Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Cili është sekreti i bukurisë franceze?

prej Thu 16 May 2013 - 21:48
Sipas një studimi të ri, në kohën kur gratë britanike kanë arrin 40 vjet, gratë franceze me të njëjtën moshë duken shtatë vjet më të reja se ato.Përveç kësaj më shumë se 80 për qind e grave britanike mendojnë se mosha e grave franceze është shumë më e re se e atyre franceze.Padyshim se francezët e dinë një gjë apo dy rreth kujdesit ndaj lëkurës dhe sipas këtij hulumtimi nga shitësi i produkteve të bukurisë escentual.com, gratë në Francë përdorin kremra kundër plakjes 10 vjet me herët sesa gratë britanike, shumica qysh nga mosha e re 15 vjeçare.

Mesatarja e grave britanike e fillojnë kujdesin ndaj lëkurës në moshën 25 vjeçare, në kohën ku shumica e dëmtimeve në të tashmë janë bërë.

Barnatoret për kujdesie ndaj lëkurës, sidomos ato franceze prin me produkte me kremra kundër plakjes. Brendet e njohura si; Avène, La Roche-Posay, Nuxe dhe Caudalie tashmë janë të njohur në të gjithë botën për formulat e tyre të vlerësuara lart kundër këtyre gjërave.

Tani bota e bukurisë dhe e stilit ka filluar edhe tretmane të reja të cilat bëhen nga mjekët dhe dermatologët e njohur francez.

Uji për pastrim është një produkt inovativ mikroskopik i francezëve që përdoret edhe për makijazh por edhe si pastrues lëkurës që i jep ton më të mirë makijazhit të syve edhe kur largohet boja nga ta.

Në këtë rast kemi brendin francez Bioderma. I zhvilluar nga dermatologët e gjeneratës së re ai përdoret për lëkurë supersenzitive dhe përfshin edhe Atoderm që përdoret për lëkurë të thatë, dhe kremin të shitur më së shumti në botë për përkujdesje ndaj lëkurës Sensibio H2O, pastaj Sebium vajë për akre dhe lëkurë me akne si dhe Hydrabio për lëkurë shumë të dehidruar.

Çmimet për këto kremra fillojnë nga 13 euro dhe tashmë gjenden në shumicën e barnatoreve në botë. Këto ujëra franceze bëjnë që të hiqni shumë vjet nga fytyra e juaj.

Po ashtu ujëra pastrues kemi edhe nga firmat e njohura, La Roche – Posay, Vichy Normaderm Micellar Ëater dhe L’Oréal Paris Skin Perfection 3-in-1 Purifying Micellar Solution, që po ashtu janë treguar shumë të suksesshëm tek gratë franceze.Express


Cili është sekreti i bukurisë franceze? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Hotlani
Hotlani
V.I.P Forumi
V.I.P  Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Ilirida
<b>Postime</b> Postime : 1151
<b>Hobi</b> Hobi : lexim dhe shkrim i poezive
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Në hapsirën shqiptare
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 14/11/2012
http://www.engjujtshqiptare.com

default Re: Cili është sekreti i bukurisë franceze?

prej Thu 16 May 2013 - 22:20
Stilizmi


FEMIJA RRITET DUKE FJETUR ,POR NESE NJI POPULL FLEN AI VDES. ISMAIL QEMALI
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi