Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Sat 11 Dec 2010 - 1:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Shkenca ka hecur me hapa gjigante e tani mund te dime shume gjera per bebin tone qe para se te lindi.....
Nqs do mernit vesh ne ekografi qe femija do lindi me nje malformacion do e mbanit me barren...apo si cift do vendosnit ta nderprisnit??
E nqs njeri nga prindrit [qofte mamja qofte babaj do ta mbaj....si do vepronit?]

E di qe eshte nje gje e tmershme te kesh kujdes per nje femij qe mbase nuk do e shijoj jeten sic duhet per shkak te problemeve shendesore.... ka raste qe mund te sherohen 100% por ka raste qe ngelin me sekela [pasoja...]

Gjithsesi me duket qe nqs Zoti i ka dhene JETE ne jemi askush qe te vendosim t'ja marrim jeten.,....


jam me dakord ta lindesh femijen e ta lesh ne nje shtepi femijesh se sa ta vrasesh..... e di dhe qe shancet qe aji femij te jet i adoptuar jan minimale sepse cdo njeri kerkon te adoptoje kalamona te shendecem e sa me te bukur......


Pres pergjigjet e juaja SA ME TE SINQERTA....sju gjykon asnjeri Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  552763 jemi ketu per te debatuar mbi nje situacion real qe mund ti ndodhi secilit prej nesh [LARG QOFTE!] Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  322547


Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
bajrami66
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 11
<b>Hobi</b> Hobi : të gjitha
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/08/2010

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Sun 12 Dec 2010 - 18:35
Përshëndetje Anushe,temë kjo paksa e vështirë me u përgjegjur por megjithatë po e jap mendimin tim.
Unë kisha vepruar edhe pse është shumë vështirë sepse siq e cekët edhe ju nuk jemi ne ata që duhet të vendosim për jetën e dikujtë tjetër,por nëse ekografia bëhet në një fazë më të hershme dhe mjekët e shohin si të pa shëruar pasojën apo defektin e frytit (foshnjës) atëhere ufffff vështir por aborti kishte me qenë një zgjidhje e rëndë por e pa shmangëshme.
Po ta lindësh një foshnje me pasoja të pa shëruara dhe ta lësh në një jetimore nuk e shoh si zgjidhje sepse nëse nëna që e lind nuk dëshiron të merret me përkujdesjen e foshnjës së vetë atëhere paramendoni si do kujdesej dikush tjetër për të pra do ishte një mbytje e dyfishtë.
Më mirë një fund me dhimbje se një dhimbje pa fund....
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Thu 20 Jan 2011 - 17:29
Cfare do beja ? Hmmm , do e nderprisja qe aty . Nje gur zemres . Me mire heret se vone.

Njoh nje cift qe kane nje femije me probleme , qe ajo femije nuk behet me , nuk ka gje me te dhimbshme te shohesh femijen tend ne ate gjendje dhe nuk e ndihmon dot .


Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Zhaku
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 475
<b>Hobi</b> Hobi : teknollogji
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirana
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Wed 13 Apr 2011 - 18:21
e ke ndegjuar shprehjen [ e ka len gjermani mbrapa]


<br>
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Wed 13 Apr 2011 - 18:24
nese keni mundesin i nderuar Zhak ma shpejgoni pak te arrij te kuptoj domethenien e kesaj,se une se kam degjuar per vete e ndoshta ka e antere te tjere qe se kuptojne?


Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Zhaku
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 475
<b>Hobi</b> Hobi : teknollogji
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirana
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Wed 13 Apr 2011 - 19:01
ne luften e dyt boterore hitleri pastroi rracen njerzore te gjith llumin e shoqeris kush ngeli infektoi te gjith popullin prandaj dhe psikolloget po shtohen dita dites dhe te grin nga leket nga budalleku i njereze nuk jam rracist por nuk duhet dhe te vuajm se ne qofte se ke nje te semur ne shtepi e gjith shtepia eshte e semur


<br>
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Wed 13 Apr 2011 - 19:09
po flasim per femije qe mund te lindin me semundje te ndryshme e anormale ketu jo per njerez te cilet kan erdh ne jete shendosh e mire por duke u rrit pesojne dicka.pastaj nese ty apo dikujt na ndodh dicka gjate jetes me cte drejte familja apo kushdo qofte duhet ti jap fund jetes tende vetem sepse sipas mendimit tuaj do quhen te semurr e ata,te semure ne nje fare menyre sepse do vuajne problemin tend por kjo sju jep te drejte qe per te qene nje familje e shendosh duhet te vrasin anetaret e semure te familjes se tyre...


Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Zhaku
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 475
<b>Hobi</b> Hobi : teknollogji
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : tirana
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 09/04/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Wed 13 Apr 2011 - 19:18
gjunah nga zoti por nuk kam ide vrasese ate qe e ze e keqa ai i heq te gjitha ...............


<br>
blodyboys
blodyboys
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 26
<b>Postime</b> Postime : 291
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : gramsh
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 18/02/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Sat 30 Jul 2011 - 16:35
Zhaku shkruajti:e ke ndegjuar shprehjen [ e ka len gjermani mbrapa]
po re qe kemi ngju po eshte jete njeriu ti si di veprojete gjithe dine se une nuk ndalem ne kete jete
Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Mon 19 Dec 2011 - 22:29
sipas mendimit tim nje femij me problem nuk duhet sjell ne jet...
ju tregoj dicka qe ndodhi ne FAMILJEN TIME para 2 javesh...
Nje kusheriri jon para nje vit zbuloj qe vajz e vet 1 vjecare ka qe semundje qe nuk ka shpres me u sheru...kan kalu 2 vjet,spital ne spital ne gjith qytet e italis por sbehej asgje...i paten then qe mund te jetoj shum ose mund te vdes shpejt...
Para 2 javesh e cuna ne spital sepse kishte temperatura,dhe ne krahet e nenes i ra infrakt ne zemer...KA GJE ME TE KEQE DHE TE DHIMBSHME...diten tjeter vdiq,dhe ajo qe tha nena vet ishte...NESE DO E KISHA DIT ME PARA QE DO VUNTE KAQ SHUM,NUK DO KISHA ARRIT DERI NE KETE PIK...Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Image
E askujt
E askujt
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1473
<b>Hobi</b> Hobi : volejboll , psikologjia , romanet
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne endrrat e tua...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 01/12/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Mon 19 Dec 2011 - 22:31
ah...shpesh her dua te klikoj tek kjo tema....po e kam shum te veshtir te jap nje mendim sinqerisht
sepse te themi bla bla kot eshte leht...apo te flasim ne teori
sinqerisht esht e vetmja tem...ose e vetmja dukuri ne bot , ku un ndihem shum e pa sigurt...e pa pergatitur per 1 pergjigje Merzitur
Ermira_vlore
Ermira_vlore
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 27
<b>Postime</b> Postime : 1245
<b>Hobi</b> Hobi : piktura
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : VLORE
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 04/12/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Mon 26 Dec 2011 - 19:03
e kam diskutuar edhe me par kete tem dhe kam arritur ne konkluzionin qe me keqardhjen me te madhe do e abordoja nje femij te till !ndoshta edhe ai ka te drejt te jetoji por eshte i pandergjegjshem per jeten e vet ai nuk e di ceshte jeta dhe nje jet e till e mbushur me te meta !
kjo do te pergjysmonte jeten time dhe te femijes ndoshta mund te tregohem egoiste por kjo eshte ajo cka un mendoji!
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Fri 4 May 2012 - 13:55
Pse e mbyllur edhe ne arkiv kjo teme,se kuptoj!


Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Shqiptare
Shqiptare
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 4177
<b>Hobi</b> Hobi : shqiptaria
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Shqiperi
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/07/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Thu 17 May 2012 - 20:25
Krim eshte edhe t'i dhurosh nje jete te veshtire e te pamundur. Une do nderprisja shtatezanine, nese problemi do ishte me te vertete i pakorrigjueshem. Jam kunder abortit ne parim, por edhe ta sjell ne jete per ta pare te vuaje nuk e bej. Do vuaje vete femija, do vuaj dhe une me vuajtjet e tij si prind.Silvana
Silvana
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
<b>Postime</b> Postime : 9370
<b>Hobi</b> Hobi : moda,leximi,poezia..ecc
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : In Italia
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 03/10/2011

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Thu 17 May 2012 - 20:35
edhe un e mendoj si kjo siper...


Gabojmë
gjithmonë. Gabojmë nga inati, nga dashuria, nga xhelozia. Gabojmë për
të mësuar. Mësojmë që të mos përsërisim kurrë disa gabime. Gabojmë për
të kërkuar falje, për të pranuar që kemi gabuar. Gabojmë për tu rritur,
për t’u pjekur. Gabojmë sepse nuk jemi perfekt!

Meshkujt janë si macet. Kur i ushqen të gërvishtin. Kur i nxjerr jashtë, qajnë pas dere.

Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE  Image
Anonymous
Vizitor
Vizitor

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Wed 6 Jun 2012 - 19:35
Sigurisht duhet nderpre nese kjo gje kuptohet ne fillim te shtatezanise po mendoj pas 3 mujorit te pare.
Engjelli_blu
Engjelli_blu
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 463
<b>Hobi</b> Hobi : te acaroj te tjeret
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne boten e dashuri edhe urrejtjes
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/02/2012

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Mon 25 Jun 2012 - 18:34
nuk do e mbaja dot...


kam vetin e pasqyres... me genjen te genjej.... me buzqesh te buzqesh... zgjidhe ti si do te sillem...


budallenjte mire qe nuk kane brire se vallaj te vrisnin
olsi
olsi
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 1015
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 24/09/2012

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Thu 11 Apr 2013 - 12:02
Une mendoj se duhet nderprer shtatzania, kushe eshte ai femi qe e do ate jete? sikur te isha une ai femi, jo

me mir nje funde me dhimbje se sa nje dhimbje pa fund,,,keshtu thon dhe une jam dakord
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

prej Thu 11 Apr 2013 - 13:39
Eshte shume delikate kjo teme ...mendoj se vetem nje njeri qe ndollet ne kete pozicion mund ti japi nje pergjigje korrekte..
Sponsored content

default Re: Nje bebe me probleme- E DREJTA PER JETE

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi