Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default “Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah!

prej Wed 22 May 2013 - 18:19
“Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah! Xrysy-aygh-300x219
Partia neonaziste e “Agimit të Artë” në Greqi, ka frikësuar jo vetëm një pjesë të madhe të politikës dhe popullit grek, por edhe të mbarë botës!
Ditët e fundit agjencia e lajmeve australiane me anë të emisionit të saj Dateline dhe në bashkëpunim me kolosin e mediave në rang botërorë SBS, i dedikuan një emision të posaçëm kësaj force naziste e cila po rritet dita-ditës me rimte të shpejta dhe alarmante.
Në analizimin e situatës dhe të shkaqeve që çuan dhe vijojnë të rrisin mbështetësit e kësaj force ekstremiste, specialistët dhe gazetari i njohur Evan Williams theksuan shqetësimin e tyre dhe devijimin që mund të marrë kjo forcë politike ekstremiste nga mungesa e përvojës dhe agresivitetit që ata kultivojnë duke u implikuar direkt në antisemitizëm, racizëm dh në vrasjet e dhjetëra emigrantëve muajt e fundit.
Nga ana tjetër, njëri nga deputete më të “rrezikshëm” të kësaj partie Panagiotaros, shprehet hapur se misioni i “Agimit të Artë” është të plotësoj boshllëqet e “duhura” për shkak të rrënimit të shtetit dhe të institucioneve të tij!

Ndërkohë i prononcuar në emisionin Dateline të gazetarit Evans Williams deputeti neonazist Ilias Panagiotaros u shpreh: “Partia e “Agimit të Artë”, aspiron të kthehet në Hezbullah, ashtu siç ajo funksionon në Liban. Duhet të kthehemi në qeveri të dytë, për në interes të “popullit” grek”./alb-observer.com/


“Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah! Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
avatar
Legjenda
Anetar i perjashtuar
Anetar i perjashtuar
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
<b>Postime</b> Postime : 5560
<b>Hobi</b> Hobi : FUTBOLL
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : ne vendi e dashur quhet tetova
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 19/02/2012

default Re: “Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah!

prej Wed 22 May 2013 - 19:43
une quaj ni levizje terroriste synon renoje shtet e vet popull me shekull ndertoj historin e vet shtet e kjo synon renime saj trup


Ti Shqipëri më jep nder,më jep emrin shqipëtar - Naim Frashëri Respekto te tjeret, ashtu si deshiron te jesh i respektuar!
Luan_Valikardi
Luan_Valikardi
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
<b>Postime</b> Postime : 21337
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 28/08/2010

default Re: “Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah!

prej Thu 23 May 2013 - 23:38
Tani po i shikoni greket?!

Jo se deri me tani dukeshin serbet muxhahedine, si ca e ca qe duan te ndryshojne historine shqiptare e disa qiqra ne hell...


“Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah! 6ds9w0
Sponsored content

default Re: “Agimi i Artë” aspiron të kthehet në Hezbullah!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi