Engjujt Shqipetare Forum/portal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Anabel
Anabel
Fondatore Forumi
Fondatore Forumi
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Female
<b>Shteti</b> Shteti : Greece
<b>Postime</b> Postime : 88355
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 22/01/2010
http://www.engjujtshqiptare.com/

default Greqi, historia e “llahtarshme” e shqiptarit të marrë peng, i prenë gishtat dhe ja dërguan gruas

prej Thu 23 May 2013 - 20:00
Greqi, historia e “llahtarshme” e shqiptarit të marrë peng, i prenë gishtat dhe ja dërguan gruas 87Historia e llahtarshme e një shqiptari të marrë peng në Greqi është konfirmuar sot edhe nga organet kompetente greke.
Shqiptari 59-vjeçarë është dhunuar barbarisht nga 8 pengmarrës, 7 prej tyre janë shqiptarë.
Pengmarrja ndodhi për një pazarë të prisjur droge, e cila degjeneroi më pas deri në dhunë brutale fizike.
Sipas policisë, viktima një 59 vjeçar shqiptar, mbeti peng për dy muaj dhe rrëmbyesit i kërkonin gruas së tij një shpërblim për lirimin e tij.

Madje ata nuk nguruan t’i dërgojnë asaj një pako me gishtat e prerë të të shoqit për ta bindur të bashkëpunonte.
Policia bëri të ditur se Departamenti i Krimeve kundër jetës së Drejtorisë së Sigurimit të Atikës, në bashkëpunim me policinë e Janinës dhe Agjencinë e Inteligjencës Kombëtare bënë të mundur zbardhjen e rrëmbimit të 59 vjecarit, në 31 janar 2013, deri në 27 mars 2013.
Nga hetimet rezultoi se pengu mbahej në dy apartamente në Heliopoli dhe Nea Smirna. Nga kontrolli në apartamente, policia gjeti dhe sekuestroi 8 750 €, karta identiteti të falsifikuara, 410 gram kanabis të papërpunuara, 400 gram drogë pluhur i bardhë, 2 pistoleta, si dhe 35 fishekë.
policia ka mundur të arrestoi 2 shqiptarë dhe shtetasin e huaj ndërsa 5 të tjerët janë në kërmim nga ana e policisë./alb-observer.com/


Greqi, historia e “llahtarshme” e shqiptarit të marrë peng, i prenë gishtat dhe ja dërguan gruas Engjuj17
Portali ~ Forumi ~ St@ff ~ Rregulloria Forumit

Keni paqartesi... Me kontakto ne PM
Tironci
Tironci
Administrator
Administrator
 <b>Gjinia</b> Gjinia : Male
<b>Shteti</b> Shteti : Shqipëria
<b>Postime</b> Postime : 15973
<b>Hobi</b> Hobi : te qeroj oriz me doreza boksi
 <b>Vendndodhja</b> Vendndodhja : New York U.S.A
<b>Anetaresuar</b> Anetaresuar : 12/10/2011

default Re: Greqi, historia e “llahtarshme” e shqiptarit të marrë peng, i prenë gishtat dhe ja dërguan gruas

prej Thu 23 May 2013 - 21:14
po gishtat ja vune perseri Greqi, historia e “llahtarshme” e shqiptarit të marrë peng, i prenë gishtat dhe ja dërguan gruas 2585209286
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi