Share
Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Amerikanët përsëri krenar me kullën më të lartë në pikën zero!

prej Sun 5 May 2013 - 14:02
Amerikanët përsëri krenar me kullën më të lartë në pikën zero! Kulla-21-300x217Tashmë New York-u dhe amerikanët mund të krenarohen me kullën më të larët të hemisferës perëndimore të globit!
Fjala për kullën “One World Trade Center”, e cila u ndërtua në pjesën veriperëndimore të pjesës ku ishin dy kullat binjake para 11 shtatorit të viti 2001.
Kulla ka 102 kate dhe lartësia përfundimtare është 540 m.
Të enjten e shkuar u vendos dhe një antenë specifike mbi kullë e cila do të funksionojë për kanalet televizive.
Inaugurimi i kullës do të bëhet zyrtarisht në 2015-ën!/alb-observer.com/
Amerikanët përsëri krenar me kullën më të lartë në pikën zero! Kulla-21-1024x743

Amerikanët përsëri krenar me kullën më të lartë në pikën zero! Kulla-11


Amerikanët përsëri krenar me kullën më të lartë në pikën zero! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi