Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
dr.Dugi
dr.Dugi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Postime</b> Postime : 117
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : Atje
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 27/11/2012
http://www.keshillamjeksore.com

default A ka logjike ne Fe ?

prej Wed 22 May 2013 - 12:53
Message reputation : 100% (1 vote)
Pershendetje !

Do te doja te dija nga ju, mendon qe ka logjike ne fe, apo gjithcka eshte e programuar e nuk do logjike.
p.s vlen per te gjitha fete?https://i.servimg.com/u/f81/14/77/87/95/km10.jpg[color=#000000]" width="275" height="33" alt="Natural" />

Keshilla Mjekesore

Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Re: A ka logjike ne Fe ?

prej Wed 22 May 2013 - 13:28
Per mua besimi ska te beje asgje me logjiken.Neqoftese perdorim logjiken ajo i hedh ne balte fete madje dhe vete egzistencen e Zotit!

Tema zhvendoset ne forumin "Bindje idesh lidhur mbi besimin"


A ka logjike ne Fe ? Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Lulebora
Lulebora
Princeshe Forumi
Princeshe Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 38
<b>Postime</b> Postime : 6746
<b>Hobi</b> Hobi : Mendjen ne mendje e Zemren ne zemer!
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : IN THE LAND OF EAGLES...
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 17/12/2012

default Re: A ka logjike ne Fe ?

prej Wed 22 May 2013 - 17:55
Fete jane te krijuara dhe te bazuara ne mendjet dhe konkluzionet e njerezve, llogjika mbi fene per mendimin tim eshte vete kapaciteti njeriut, sepse shume mundohen ta perdorin dhe ta vene ne pun ate por anje s'ka arrit te nxjerre nje pergjigje te mirefillte dhe te llogjikshme, te pakten me aq sa kam une informacion mbi fene! Une besoj ne nje superfuqi dhe ne fuqine e njeriut..E di qe ekziston nje fuqi me e forte se e jona, sepse shume krijime natyrore si ajri, qielli, planetet apo qofte dhe vete krijimi i njeriut duke filluar nga krijimi i pare e deri tek ngjizja e tij ne miter qe per mua akoma mbeten mister te gjitha kto, tregojne qe ekziston nje superfuqi me e madhe se e jona!


I AM QUEEN OF MY KINGDOM!
A ka logjike ne Fe ? Bar_glitter_crown_bar
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: A ka logjike ne Fe ?

prej Tue 29 Oct 2013 - 20:13
Ne Fe nuk ka llogjike, per aresyen se ka shume Fe kur Zoti eshte Nje!

Udheheqja (Udhata) e vjeter ka qene Feja, udheheqja (Qeveria) e re eshte Politika...

Cila eshte llogjika, kush te udheheqi i pari?!

Kjo nuk eshte llogjike...


A ka logjike ne Fe ? 6ds9w0
Kushtrimi4
Kushtrimi4
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 19845
<b>Hobi</b> Hobi : fudball
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : linc ne austri
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/01/2011

default Re: A ka logjike ne Fe ?

prej Tue 29 Oct 2013 - 20:57
AnGeLiC shkruajti:Per mua besimi ska te beje asgje me logjiken.Neqoftese perdorim logjiken ajo i hedh ne balte fete madje dhe vete  egzistencen e Zotit!

Tema zhvendoset ne forumin "Bindje idesh lidhur mbi besimin"

per qudi te madhe dhe une pajtohem me ket pergjigje te ksaj siperSponsored content

default Re: A ka logjike ne Fe ?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi