Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri

prej Sun 14 Apr 2013 - 13:23
Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri SyriaShumë qytetarë nga Kosova po udhëtojnë drejt Damaskut për t’u rreshtuar në anën e kryengritësve sirianë në luftë kundër presidentit Bashar Al-Assad.

Një raport i organeve të sigurisë së Kosovës thotë se në një xhami në Makofc të Prishtinës dhe një në Mitrovicë qytetarët mblidhen dhe rekrutohen për të luftuar në anën e kryengritësve në Siri.

“Një xhami, e cila është e ndërtuar në fshatin Makofc të komunës së Prishtinës, frekuentohet nga persona të cilët mund të jenë rekrutë të ardhshëm në luftën e Sirisë”, thuhet në këtë raport.

Arsim Krasniqi, kryetar i Lëvizjes Bashkohu, i cili ka dhënë tokën për ndërtimin e xhamisë në Makofc, e mohon këtë mundësi. Por, ai i mbështet ata që po marrin armët kundër regjimit të presidentit Assad. “Nuk është e vërtetë, ata shkojnë me dëshirë dhe nuk mblidhen me grupe,” tha Krasniqi.

Raporti tregon se shqiptarët shkojnë në Siri në grupe të vogla ndërsa sipas tij "janë dy pika ku bëhet grumbullimim, i atyre që shkojnë të ndihmojnë rebelët sirianë, njëra në Prishtinë dhe tjetra në Mitrovicë".

/Shekulli Online/Përgatiti: E.D/


Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
shaban cakoli
shaban cakoli
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 11174
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Dardane
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/11/2012

default Re: Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri

prej Sun 14 Apr 2013 - 15:19
paraja
Abdulgafuri
Abdulgafuri
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
 <b>Mosha</b> Mosha : 42
<b>Postime</b> Postime : 1419
<b>Hobi</b> Hobi : futbolli
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : kastriot
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 10/05/2012

default Re: Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri

prej Sun 14 Apr 2013 - 16:36
shaban cakoli shkruajti:paraja

nuk besoj qe shkon ne lufte dikush per para ,sepse me shku e ka te sigurte por me u kthy jo.


5:3.Sot përsosa për ju fenë tuaj, plotësova ndaj jush dhuntinë Time, zgjodha për ju islamin fe.

3:102. O ju që besuat, kini frikë All-llahun me sinqeritet të vërtetë dhe mos vdisni, pos vetëm duke qenë muslimanë (besimtarë)!

18 : 27. Lexo çka të është shpallur ty nga libri i Zotit tënd! Nuk ka kush që mund t'i ndryshojë fjalët e Tij dhe pos Tij, nuk mund të gjesh strehim.
18:29. E ti thuaj: “E vërteta është nga Zoti juaj, e kush të dojë, le të besojë, e kush të dojë, le të mohojë. Ne kemi përgatitur për jobesimtarët zjarr që muret e tij (të flakës) i rrethojnë ata, e nëse kërkojnë shpëtim, ndihmohen me një ujë si katran që përzhit fytyrat. E shëmtuar është ajo pije, e vend i keq është ai”.
Dasa
Dasa
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 3512
<b>Hobi</b> Hobi : Me flejt
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Ne Tok te Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/04/2012

default Re: Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri

prej Sun 14 Apr 2013 - 18:28
[quote]im, i atyre që shkojnë të ndihmojnë rebelët sirianë, njëra në Prishtinë dhe tjetra në Mitrovicë".
[/quote]

Provo ti pra per pare


Kurrë mos e ngatërro personalitetin tim me sjelljen time, sepse personaliteti është i imi ... kurse sjellja ime, mvaret shumë edhe prej teje!

'' Kush jane njerezit qe mundohen te me gjykojne mua dhe jeten time??
Une e di qe nuk jam perfekt dhe nuk pretendoj qe te jem i tille , por para se te me drejtoni gishtin e gjykoni mundohuni te shifni duart tuaja nese jan te pastra.
...
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri

prej Sun 14 Apr 2013 - 21:54
Abdulgafuri shkruajti:
shaban cakoli shkruajti:paraja

nuk besoj qe shkon ne lufte dikush per para ,sepse me shku e ka te sigurte por me u kthy jo.

Keta ushtaret e Shqiperise,Amerikes etj qe shkojne atje dhe ven ne rrezik jeten per cfare tjeter vene nese ne mes s'eshte paraja ose ose ne rastin me pak te besueshem dhe kjo u perket atyre te cileve jane fanatik mbas fese dhe mund te marrin nje vendim te tille te vene ne rrezik jeten,por sa te cmendur te tille ka qe do rrezikonin jeten pa asnje lloj perfitimi pervec arsyeve fetare!!!


Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Sponsored content

default Re: Në Prishtinë dhe Mitrovicë rekrutohen luftëtarë për në Siri

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi