Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 10:03
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! Manolada-300x200

Greqia trondit mbarë opinionin botërorë, nga ksenofobi kthehet në vend racist dhe shumë i rrezikshëm me dëshmitë tronditëse të emigrantëve që u torturuan me metoda çnjerëzore nga qytetarë grekë!

Ka befasuar dëshmia e një emigrantit 23-vjeçar nga Bangladeshi i cili u qëllua me armë gjahu nga punëdhënësi i tij pse i kërkoi detyrimet që i kishte. “Më kishin izoluar trupin, më tërhiqnin zvarrë me makinë dhe pastaj me thyen gishtat me çekan”, kështu deklaroi emigranti për gazetën javore greke “Ethnos tis Kyriakis”.

Madje ai befason kur thotë se ishin po të njëjtë autor ata të cilët e kishin torturuar atë para disa muajsh, “nuk zgjati shumë dhe rijetova përsëri tmerrin”, pohon ai.

23-vjeçari emigrant nga Bangladeshi, Mahmud, i prononcuar në një televizion privat dhe për gazetën në fjalë, ka përshkruar me fjalët më të ashpra dhe tronditëse situatën e vështirë që përjetoi kur u sulmua nga katër kauboj grek, të cilët edhe pse u detyroheshin shuma të mëdha parash të punuara nga punëtorët emigrantë, nuk hezituan të hapnin zjarr duke dërguar katër prej tyre në spital të plagosur rëndë.

Emigranti përshkoi për dy nga katër të arrestuarve, një 27-vjeçar dhe një 39-vjeçar si kasap dhe shumë të rrezikshëm pasi para pak muajsh ata kishin torturuar si vetë 23-vjeçarin po ashtu dhe shumë emigrantët të tjerë të cilët i kishin rrahur barbarisht duke u thyer brinjët.

“Punuam muaj të tërë, kishte nga ne që u detyroheshin deri pagat e një viti e gjysmë. Parat tona kërkuam. Nuk kishim bukë të hanim, nuk gjenim më as borxh”, thotë 23-vjeçari.


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 13:43
ky djal 23, vjeqar qenka musliman me emrin muhmud sa sjellje te vrazhd dhe vetem njerzt e qmendur munden me masakrua nje djal te varfur e te pa fajshum ne ter globin sektet ortodoks bajn dhe me te tmershme masakrat ne popllin musliman rusia greqia bugaria serbia ikan asimilua me miliona misliman me dhun fakti me i mir esht qameriaAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:03
Tema zhvendoset tek kategoria e aktualitetit boteror "Rajoni"

Kushtrim pyll pa derra s'ka (edhe ne Shqiperi kemi plot derra si keta e kudo ne bote) keshtu qe permbaju pak e mos e kthej temen ne fetare se s'ka lidhje aspak dhe as eshte dhunuar per kete gje emigranti


Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:20
Turpi me i madh eshte kur njerzit mundohen ti arsyetojn apo ti mbrojm popujt qe bajn masakra dhe gjera te ketilla edhe ate kur ju bahen bashkomasve te vet..

ketu shihet "patriotizmi"...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! J5zhxd
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:25
ty anna nuk te pelqen kur nje antar musliman e jap mendimin e vet dhe gjithmon ti do reagosh une e dhash mendimin tim sepse aj djal esht masakrua vetem e vetem se esht musliman a ty nuk te pelqen mendimi im por ti si zakonisht mua mi fahi postimet e miaja ama te vrteten nuk mundesh me fshiAnabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:30
Kushtrimi4 shkruajti: ty anna nuk te pelqen kur nje antar musliman e jap mendimin e vet dhe gjithmon ti do reagosh une e dhash mendimin tim sepse aj djal esht masakrua vetem e vetem se esht musliman a ty nuk te pelqen mendimi im por ti si zakonisht mua mi fahi postimet e miaja ama te vrteten nuk mundesh me fshi

Do te them cfare me ke then per nje teme ku fliste per meshkujt Shqiptare ku baballaret perdhunojne bijat e tyre dhe vellezerit motrat...Eshte nje forme dhune e kjo si kjo dhuna ketu vetem trajtimi i dhunes eshte i ndryshem por ne fakt qe te dyja jane dhune...Apo per ato qe vrasim nene,babe e vellezer per nje cope gardh?? Une mund te sjell plot fakte e lajme te tilla qe ndodhin perdite ne Shqiperi ne vendin tone o Shqiptare prandaj shikoni traun qe keni perpara e jo qimen..!!!


Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:37
Kushtrimi4 shkruajti: ty anna nuk te pelqen kur nje antar musliman e jap mendimin e vet dhe gjithmon ti do reagosh une e dhash mendimin tim sepse aj djal esht masakrua vetem e vetem se esht musliman a ty nuk te pelqen mendimi im por ti si zakonisht mua mi fahi postimet e miaja ama te vrteten nuk mundesh me fshi

O Kushtrim mos u nervozo na jemi te hapur pamvarsisht se si na paragjykojn te tjeret... shuum mire e ke than everteta nuk mund te fshihet !! heret apo von do ta kuptoj e gjith bota..


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! J5zhxd
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 14:52
Princo shkruajti:Turpi me i madh eshte kur njerzit mundohen ti arsyetojn apo ti mbrojm popujt qe bajn masakra dhe gjera te ketilla edhe ate kur ju bahen bashkomasve te vet..

ketu shihet "patriotizmi"...

Nuk eshte mbrojtje tjeter se ju doni ta kuptoni si te tille se qellon qe emigranti i perket fese Islame,por te tilla fenomene racistike ndaj fese ne Greqi skane ndodhur deri tani mesa jam ne diejni une,nje shume e madhe e emigranteve te ketyre vendeve jetojne e punesohen vite ketu pa asnje problem tjeter diskrimini e dhuna qe ndodh mes disave per arsyet qe ata i dine me mire se ne por jane konflikte qe mund ti ndodh cdo kujt edhe emigrantet Shqiptare kane hasur te tilla probleme...Zeme rastin e nje Shqiptari i cili vjen,vjedh e vret e atehere ngrihet populli i Gr e na fut te gjithe ne nje thes per sjelljen e nje Shqiptari i cili mban pergjegjesi e perfaqeson veten jo patriotet e mbare Shqiperise...Kshu e ky rasti ketu nuk i dime rrethanat megjithate pak ka rendesi si qysh apo tek,dhuna nuk arsyetohet e nuk pranohet nga askush (fundja emigrante jam e vete) ...Dhuna ska fe ska origjine as race...por mund te them se ne vendet e prapambetura te varfera,dhe qe jane shume te dhene mbas fese e ligjet e saj dhuna eshte nje fenomen me i shpeshte...


Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Princo
Princo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 3887
<b>Hobi</b> Hobi : Leximin
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Mbi Token e Zotit
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 26/03/2012

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

prej Mon 22 Apr 2013 - 15:01
AnGeLiC shkruajti:
Princo shkruajti:Turpi me i madh eshte kur njerzit mundohen ti arsyetojn apo ti mbrojm popujt qe bajn masakra dhe gjera te ketilla edhe ate kur ju bahen bashkomasve te vet..

ketu shihet "patriotizmi"...

Nuk eshte mbrojtje tjeter se ju doni ta kuptoni si te tille se qellon qe emigranti i perket fese Islame,por te tilla fenomene racistike ndaj fese ne Greqi skane ndodhur deri tani mesa jam ne diejni une,nje shume e madhe e emigranteve te ketyre vendeve jetojne e punesohen vite ketu pa asnje problem tjeter diskrimini e dhuna qe ndodh mes disave per arsyet qe ata i dine me mire se ne por jane konflikte qe mund ti ndodh cdo kujt edhe emigrantet Shqiptare kane hasur te tilla probleme...Zeme rastin e nje Shqiptari i cili vjen,vjedh e vret e atehere ngrihet populli i Gr e na fut te gjithe ne nje thes per sjelljen e nje Shqiptari i cili mban pergjegjesi e perfaqeson veten jo patriotet e mbare Shqiperise...Kshu e ky rasti ketu nuk i dime rrethanat megjithate pak ka rendesi si qysh apo tek,dhuna nuk arsyetohet e nuk pranohet nga askush (fundja emigrante jam e vete) ...Dhuna ska fe ska origjine as race...por mund te them se ne vendet e prapambetura te varfera,dhe qe jane shume te dhene mbas fese e ligjet e saj dhuna eshte nje fenomen me i shpeshte...
-Une nuk permenda askund Islam, fe apo dicka tjeter (tjeter eshte puna qe juve jueshte mbushur koka me urejtje ndaj cdogjeje qe eshte Islame) po as juve nuk ju permenda vetem se thash dhe qendroj qe eshte turp te arsyetohen keto gjera edhe ate kur behet fjal per bashkombasit tone... dhe ti ndoshta je atje ... prandaj fol keshtu... sai perket gjerave qe ndoshin Popullit time bashkombasve te mi ne Greqi nuk Ka KOMENT...


Mos u deshpro nese njerezit nuk te kuptojne. Ata e degjojne zerin tend, ndersa ne koke i kane mendimet e veta.

"Islami është si diell, atë nuk mund ta shuash me frymë; është si dita, ti duke i mbyllur sytë ndaj saj nuk mund të bësh natë, ai që i mbyll sytë vetëm për vetën e tij e ka bërë natë
Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!! J5zhxd
Sponsored content

default Re: Tmerr në Greqi! Tërhiqnin emigrantin zvarrë me makinë dhe i thyenin gishtat me çekan!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi