Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Qumësht Pluhur Për Flokë Të Përsosur, Pa Piastër Dhe Pa Tharëse Flokësh, Ja Maska E Duhur

prej Wed 8 May 2013 - 14:40
Një maskë për flokët bërë nga qumështi pluhur, do të duket pak e çuditshme, por është një maskë e mirë për flokë të butë dhe me shkëlqim e të përsosur pa përdorur furçë dhe tharëse flokësh që e dëmtojnë atë.

Përbërësit:
Qumësht Pluhur Për Flokë Të Përsosur, Pa Piastër Dhe Pa Tharëse Flokësh, Ja Maska E Duhur Capelli-lisci-naturali1-300x1871
2 lugë qumësht pluhur për fëmijë të vegjël

2 lugë kos natyral

1 lugë çaji mjaltë

Përgatitja:

Në një tas, përzieni kosin dhe qumështin pluhur, pastaj shtoni mjaltin dhe përziejini mirë deri sa të bëhet një masë kremoze.

Aplikoni maskën në flokë dhe e lini për rreth 15 minuta. Më pas i lani flokët me shampon tuaj dhe në fund i bëni një shpëlarje me uthull.

Kjo maskë siguron një rezultat perfekt./noa.al


Qumësht Pluhur Për Flokë Të Përsosur, Pa Piastër Dhe Pa Tharëse Flokësh, Ja Maska E Duhur Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi