Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Feminizmi “shumë i rrezikshëm”

prej Wed 10 Apr 2013 - 21:16
Feminizmi “shumë i rrezikshëm” Kirillll
Kreu i Kishës Ortodokse Ruse, patriarku Kirill, e ka cilësuar feminizmin si një fenomen “shumë të rrezikshëm”, i cili inkurajon gratë përtej mirëmbajtjes së shtëpisë dhe rritjes së fëmijëve.
Në fjalimin e postuar në internet, Kirill ka thënë se burrat duhet të sigurojnë familjet me ushqime, veshje dhe strehim, ndërsa gratë duhet të merren me fëmijët dhe shtëpinë.
Ai ka thënë se shumica e lidereve femra janë gra të pamartuara, të cilat nuk e kuptojnë rëndësinë e jetës familjare.
Kirill ka mbështetur burgosjen e anëtareve të grupt feminist “Pussy Riot”, vitin e kaluar, për shkak të një performance kundër presidentit të Rusisë, Vladimir Putin./Indeksonline/


Feminizmi “shumë i rrezikshëm” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Feminizmi “shumë i rrezikshëm”

prej Wed 10 Apr 2013 - 22:57
AnGeLiC shkruajti:Feminizmi “shumë i rrezikshëm” Kirillll
Kreu i Kishës Ortodokse Ruse, patriarku Kirill, e ka cilësuar feminizmin si një fenomen “shumë të rrezikshëm”, i cili inkurajon gratë përtej mirëmbajtjes së shtëpisë dhe rritjes së fëmijëve.
Në fjalimin e postuar në internet, Kirill ka thënë se burrat duhet të sigurojnë familjet me ushqime, veshje dhe strehim, ndërsa gratë duhet të merren me fëmijët dhe shtëpinë.
Ai ka thënë se shumica e lidereve femra janë gra të pamartuara, të cilat nuk e kuptojnë rëndësinë e jetës familjare.
Kirill ka mbështetur burgosjen e anëtareve të grupt feminist “Pussy Riot”, vitin e kaluar, për shkak të një performance kundër presidentit të Rusisë, Vladimir Putin./Indeksonline/
-Me falni e nderuara antare shuum e respektuar Angelic nuk dua qe te me keqkuptoni por sinqerisht deshiroj te dij mendimin e juaj ne lidhje me ket shprehje pao mendim do ta kisha quajtur...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Feminizmi “shumë i rrezikshëm” J5zhxd
avatar
Miikaaa
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Australia
 <b>Mosha</b> Mosha : 30
<b>Postime</b> Postime : 3712
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2013

default Re: Feminizmi “shumë i rrezikshëm”

prej Thu 11 Apr 2013 - 10:28
Jo te gjitha femrat jane maniake per karrieren por ka dhe nga keto qe jane sdo te thote te jene gjitha femrat njesoj ..zakonisht nje femer mundohet te menaxhoj jeten e saj duke perfshire familjen dhe punen..
C'ka ky ce bertet dembeli i dreqit ..Feminizmi “shumë i rrezikshëm” 1698836746
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Feminizmi “shumë i rrezikshëm”

prej Thu 11 Apr 2013 - 12:47
Princo shkruajti:
-Me falni e nderuara antare shuum e respektuar Angelic nuk dua qe te me keqkuptoni por sinqerisht deshiroj te dij mendimin e juaj ne lidhje me ket shprehje pao mendim do ta kisha quajtur...

Ky e disa si puna e ketij me mendime te tilla ku femra te jete tapeti i kuq ku mund te shkel burri si ne hollivud Feminizmi “shumë i rrezikshëm” 721253 i them se i ka erdhur koha per ca shekuj pushime se shume ndejti ketu e nga mungesa e intimitetit i bie ...... kokes ne mur Feminizmi “shumë i rrezikshëm” 2585209286


Feminizmi “shumë i rrezikshëm” Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Majlinda_KS
Majlinda_KS
Anetari ri
Anetari ri
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
<b>Postime</b> Postime : 22
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 11/04/2013

default Re: Feminizmi “shumë i rrezikshëm”

prej Thu 11 Apr 2013 - 13:16
Një numër i madh i njerzve termin ”feminist” e përdorin në kuptimin ”kodosh”, pra si etiketë e meshkujve që s’kanë tjetër objektiv jetësor veçse t’i ndjekin fustanet.
Sponsored content

default Re: Feminizmi “shumë i rrezikshëm”

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi