Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Bleroo
Bleroo
Komplet
Komplet
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Kosova
<b>Postime</b> Postime : 1333
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 15/04/2013

default Kënga lamtumirëse e 18-vjeçarit që e humbi betejën me kancerin (Video)

prej Thu 23 May 2013 - 19:16
Tetëmbëdhjetëvjeçari Zach Sobiech, një adoleshent nga qyteti amerikan Stillwater, si 14 vjeçar është diagnostikua me kancer të kockave, një nga sëmundjet më serioze dhe më të rënda.
Sobiech vitet e fundit i ka kaluar në familje dhe duke bërë muzikë. Ai donte që çdo ditë ta jetojë me buzëqeshje në fytyrë dhe me dashuri në zemër.

Në maj të vitit të kaluar, mjekët i thanë se ka edhe disa muaj për të jetuar. Më nuk ka ekzistuar asnjë metodë efektive e shërimit që do t’ia zgjaste jetën. Atëherë iu përkushtua muzikës me qëllim që ta shprehte dashurinë për familjen, miqtë dhe të afërmit tjerë.

Gjatë jetës së tij të shkurtër, ai ka edituar dy albume, duke u bërë i njohur në mbarë botën. Ai donte që përmes muzikës të përhapte dashuri dhe ndihmë për ata që janë në situata të ngjashme.

Zach vdiq më 20 maj 2013, ndërsa kënga e tij “Clouds” (Retë), që flet për ikjen në botën tjetër, u bë hit në mbarë Amerikën. /Telegrafi/

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=sDC97j6lfyc
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi