb perpjet .............


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 517545930 Interist Forever....Vlonjat Me Zemer A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 517545930

Jeta Na Ofron Shum Surperiza Ne Te Ardhmen, Jetoje C`do Sekonde Te Sajen SIkur Te Ishte Sekondi Fundit I Jetes Tuaj.......

Gjithcka duhet nisur nga vetja:Respekti,Vleresimi,Thjeshtesia dhe Dashuria,Kur ti zotrosh keto cilesi dhe ti aplikosh mbi veten... Fillo te mendosh per dik tjeter..

Ti mund te kthehesh ne kriminel a shenjtor dhe asnjeri s'e ve re por ne te mungofte ndonje kopse kete e vene re te gjithe.Kjo eshte cudia dhe lezeti yne......M.Remark
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 17:33
Perderisa nuk me perket intimiteti i dikujt e ka te drejten te bej cte doje ne shtratin e vet sic kam e une te drejten time,do mundohesha mos e shikoja nga kjo ane por nga ana shoqerore e paster dhe vetem per mos ndikuar kjo ne sjelljen time e shoqerine me te..


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Unknown
Unknown
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : Gjerat e veshtira ...
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : grecce
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 18:51
Nje Shprehje Thote Mos GjykO Te Te Mos Gjykojne .... !!!
Gjithsesi Secili Ka autoritetin e vet dhe ate c'far ndien e shpreh .. un do te thoja Jo !!!


Leximi për mendjen është si gjimnastika për trupin ...
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 18:55
njof shume te tille si femra dhe meshkuj.......
cdo njeri din vete sec ben me jeten e tije ........
............................................. A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 19:11
PSE JOA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 498774 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 248694
Marin
Marin
WebMaster
WebMaster
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 80
<b>Postime</b> Postime : 23043
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : diku neper bote
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/01/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 22:55
never


MENYRA ME E MIRE PER TE MOS U ZHGENJYER ESHTE TE MOS PRESESH ASGJE NGA ASKUSH
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 23:32
Ju pranoni ne shoqeri,drogaxhinj,rrugecer,kriminele,njerez nga me te piste qe ekzistojne ne kete bote e po beni debat per homot tani...pff gjeni probleme aty ku nuk ka e nuk shikoni qe problemi i shoqerise Shqipatare nuk jane homot por njerez qe mbahen per burra te zot nga punet e pista qe bejne.. flower


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Fri 30 Dec 2011 - 23:37
se besojAlbo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 7:14
A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 472225 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 472225 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 472225

Ia gjeten fjalesA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 472225 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773

Kudo qe behen studime me ata te cilet kane orientim seksual mbi te njejten gjini quhen te semure.

Dmth te semure psiqikisht,shpirterisht,menderisht,moralisht,fizikisht.

Ata nuk i perkasin nje shoqerie as te mirfillte,edhe as te shendoshe,edhe per kete nuk integrohen dot ne shoqerine time.

A ke kohe ti paragjykosh?

Jo,por i demaskoj ,edhe u jap te kuptojne qe i kam alergjiA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 3631317773

Hajt tungjatjeta njehereA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 498774
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:08
Shume persona sikurse ju mendojne se eshte nje semundje mendore ose nje shqetesim psikologjik i shkaktuar nga eksperienca te vecanta te jetuara nga femijeria.
Por homoseksualiteti nje "semundje" eshte bere: ne kohet antike praktikohej pa bere keto probleme, por me vone erdhi kristianizmi qe e etikoi si nje "sjellje anormale" duke e futur ne fushen e mekateve ne menyre qe te mos manifestohej.
Keshtu qe me pare ishte "normale" , dhe ne mesjete denohej me djegie ne turren e druve ashtu sic benin me shtrigat, dhe tani eshte "semundje"!
Per shume njerez mbetet nje "semundje shoqerore", egzaktesisht si kriminaliteti : jane gjykime te ushqyera nga frika dhe nga deshira per te mbrojtur vendin ne shoqeri.

Mendoj se duhen pranuar per ate qe jane.Nuk i gjykoj deri ne ate pike sa te me kthehet ne urrejtje apo perbuzje. krt


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:18
C'do gje anormale qe shikohet normale s'ngel hapesire per diskutim.

Anomalite qe dalin ne duel me natyren,une i quaj semundje,ose dicka me shume.

Ketu jemi te shprehim mendimet tona te lira.

Jo nuk do i pranoja,edhe aryet i kam specifikuar ne postimein tim te mesiperm!!!

Tungjatjeta
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:30
Atehere te flasim pak per homoseksualitetin per kta tipat inteligjent ktu ne forum qe nuk e pranojne (nuk po i personalizoj gjerat sepse nuk deshirohet debat e po bej monolog me mire) per te ngren

1 jane super inteligjent kan dy faza trunore si psh femrore dhe po ashu mashkullore
2 kan dopio instink ate femrore dhe ate mashkullore gje qe i ben shume me te zgjuar dhe me te prire per te njohur njerzit e tjere
3 dine te respektojne shum me teper se disa qe e quajn veten te ashtuquajtur NORMAL
4 kane dijeni c'fare jane dhe nuk e fshehin dhe une ksaj i them kurrajo
5 ne shoqeri jane njesha gallator dhe inteliektual
6 e per fund mos harroni qe shumica e filozfve kan qene homoseksual per cudi dhe jan stilistat me te famshem te botes se artit dhe te modes A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611


Kshu qe rrini urt e mos paragjykoni njerzit e tjere pavarsisht se jane ndryshe nga ne sepse duke bere kshu tregoni se sa injornce keni ne mendje e ne shpirtin tuaj... Tani me kaq e mbylla,klm :N


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:40
A mua me drejtohesh ne ate shkrim??

Per injorancen a mua me drejtohesh??Une flas per moral,edhe kush e shemb ate diku i dhemb:roll:Nuk pranohen ne shoqerine time,edhe ketu sikurse duket ka tregues!!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:43
Une flas me veten,e theksova se po bej "monolog" nese e kuptoni cdo te thote...pate gje te permend emra ne shkrimin tim..jo,Keshtu qe mendimi juaj mbi debatin u lexua mos na e mohoni kete te drejte e ne qe kemi mendime te ndryshme nga ju!


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:47
Artemis shkruajti:Atehere te flasim pak per homoseksualitetin per kta tipat inteligjent ktu ne forum qe nuk e pranojne (nuk po i personalizoj gjerat sepse nuk deshirohet debat e po bej monolog me mire) A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 436295228

1 jane super inteligjent kan dy faza trunore si psh femrore dhe po ashu mashkullore
2 kan dopio instink ate femrore dhe ate mashkullore gje qe i ben shume me te zgjuar dhe me te prire per te njohur njerzit e tjere
3 dine te respektojne shum me teper se disa qe e quajn veten te ashtuquajtur NORMAL
4 kane dijeni c'fare jane dhe nuk e fshehin dhe une ksaj i them kurrajo
5 ne shoqeri jane njesha gallator dhe inteliektual
6 e per fund mos harroni qe shumica e filozfve kan qene homoseksual per cudi dhe jan stilistat me te famshem te botes se artit dhe te modes A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611


Kshu qe rrini urt e mos paragjykoni njerzit e tjere pavarsisht se jane ndryshe nga ne sepse duke bere kshu tregoni se sa injornce keni ne mendje e ne shpirtin tuaj... Tani me kaq e mbylla,klm A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 163102122
Kur te jeni te afte te gjykoni ceshtje me elementare pa personalizuar ceshtjen hajde dialogo me mua!!!

Persona me moral te dobet s'kane aftesi te japin keshilla e mendje,keshtu qe personalisht rri larg mejeA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611

Ta kam thene edhe ne pm mos me besdis:roll:Nuk pranohen ne shoqeri sepse quhen kategori e semure njerezish,edhe madje ndotjeA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 570652
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:55
Albo shkruajti:
Artemis shkruajti:Atehere te flasim pak per homoseksualitetin per kta tipat inteligjent ktu ne forum qe nuk e pranojne (nuk po i personalizoj gjerat sepse nuk deshirohet debat e po bej monolog me mire) A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 436295228

1 jane super inteligjent kan dy faza trunore si psh femrore dhe po ashu mashkullore
2 kan dopio instink ate femrore dhe ate mashkullore gje qe i ben shume me te zgjuar dhe me te prire per te njohur njerzit e tjere
3 dine te respektojne shum me teper se disa qe e quajn veten te ashtuquajtur NORMAL
4 kane dijeni c'fare jane dhe nuk e fshehin dhe une ksaj i them kurrajo
5 ne shoqeri jane njesha gallator dhe inteliektual
6 e per fund mos harroni qe shumica e filozfve kan qene homoseksual per cudi dhe jan stilistat me te famshem te botes se artit dhe te modes A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611


Kshu qe rrini urt e mos paragjykoni njerzit e tjere pavarsisht se jane ndryshe nga ne sepse duke bere kshu tregoni se sa injornce keni ne mendje e ne shpirtin tuaj... Tani me kaq e mbylla,klm A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 163102122
Kur te jeni te afte te gjykoni ceshtje me elementare pa personalizuar ceshtjen hajde dialogo me mua!!!

Persona me moral te dobet s'kane aftesi te japin keshilla e mendje,keshtu qe personalisht rri larg mejeA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611

Ta kam thene edhe ne pm mos me besdis:roll:Nuk pranohen ne shoqeri sepse quhen kategori e semure njerezish,edhe madje ndotjeA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 570652


Ju e dini c'beni,kur s'keni argumentime si mendje gjeni qe mbaheni ja fusni me ofendime kundrejt te tjereve e kjo ne menyre indirekte per te lehtesuar poziten e te thenat tuaja me vone...Keto pallavrat e tua i nderuar profesor (shprehjen nga ju e kam mesuar) ti shisni aty ku i pranojne e tolerojne ofendime se me duket rrembeheni lehte nga emocionet nervoze te momentit e nuk dini te kontrolloni veten jo mua..sepse me siper kam argumentuar e per me shume nuk jeni i vetmi qe keni shkruar ne kete teme qe ti merrni kaq personale gjerat...Nese ju djeg mbaheni,une c'kisha per te then e thash,ju tregoni veten perseri se sa i afte jeni ne komunikim me nxenesit tuaj.. flower A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 568197611


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 15:59
Me nxenes te tille kalibrash mirren masa edhe perjashtohen nqs duhet ti permbahesh rregullores,sepse ka dicka tjeter ne te qe loz rol,por si arsyeja e moshes s'duhet vene ne levizje ai mekanizem.

Qe ti permbahem temes,edhe pse ka trysni A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 2270809287 A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 721253 i kam dhene pergjigjet bazuar ne argumente .

Tungjatjeta
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 16:03
Vetem dicka do shtoja ketu rreth temes se sja vlen te komentoj me shume me ju...Ajo qe une kundershtoj fuqishem dhe qe qe mendoj eshte nje gabim trashanik eshte martesa midis dy sekseve (pavaresisht se tashme eshte bere e lejueshme ne disa vende) dhe adoptimi nga keta cifte te femijeve, qe mendoj se do te ndikonte negativisht ne edukimin e tyre.

Tjeta e nga une


A do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Albo
Albo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4141
<b>Hobi</b> Hobi : bisede
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : alb
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 20/11/2010

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

prej Sat 31 Dec 2011 - 16:11
Wow

Mos moj se e paske menduarA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 2793563973

Paske vene shqisat ne levizjeA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 721253

Semundje e pasherueshme kur epshet drejt te njejtes gjini u dalin me teper se morali,deri sa ta zhdukin ate.

Para tre vitesh ne internet dikush shkruan

Une dua qe dikush te haje trupin tim,edhe a ka vullnetare ta beje kete?

Po i kthehet pergjigjia ne anen tjeter,jam une.

Dy te shkembyerit fjale takohen,edhe shkojne ne shtepine e njerit nga ata.

Pasi presin organin gjenital,edhe e skuqin ne guzhine e hajne,edhe nga rrjedhja e gjakut ai vdes.

Me pas tjetri trupin e tij e mbante ne frigorifer duke e ngrene nga pak.

Te deklaruar te dy qe ishin homoseksuale,edhe njeri me profesion avokat,edhe tjeteri doktor.Jo more nuk duhen paragjykuar ata.

Ne nje shoqeri te shendoshe ,ka pjesmarrje bashkeshortet,femijet,motrat,vellezerit,prinder,edhe nder ta s'ka vend te semure.Eshte gje e cuditshme ,,,,,,,,,,,,,,,,,kur humb kohen AlboA do pranonit homoseksualet ne shoqeri? - Faqe 3 2418223242
Sponsored content

default Re: A do pranonit homoseksualet ne shoqeri?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi