Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default CIA: Top sekret fotot e kufomës së Bin Laden

prej Thu 23 May 2013 - 18:49
CIA: Top sekret fotot e kufomës së Bin Laden LadenQeveria Amerikane nuk është e detyruar bëjë publike fotografi të kufomës së Bin Laden, i cili u vra nga një njësi speciale ushtarake e ushtrisë amerikane në Pakistan në Maj 2011-ës, sipas vendimit të gjykatës së apelit në Uashington.
Shërbimi amerikanë i anti-agjentaturës, CIA refuzoi të bëjë publike fotografit e liderit të Al Kaidës të vrarës nga njësit speciale amerikane, të cilat më vonë u zhdukën të gjithë në “mënyrë misterioze” brenda një kohe të shkurtër. CIA pretendoi se këtë fotografi përbëjnë material Top secret, gjë kjo që u konfirmua edhe nga gjykatësit e gjykatës së apelit në Uashington.

“Theksojmë se këto fotografi, me të drejtë u konsideruan si Top secret dhe për pasoj mund të mbeten sekrete”, thuhej në vendimin e trupit gjykues të apelit të përbërë nga 14 amtarë./alb-observer.com/


CIA: Top sekret fotot e kufomës së Bin Laden Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi